Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja

Dva dny před Vánocemi se v rámci osmatřicátého kola na prostějovském ledě střetli Jestřábi s Trhači. Domácí potvrdili roli favorita, když nadělili předposlednímu týmu tabulky Chance ligy 11 branek ze 62 střel.

Zápas sliboval tlak na straně domácích, nikdo už ale nečekal, že to budou pro kadaňské takové galeje. Gólový účet Jestřábi otevřeli velice rychle. Račukovo vyhrané buly směřovalo před branku na Dvořáčka, který nahrál na vrchol kruhu Žálčíkovi. Ten na nic nečekal a ve 40. vteřině první třetiny prostřelil gólmana Kadaně – 1:0. Po takovém vstupu do zápasu narostla Jestřábům křídla, nepustili soupeře k puku. Nastěhovali se do útočného pásma a vytvářeli si nespočet šancí. V 10. minutě využil jednu z nich střelou z první Divíšek – 2:0. První třetina pokračovala ve velice rychlém sledu, jelikož se skoro nepřerušovalo. V 16. minutě po tlaku Jestřábů v pásmu střílel zblízka Žálčík, který se podruhé prosadil – 3:0. Domácí tak po úvodní části odcházeli do šaten, za tříbrankového vedení, spokojení.
Na branku ve druhé části diváci také nečekali dlouho. Ihned po úvodním buly zakončoval Nouza od tyčky– 4:0. Od 24. minuty měli hosté možnost skórovat v přesilové hře, ale nevyužili jí. Ti, kdo skórovali poprvé v početní výhodě byli domácí. Račuk se ve 28. minutě svižně protáhl do mezikruží, odkud vyslal přesnou střelu – 5:0. Jednu z asistencí na pátém gólu si připsal i gólman Neužil, který rozehrával vyhození Kadaně zpoza branky. Ve 29. minutě měl opět kotouč za zády brankář Pavlát. Prokeš sám za brankou krásně prokličkoval, najel si před branku a skóroval – 6:0. Tento gól už Pavláta z kadaňské klece vyhnal, na jeho místo nastoupil Štěpánek. Ten hned v úvodu pobavil diváky, když vysunul branku z jejího postavení. Jestřábi ihned vyzkoušeli strážce kadaňské svatyně, když si vytvořili obrovský tlak. Obrana hostí byla takřka kompletně rozebraná, toho ve 32. minutě využil střelou z mezikruží opět Žálčík a završil tak svůj hattrick – 7:0! Fanoušci bouřili na tribunách. Štěpánka poté vyzkoušel Divíšek, jeho střelu ale pohotově gólman vyrazil. Kadaň také prověřila muže mezi třemi tyčemi, Neužil měl ale vše pod kontrolou. Jestřábi stále neměli dost, ve 38. minutě si našel Venkrbec před prázdnou brankou Hantáka a ten skóroval – 8:0. Stadionem se linul pokřik „deset, deset!“. Ani ne minuta dělila poslední dva góly prostřední třetiny. V přesilové hře opět zaútočili domácí, svůj druhý gól v zápase si připsal Divíšek, vyčkal si na odkrytou branku soupeře a zavěsil – 9:0. Prostějov ve druhé třetině zasadil Kadani pořádnou ránu.
Ve třetím pokračovaní se dala očekávat zvýšená snaha domácích, které hnalo publikum k desáté brance. Tak tomu i také bylo, k tlaku Prostějova přispěla i přesilová hra. Poté měli možnost hry jednoho hráče navíc i hosté, kteří ji využili. Prudkou střelou od modré a následnou dorážkou Chlouba nakonec Trhači Neužila poprvé překonali – 9:1. Hned poté skóroval Divíšek a mohl si tak také připsat hattrick, ale jeho gól nebyl za hru vysokou holí uznán. V 50. minutě se ale opět rozsvítilo světlo za brankou hostí. Račuk dostal u mantinelu nahrávku, nabral rychlost na bránu, ale se střelou neuspěl. Gólman ale puk neudržel, a tak ho Račuk dotlačil do sítě Kadaně – 10:1! Opět ani ne rozdíl minuty mezi dvěma góly. V 51. minutě tečoval Hanták střelu na kruh od Prokeše – 11:1. Kanonáda Jestřábu se zastavila až na čísle 11. Jestřábi si tak po vydatné nadílce připisují, jako dárek 3 body to tabulky!

HODNOCENÍ TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Děkuji hráčům za přístup a vítězství. Dnes nám velmi pomohla rychlá první branka, která udala ráz utkání. Hráčům i fanouškům přejeme krásné a klidné Vánoce.“

Roland WÁGNER – SK Trhači Kadaň
 "Zápas jsme bohužel absolutně nezvládli, špatná buly v obranném pásmu a následně špatné hlídání hráče před bránou, najednou jsme prohrávali 0:2. Potom začal Prostějov dominovat. Byli jsme ve všem o krok pozadu, nevyhrávali jsme osobní souboje a dostávali jsme góly do prázdné brány. Přestože byl Prostějov dominantní se nám povedlo nastřelit asi pět tyček. Štěstí se od nás bohužel tentokrát odklonilo, protože jsme mu nešli naproti."