Dobré ráno, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Soutěžní start do nové sezóny představoval pro hokejisty LHK Jestřábi Prostějov domácí střet s přímým konkurentem v plánovaném boji o postup do semifinále. Proti VHK ROBE Vsetín se z toho nakonec vyklubala fanouškovsky vděčná, svým průběhem divoká a celkově úchvatná show vrcholící působivým závěrem. Až ten rozhodl, že Hanáci přemohli Valachy 6:5 v prodloužení a Chance ligu 2018/2019 otevřeli dvoubodovým ziskem.

„Na to, že šlo teprve o první kolo, to byl hodně zajímavý a divácky atraktivní zápas. Hlavně těmi jedenácti góly, co padly. Podle mého názoru jsme byli herně o chlup lepší a mohli zvítězit už v základní hrací době, na druhé straně soupeř ukázal obrovskou sílu. Ve čtyřech lajnách výborně bruslí, hraje aktivní hokej, ještě minutu a půl před koncem vedl. My jsme na něj byli připravení, stejně jako on na nás. Nešly nám však přesilovky, naopak hosté z nich dvakrát skórovali. Tudíž i vzhledem k průběhu včetně závěrečného obratu výsledek určitě bereme, tyhle dva urvané body se budou počítat,“ ohlížel se za dramatem sobotního večera kouč jestřábí letky Jiří Vykoukal.
Navzdory pěti obdrženým kusům nespatřoval zásadní problém v defenzivě, která během přípravy často haprovala. „Neřekl bych, že tentokrát kluci špatně bránili. Spíš dnešní utkání patřilo k těm, při nichž to hodně padá do brány, třeba skoro z ničeho. Střelci prostě měli navrch, někdy i s potřebným štěstím. Já jsem každopádně rád za otočení nepříznivého vývoje, navíc za minutu dvanáct. Hráčům rozhodně nic nevyčítám, oni se snažili na maximum a bojovali, Vsetín i přes pět nastřílených gólů nepouštěli do mnoha šancí. Inkasovali jsme dvakrát v oslabení, jednou tam byla teč, pak brankář nic neviděl a jednou sehrála roli i srážka našeho borce s rozhodčím. Proto jsem klukům po zápase v kabině nic nevyčetl, naopak jim poděkoval za dva vydřené body,“ zdůraznil Vykoukal.
Hned do premiérového mistrovského mače poslal mezi tyče zlínskou posilu na střídavé starty Tomáše Štůralu místo kmenové jedničky Jakuba Neužila. Proč? „Chtěli jsme využít toho, že extraliga začíná skoro o týden později než první liga. A po dohodě se Zlínem jsme nasadili Toma, když zápasy teď půjdou rychle za sebou a Kuba se hned dostane do velkého zápřahu,“ vysvětlil prostějovský trenér.
Na rozdíl od minulé sezóny a dvou tehdejších porážek na úvod (v Přerově 0:2 a s Litoměřicemi 1:4) otevřeli jeho svěřenci druhou nejvyšší soutěž ČR tentokrát úspěšně. „Ale nesmíme to přeceňovat, jakkoliv je i těsné vítězství nad kvalitním Vsetínem cenné. Už jsem zmínil, že střetnutí jdou hned od začátku v rychlém sledu v podstatě obden a na každé se musíme soustředit, abychom pokud možno pravidelně bodovali,“ doplnil Vykoukal důležitý faktor.

Vše o úvodním vystoupení Jestřábů v CHANCE lize najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 10. září


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments