Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úplně všechno dali prostějovští hokejisté do posledního utkání kalendářního roku 2018. A vyplatilo se. Ve 40. kole probíhajícího ročníku Chance ligy přivítali nebezpečný AZ Residomo Havířov, který venku dokáže pravidelně bodovat, leč tentokrát tvrdě narazil. Zodpovědný a hlavně směrem dozadu kvalitní výkon celého týmu LHK zajistil sladké loučení s končícím letopočtem rozdílem tří gólových kusů!

Domácí do zápasu vstoupili maximálně koncentrovaní, hned od začátku to bylo jasně patrné. Díky tomuhle přístupu byli herně lepší a hrozili, ve 3. i 5. minutě se blízko k otevření skóre dostal důrazný Prokeš. Jeho opakované zakončení zblízka však zlikvidoval Bláha. Stejně jako dvě střely Koláře v 9. (dělovku od modré + švih zprava), mezitím tísněný Dvořáček ze dvou kroků bekhendem těsně minul levou tyč. Hosté poprvé zahrozili až v 7. Procházkovým pokusem z úhlu mimo, premiérový zákrok si Neužil připsal v polovině úvodní třetiny po ráně Macuha. Vzápětí už ale musel likvidovat vyloženou šanci, když se před něho z levé strany protáhl Kotala. Následoval bleskový protiútok, veterán Divíšek vyvinul na svůj věk obdivuhodnou rychlost, v situaci dva na brankáře nabil zleva před Bláhu defenzivnímu parťákovi Žovincovi a ten z první nedal strážci svatyně ani čuchnout – 1:0. Vedení Hanáky ještě víc povzbudilo, od té chvíle soupeře naprosto drtili. Projektil Luňáka z levého kruhu, tutovku Nouzy po krásné kombinaci i dorážku Prokeše z Račukovy akce vychytal Bláha, v 17. na konci dalšího nádherného ťukesu Starý před odkrytou klecí špatně trefil puk. Ještě v téže minutě si ale zkušený forvard spravil chuť, neboť nezištnou přihrávku Divíška působivě pověsil do levé šibenice – 2:0. Což ze strhující zahajovací části stále nebylo vše. V jejím závěru totiž jedovky Pořízka s Rašnerem skvěle odvrátil Neužil, na opačné straně Nouza v další čisté příležitosti opět ztroskotal na Bláhovi. A těsně před sirénou Račuk udělal v bitce krátký proces s provokujícím Marunou, jemuž uštědřil několik direktů a srazil ho k ledu.
Zkraje druhé periody Jestřábi výborně ubránili oslabení, načež pálil Luňák a do slibného úniku se prodral možná nedovoleně atakovaný Dvořáček. V obou případech Bláha odolal, aby se poté aktivita přesunula na hole Azetu. Při brejku dvou na jednoho Neužil výtečně vyrazil jak zakončení Gřeše, tak především doklepnutí Kotaly, zdánlivě gólové. Zanedlouho hrozil znovu Gřeš, vzápětí přišel výpad Bořuty z levé strany, jeden obří závar. Všechno vyřešil jistě působící „Neužka“, který nemusel zasahovat jen při velké šanci Kotaly poslané z mezikruží vedle. Muži v černém se z útlumu postupně vymaňovali zhruba od půlky střetnutí a dokonce zvýšili náskok, jenže po neproměněné tutovce Venkrbce sudí neuznali úspěšnou dorážku Krejčiříka kvůli dosažení rukou. Prudké švihy Dvořáčka i Divíška proletěly kousek vedle, Račukův úžasný slalom přes několik protihráčů až před Bláhu skončil nad. A ve 39. během dalšího bezvadně uhlídaného oslabení prchnul do sóla Nouza, byl zezadu faulován Mataiem a rozhodčí nařídili trestné střílení. To však sám postižený neproměnil, Bláha jeho zakončení mezi betony vystihl.
Ve třetí dvacetiminutovce se ptačí dravci viditelně soustředili na bránění svého vedení, k tomu se snažili podle situace i rozumně vyrážet dopředu. Což se jim dařilo na jedničku. Protivník se k ničemu extra nebezpečnému dlouho nedostával, snad kromě jediné výjimky. Ve 45. totiž napřáhl od modré Matai a jeho tečovaná rána třískla o horní tyčku. Jinak domácí mančaft neměl větší problémy, naopak nový exkluzivní průnik Račuka až na poslední chvíli přizvedl nad břevno zákrok ex-Jestřába Rašnera. V 51. minutě dostali Prostějované premiérově během duelu výhodu přesilovky, kterou bryskně využili. Divíšek obětavě v pádu přisunul do palebné pozice Nouzovi a ten mohutným příklepem trefil k pravé tyči – 3:0. Ve zbytku mače se pak několikrát blýsknul Neužil, jehož série parádních zákroků zmařila nemalé příležitosti Residoma a udržela domácí partě přesvědčivý triumf včetně čistého konta!

HODNOCENÍ TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Určitě jsem spokojený, zápas se nám celkově vydařil a jeho většinu jsme byli lepší. První třetina se nám povedla hodně, měli jsme výborný nástup a mohli dát víc gólů než dva. Ve druhé části přišla naše klasika, výkon šel dolů hlavně od nějaké 25. do 35. minuty. V poslední třetině už jsme se soustředili na obranu a ještě přidali jednu branku, což bylo fajn. Radost mám jak z vítězství, tak samozřejmě i z čistého konta.“

Jiří REŽNAR – AZ Residomo Havířov
„Soupeř nás od začátku přehrával a šel zaslouženě do vedení. Postupně jsme se ale herně zlepšovali, zejména druhá třetina byla z naší strany velice dobrá. Bohužel jsme však z řady šancí nedokázali dát žádný gól, všechno vychytal prostějovský brankář. Což platilo i pro závěr utkání, kdy jsme se snažili výsledek aspoň zkorigovat. Celkově to nebyl úplně špatný výkon, jenže bez vstřelené branky se nedá uspět.“

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments