Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako na extrémně rozkývané houpačce se hokejisté LHK Jestřábi Prostějov pohybovali v posledních dvou týdnech kalendářního roku 2018. Venku na kluzištích favoritů byli herně i výsledkově marní, doma na vlastním ledě naopak excelovali. Zrodily se tudíž dvě vysoké porážky a dva jasné triumfy, z čehož rezultoval přesně poloviční šestibodový zisk znamenající setrvání na průběžné páté pozici aktuálního ročníku Chance ligy mužů ČR.

Týden před Vánocemi Hanáci vyrazili do Českých Budějovic, kde měli možnost tabulkově přeskočit silného protivníka a tím dokonce zaujmout medailovou příčku. Realita však byla úplně jiná. Motor ve své ČEZ Aréně dominoval a odevzdané elhákáčko vyprovodil debaklem 7:1. „Myslel jsem, že se historie nezopakuje, ale bohužel zopakovala,“ lakonicky konstatoval zklamaný kouč Jestřábů Jiří Vykoukal s odkazem na dva roky starý televizní výprask z jihu Čech, tenkrát ještě hrůznějším poměrem 1:9.
Středu 19. prosince měli prostějovští borci díky volnému losu bez střetnutí, což jim evidentně prospělo. V následném 38. kole totiž dva dny před Štědrým dnem vletěli na outsidera z Kadaně jako skuteční dravci a nebohé Trhače brutálně roztrhali málokdy vídaným i jedničkově působivým masakrem 11:1! „Kluci chtěli odčinit ty Budějky, měli stoprocentní přístup. Navíc nám pomohl rychle vstřelený gól a nakonec z toho vznikla taková kanonáda. My i fanoušci z ní máme radost, všem přejeme krásné vánoční svátky,“ užíval si Vykoukal pohodovou náladu.
Ta vzala rychle za své hned po křesťanském rozjímání. Ve čtvrtek 27. 12. totiž ptačí letka zajížděla na zimní stadión dalšího spolufavorita soutěže, aby v Kladně znovu utrpěla těžké k.o. Tentokrát hrubě selhala během druhé třetiny, po níž svítil na ukazateli všeříkající stav 6:0. Načež se podařilo ve zbytku duelu aspoň zkorigovat na 7:3. „Neproměňovali jsme šance a především mizerně bránili, stejně jako v Budějovicích. Doplácíme na velké výpadky v částech utkání,“ našel Vykoukal ústřední důvody druhého inkasovaného přídělu v krátké době.
Nicméně na pitvání další kruté nálože nebyl skoro žádný čas, neboť hned o dva dny později Jestřábi přivítali ve 40. dějství prvoligového maratónu Havířov. Tedy druhý nejlepší celek venkovního pořadí a momentálního souseda v tabulce, který před vzájemným soubojem ztrácel pouhé dva bodíky. Tím větší důležitost sobotní bitva měla. A borci v červenočerných dresech k ní podle toho přistoupili, z bohatého arzenálu svých schopností vytáhli maximálně koncentrovaný a defenzivně až nezvykle kvalitní výkon vedoucí k zaslouženému triumfu 3:0. „Předchozí zápasy jsme měli jako na houpačce. V Budějovicích nám to vůbec nevyšlo, pak se povedlo rozebrat slabou Kadaň, následoval další debakl po ne úplně hrozném představení v Kladně. Ne že bychom si pak víc zdůrazňovali nutnost větší zodpovědnosti do obrany, protože tohle hráčům opakujeme pořád. Ale pohybujeme se v první lize, kde je prostě víc individuálních chyb, s nimiž je potřeba počítat. Tentokrát si každopádně dali chlapi záležet. Líbilo se mi hlavně to, jak se útočníci vraceli dozadu, vypomáhali bekům. A když něco prošlo na bránu, tak to Kuba Neužil pochytal. Přesně takhle to má správně vypadat,“ chválil trenér LHK.
Pokud si shrneme tabulkovou situaci v Chance lize 2018/19, vypadá teď následovně: 1. Jihlava 80, 2. Kladno 71, 3. Vsetín 69, 4. České Budějovice 68, 5. Prostějov 65, 6. Havířov 60, 7. Přerov 59, 8. Litoměřice 58, 9. Slavia Praha 56, 10. Třebíč 55, 11. Frýdek-Místek 52, 12. Poruba 46, 13. Benátky 39, 14. Ústí 28, 15. Kadaň 28.
Co to znamená? Hanácká parta se po dvou třetinách základní části drží ve hře o elitní čtyřku, dokonce nemá daleko ani druhý post. Na deváté místo – klíčové z hlediska postupu do play off – přitom drží slibný devítibodový náskok. „Na tabulku občas trochu kouknu, ale určitě ji nijak podrobně nestuduju. V rychlém kolotoči utkání totiž stejně musíme jít zápas od zápasu a v každém se snažit vyhrát, nebo aspoň bodovat. Aby naše solidní výchozí pozice držená zatím celou sezónu nepřišla vniveč. Klíčové je zajistit si účast ve vyřazovacích bojích, na konkrétním umístění podle mě až tolik nezáleží. Rozhodující totiž stejně bude až to, jak kdo zvládne play off,“ zopakoval Vykoukal myšlenku opakovanou již od léta.
A kormidelníkovo přání do nového roku 2019? „Hlavně zdraví pro všechny. My bychom potřebovali, aby se tým už konečně dal komplet dohromady, protože nám pořád někdo chybí. Tomáš Karpov dodělává diplomku, Lukáš Žálčík znova onemocněl, sobotní zranění vyřadilo Filipa Hantáka minimálně na měsíc. Neustále sestavu nějak lepíme a nejen proto si přeju v první řadě to zdraví. Ostatní pak nějak přijde,“ uzavřel Jiří Vykoukal.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments