Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jako na extrémně rozkývané houpačce se hokejisté LHK Jestřábi Prostějov pohybovali v posledních dvou týdnech kalendářního roku 2018. Venku na kluzištích favoritů byli herně i výsledkově marní, doma na vlastním ledě naopak excelovali. Zrodily se tudíž dvě vysoké porážky a dva jasné triumfy, z čehož rezultoval přesně poloviční šestibodový zisk znamenající setrvání na průběžné páté pozici aktuálního ročníku Chance ligy mužů ČR.

Týden před Vánocemi Hanáci vyrazili do Českých Budějovic, kde měli možnost tabulkově přeskočit silného protivníka a tím dokonce zaujmout medailovou příčku. Realita však byla úplně jiná. Motor ve své ČEZ Aréně dominoval a odevzdané elhákáčko vyprovodil debaklem 7:1. „Myslel jsem, že se historie nezopakuje, ale bohužel zopakovala,“ lakonicky konstatoval zklamaný kouč Jestřábů Jiří Vykoukal s odkazem na dva roky starý televizní výprask z jihu Čech, tenkrát ještě hrůznějším poměrem 1:9.
Středu 19. prosince měli prostějovští borci díky volnému losu bez střetnutí, což jim evidentně prospělo. V následném 38. kole totiž dva dny před Štědrým dnem vletěli na outsidera z Kadaně jako skuteční dravci a nebohé Trhače brutálně roztrhali málokdy vídaným i jedničkově působivým masakrem 11:1! „Kluci chtěli odčinit ty Budějky, měli stoprocentní přístup. Navíc nám pomohl rychle vstřelený gól a nakonec z toho vznikla taková kanonáda. My i fanoušci z ní máme radost, všem přejeme krásné vánoční svátky,“ užíval si Vykoukal pohodovou náladu.
Ta vzala rychle za své hned po křesťanském rozjímání. Ve čtvrtek 27. 12. totiž ptačí letka zajížděla na zimní stadión dalšího spolufavorita soutěže, aby v Kladně znovu utrpěla těžké k.o. Tentokrát hrubě selhala během druhé třetiny, po níž svítil na ukazateli všeříkající stav 6:0. Načež se podařilo ve zbytku duelu aspoň zkorigovat na 7:3. „Neproměňovali jsme šance a především mizerně bránili, stejně jako v Budějovicích. Doplácíme na velké výpadky v částech utkání,“ našel Vykoukal ústřední důvody druhého inkasovaného přídělu v krátké době.
Nicméně na pitvání další kruté nálože nebyl skoro žádný čas, neboť hned o dva dny později Jestřábi přivítali ve 40. dějství prvoligového maratónu Havířov. Tedy druhý nejlepší celek venkovního pořadí a momentálního souseda v tabulce, který před vzájemným soubojem ztrácel pouhé dva bodíky. Tím větší důležitost sobotní bitva měla. A borci v červenočerných dresech k ní podle toho přistoupili, z bohatého arzenálu svých schopností vytáhli maximálně koncentrovaný a defenzivně až nezvykle kvalitní výkon vedoucí k zaslouženému triumfu 3:0. „Předchozí zápasy jsme měli jako na houpačce. V Budějovicích nám to vůbec nevyšlo, pak se povedlo rozebrat slabou Kadaň, následoval další debakl po ne úplně hrozném představení v Kladně. Ne že bychom si pak víc zdůrazňovali nutnost větší zodpovědnosti do obrany, protože tohle hráčům opakujeme pořád. Ale pohybujeme se v první lize, kde je prostě víc individuálních chyb, s nimiž je potřeba počítat. Tentokrát si každopádně dali chlapi záležet. Líbilo se mi hlavně to, jak se útočníci vraceli dozadu, vypomáhali bekům. A když něco prošlo na bránu, tak to Kuba Neužil pochytal. Přesně takhle to má správně vypadat,“ chválil trenér LHK.
Pokud si shrneme tabulkovou situaci v Chance lize 2018/19, vypadá teď následovně: 1. Jihlava 80, 2. Kladno 71, 3. Vsetín 69, 4. České Budějovice 68, 5. Prostějov 65, 6. Havířov 60, 7. Přerov 59, 8. Litoměřice 58, 9. Slavia Praha 56, 10. Třebíč 55, 11. Frýdek-Místek 52, 12. Poruba 46, 13. Benátky 39, 14. Ústí 28, 15. Kadaň 28.
Co to znamená? Hanácká parta se po dvou třetinách základní části drží ve hře o elitní čtyřku, dokonce nemá daleko ani druhý post. Na deváté místo – klíčové z hlediska postupu do play off – přitom drží slibný devítibodový náskok. „Na tabulku občas trochu kouknu, ale určitě ji nijak podrobně nestuduju. V rychlém kolotoči utkání totiž stejně musíme jít zápas od zápasu a v každém se snažit vyhrát, nebo aspoň bodovat. Aby naše solidní výchozí pozice držená zatím celou sezónu nepřišla vniveč. Klíčové je zajistit si účast ve vyřazovacích bojích, na konkrétním umístění podle mě až tolik nezáleží. Rozhodující totiž stejně bude až to, jak kdo zvládne play off,“ zopakoval Vykoukal myšlenku opakovanou již od léta.
A kormidelníkovo přání do nového roku 2019? „Hlavně zdraví pro všechny. My bychom potřebovali, aby se tým už konečně dal komplet dohromady, protože nám pořád někdo chybí. Tomáš Karpov dodělává diplomku, Lukáš Žálčík znova onemocněl, sobotní zranění vyřadilo Filipa Hantáka minimálně na měsíc. Neustále sestavu nějak lepíme a nejen proto si přeju v první řadě to zdraví. Ostatní pak nějak přijde,“ uzavřel Jiří Vykoukal.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments