Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Základní část Chance ligy je setsakramentsky dlouhá, po letním zvýšení počtu účastníků ze čtrnácti na patnáct dokonce ještě delší než dříve. Dohromady šedesát kol a v nich šestapadesát utkání pro každého, to je během pěti a půl měsíce pořádná zápasová nálož téměř srovnatelná s termínovou našvihaností zámořské NHL. Pouze s tím „drobným“ rozdílem, že v USA + Kanadě hraje světová top elita, zatímco druhou nejvyšší tuzemskou soutěž provozuje při vší úctě zcela jiná kategorie plejerů.

Proto se osobně vůbec nedivím tomu, že zdaleka ne ve všech střetnutích odvede ten který mančaft svůj maximální výkon. Nesvede to totiž ani žádný z týmů bojujících o Stanley Cup, i nejslovutnější kluby planety mnohdy fanoušky zkruší nekoukatelnou podívanou. Tím pádem je jaksi přirozené, že herní projev zdejších prvoligistů občas sklouzne do nepříliš hodnotné kvality, ať už z jakýchkoliv důvodů. Motivace, únava, zdravotní stav, uspokojení, to vše a mnoho jiného hraje svou roli.
Je tedy logické, že ani výkonnost mužů LHK Prostějov nezůstává celou sezónu na nejvyšší možné úrovni. Někdy zahrají lépe, jindy hůře, čas od času vyšvihnou parádní představení a vzápětí pro změnu mizerné. Za velmi důležité považuji, že na rozdíl od většiny soupeřů neupadají do žádných dlouhodobějších krizí. Až dosud stále platí, že jejich nejdelší šňůra porážek se zastavila na čísle tři, což by jiní brali všemi deseti.
A podstatný je v tomhle směru ještě jeden fakt. Bez ohledu na okolnosti Jestřábi dokázali vždy, jakmile jim teklo trochu víc do bot, vítězně zabrat. A taková schopnost přidat plyn v situaci, kdy to opravdu potřebujete, svědčí o dvou stěžejních věcech: skutečné síle kolektivu i jeho vnitřní soudržnosti. Pokud si pozitivní klíčové prvky přenesou až do play-off, mohou v něm významně prorazit i na úkor favorizovanějších klubů.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments