Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Soutěžní start do nové sezóny představoval pro hokejisty LHK Jestřábi Prostějov domácí střet s přímým konkurentem v plánovaném boji o postup do semifinále. Proti VHK ROBE Vsetín se z toho nakonec vyklubala fanouškovsky vděčná, svým průběhem divoká a celkově úchvatná show vrcholící působivým závěrem. Až ten rozhodl, že Hanáci přemohli Valachy 6:5 v prodloužení a Chance ligu 2018/2019 otevřeli dvoubodovým ziskem.

„Na to, že šlo teprve o první kolo, to byl hodně zajímavý a divácky atraktivní zápas. Hlavně těmi jedenácti góly, co padly. Podle mého názoru jsme byli herně o chlup lepší a mohli zvítězit už v základní hrací době, na druhé straně soupeř ukázal obrovskou sílu. Ve čtyřech lajnách výborně bruslí, hraje aktivní hokej, ještě minutu a půl před koncem vedl. My jsme na něj byli připravení, stejně jako on na nás. Nešly nám však přesilovky, naopak hosté z nich dvakrát skórovali. Tudíž i vzhledem k průběhu včetně závěrečného obratu výsledek určitě bereme, tyhle dva urvané body se budou počítat,“ ohlížel se za dramatem sobotního večera kouč jestřábí letky Jiří Vykoukal.
Navzdory pěti obdrženým kusům nespatřoval zásadní problém v defenzivě, která během přípravy často haprovala. „Neřekl bych, že tentokrát kluci špatně bránili. Spíš dnešní utkání patřilo k těm, při nichž to hodně padá do brány, třeba skoro z ničeho. Střelci prostě měli navrch, někdy i s potřebným štěstím. Já jsem každopádně rád za otočení nepříznivého vývoje, navíc za minutu dvanáct. Hráčům rozhodně nic nevyčítám, oni se snažili na maximum a bojovali, Vsetín i přes pět nastřílených gólů nepouštěli do mnoha šancí. Inkasovali jsme dvakrát v oslabení, jednou tam byla teč, pak brankář nic neviděl a jednou sehrála roli i srážka našeho borce s rozhodčím. Proto jsem klukům po zápase v kabině nic nevyčetl, naopak jim poděkoval za dva vydřené body,“ zdůraznil Vykoukal.
Hned do premiérového mistrovského mače poslal mezi tyče zlínskou posilu na střídavé starty Tomáše Štůralu místo kmenové jedničky Jakuba Neužila. Proč? „Chtěli jsme využít toho, že extraliga začíná skoro o týden později než první liga. A po dohodě se Zlínem jsme nasadili Toma, když zápasy teď půjdou rychle za sebou a Kuba se hned dostane do velkého zápřahu,“ vysvětlil prostějovský trenér.
Na rozdíl od minulé sezóny a dvou tehdejších porážek na úvod (v Přerově 0:2 a s Litoměřicemi 1:4) otevřeli jeho svěřenci druhou nejvyšší soutěž ČR tentokrát úspěšně. „Ale nesmíme to přeceňovat, jakkoliv je i těsné vítězství nad kvalitním Vsetínem cenné. Už jsem zmínil, že střetnutí jdou hned od začátku v rychlém sledu v podstatě obden a na každé se musíme soustředit, abychom pokud možno pravidelně bodovali,“ doplnil Vykoukal důležitý faktor.

Vše o úvodním vystoupení Jestřábů v CHANCE lize najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 10. září


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments