Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Základní část Chance ligy je setsakramentsky dlouhá, po letním zvýšení počtu účastníků ze čtrnácti na patnáct dokonce ještě delší než dříve. Dohromady šedesát kol a v nich šestapadesát utkání pro každého, to je během pěti a půl měsíce pořádná zápasová nálož téměř srovnatelná s termínovou našvihaností zámořské NHL. Pouze s tím „drobným“ rozdílem, že v USA + Kanadě hraje světová top elita, zatímco druhou nejvyšší tuzemskou soutěž provozuje při vší úctě zcela jiná kategorie plejerů.

Proto se osobně vůbec nedivím tomu, že zdaleka ne ve všech střetnutích odvede ten který mančaft svůj maximální výkon. Nesvede to totiž ani žádný z týmů bojujících o Stanley Cup, i nejslovutnější kluby planety mnohdy fanoušky zkruší nekoukatelnou podívanou. Tím pádem je jaksi přirozené, že herní projev zdejších prvoligistů občas sklouzne do nepříliš hodnotné kvality, ať už z jakýchkoliv důvodů. Motivace, únava, zdravotní stav, uspokojení, to vše a mnoho jiného hraje svou roli.
Je tedy logické, že ani výkonnost mužů LHK Prostějov nezůstává celou sezónu na nejvyšší možné úrovni. Někdy zahrají lépe, jindy hůře, čas od času vyšvihnou parádní představení a vzápětí pro změnu mizerné. Za velmi důležité považuji, že na rozdíl od většiny soupeřů neupadají do žádných dlouhodobějších krizí. Až dosud stále platí, že jejich nejdelší šňůra porážek se zastavila na čísle tři, což by jiní brali všemi deseti.
A podstatný je v tomhle směru ještě jeden fakt. Bez ohledu na okolnosti Jestřábi dokázali vždy, jakmile jim teklo trochu víc do bot, vítězně zabrat. A taková schopnost přidat plyn v situaci, kdy to opravdu potřebujete, svědčí o dvou stěžejních věcech: skutečné síle kolektivu i jeho vnitřní soudržnosti. Pokud si pozitivní klíčové prvky přenesou až do play-off, mohou v něm významně prorazit i na úkor favorizovanějších klubů.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments