Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie

Hned šestkrát z posledních sedmi utkání se museli prostějovští Jestřábi sklonit před svým soupeřem. Po Přerovu, Novém Jičínu, Vsetínu, Karviné a Opavě podlehl tým Petra Zachara i Valašskému Meziříčí. Obě mužstva dělilo v tabulce sedm míst a osmatřicet bodů, přesto se hrál po většinu duelu vyrovnaný hokej. Domácí neudrželi vedení 1:0 ani 3:2 a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V dovednostních soutěžích se lépe vedlo hostům a dva body putovaly na Valašsko.

Domácí chtěli zapomenout na neuvěřitelný zvrat z Opavy, kde neudrželi vedení 6:0, a branka Robina Ševčíka ze čtvrté minuty je v tom podpořila. Hosté ovšem ještě v první třetině vyrovnali a v polovině zápasu se dokonce ujali vedení. Domácí se na odpověď velice nadřeli a srovnali až zásluhou Michala Černého. Stejný hráč o chvíli později upravil na 3:2, všechny body přesto v Prostějově nezůstaly. Bobři deset minut před koncem srovnali a díky v nájezdech přesným Bokrošovi s Martiníkem uzmuli hned dva body. Zlomit nepříjemnou sérii mohou v sobotu od 17 hodin v hanáckém derby na ledě druhého Přerova.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4 s.n. (1:1 0:1 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Ševčík, 42. Černý (Šebek, Kumstát), 47. Černý (Kryl) – 15. Smetana (D. Varga), 31. Bokroš (Voznica), 51. Miroslav Varga. Rozhodující nájezd Bokroš.
Vyloučení: 5:8, navíc Ambruz 2+2 minuty
Diváků: 730

Sestava Jestřábů: Vydržel – Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Finkes, Jirák – Handl, Duba, Kotásek, Černý, Šebek, Stráněl, Popelka, Novák, Kryl, Ševčík, Kovařík, Berčák. Trenér: Petr Zachar.

Sestava Bobrů: Slovák – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Vajda, D. Varga, Martin Varga, Miroslav Varga, Voznica. Trenér: Josef Málek.