Dobrý podvečer, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Soutěžní start do nové sezóny představoval pro hokejisty LHK Jestřábi Prostějov domácí střet s přímým konkurentem v plánovaném boji o postup do semifinále. Proti VHK ROBE Vsetín se z toho nakonec vyklubala fanouškovsky vděčná, svým průběhem divoká a celkově úchvatná show vrcholící působivým závěrem. Až ten rozhodl, že Hanáci přemohli Valachy 6:5 v prodloužení a Chance ligu 2018/2019 otevřeli dvoubodovým ziskem.

„Na to, že šlo teprve o první kolo, to byl hodně zajímavý a divácky atraktivní zápas. Hlavně těmi jedenácti góly, co padly. Podle mého názoru jsme byli herně o chlup lepší a mohli zvítězit už v základní hrací době, na druhé straně soupeř ukázal obrovskou sílu. Ve čtyřech lajnách výborně bruslí, hraje aktivní hokej, ještě minutu a půl před koncem vedl. My jsme na něj byli připravení, stejně jako on na nás. Nešly nám však přesilovky, naopak hosté z nich dvakrát skórovali. Tudíž i vzhledem k průběhu včetně závěrečného obratu výsledek určitě bereme, tyhle dva urvané body se budou počítat,“ ohlížel se za dramatem sobotního večera kouč jestřábí letky Jiří Vykoukal.
Navzdory pěti obdrženým kusům nespatřoval zásadní problém v defenzivě, která během přípravy často haprovala. „Neřekl bych, že tentokrát kluci špatně bránili. Spíš dnešní utkání patřilo k těm, při nichž to hodně padá do brány, třeba skoro z ničeho. Střelci prostě měli navrch, někdy i s potřebným štěstím. Já jsem každopádně rád za otočení nepříznivého vývoje, navíc za minutu dvanáct. Hráčům rozhodně nic nevyčítám, oni se snažili na maximum a bojovali, Vsetín i přes pět nastřílených gólů nepouštěli do mnoha šancí. Inkasovali jsme dvakrát v oslabení, jednou tam byla teč, pak brankář nic neviděl a jednou sehrála roli i srážka našeho borce s rozhodčím. Proto jsem klukům po zápase v kabině nic nevyčetl, naopak jim poděkoval za dva vydřené body,“ zdůraznil Vykoukal.
Hned do premiérového mistrovského mače poslal mezi tyče zlínskou posilu na střídavé starty Tomáše Štůralu místo kmenové jedničky Jakuba Neužila. Proč? „Chtěli jsme využít toho, že extraliga začíná skoro o týden později než první liga. A po dohodě se Zlínem jsme nasadili Toma, když zápasy teď půjdou rychle za sebou a Kuba se hned dostane do velkého zápřahu,“ vysvětlil prostějovský trenér.
Na rozdíl od minulé sezóny a dvou tehdejších porážek na úvod (v Přerově 0:2 a s Litoměřicemi 1:4) otevřeli jeho svěřenci druhou nejvyšší soutěž ČR tentokrát úspěšně. „Ale nesmíme to přeceňovat, jakkoliv je i těsné vítězství nad kvalitním Vsetínem cenné. Už jsem zmínil, že střetnutí jdou hned od začátku v rychlém sledu v podstatě obden a na každé se musíme soustředit, abychom pokud možno pravidelně bodovali,“ doplnil Vykoukal důležitý faktor.

Vše o úvodním vystoupení Jestřábů v CHANCE lize najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 10. září


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments