Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 28.5.2020
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Základní část Chance ligy je setsakramentsky dlouhá, po letním zvýšení počtu účastníků ze čtrnácti na patnáct dokonce ještě delší než dříve. Dohromady šedesát kol a v nich šestapadesát utkání pro každého, to je během pěti a půl měsíce pořádná zápasová nálož téměř srovnatelná s termínovou našvihaností zámořské NHL. Pouze s tím „drobným“ rozdílem, že v USA + Kanadě hraje světová top elita, zatímco druhou nejvyšší tuzemskou soutěž provozuje při vší úctě zcela jiná kategorie plejerů.

Proto se osobně vůbec nedivím tomu, že zdaleka ne ve všech střetnutích odvede ten který mančaft svůj maximální výkon. Nesvede to totiž ani žádný z týmů bojujících o Stanley Cup, i nejslovutnější kluby planety mnohdy fanoušky zkruší nekoukatelnou podívanou. Tím pádem je jaksi přirozené, že herní projev zdejších prvoligistů občas sklouzne do nepříliš hodnotné kvality, ať už z jakýchkoliv důvodů. Motivace, únava, zdravotní stav, uspokojení, to vše a mnoho jiného hraje svou roli.
Je tedy logické, že ani výkonnost mužů LHK Prostějov nezůstává celou sezónu na nejvyšší možné úrovni. Někdy zahrají lépe, jindy hůře, čas od času vyšvihnou parádní představení a vzápětí pro změnu mizerné. Za velmi důležité považuji, že na rozdíl od většiny soupeřů neupadají do žádných dlouhodobějších krizí. Až dosud stále platí, že jejich nejdelší šňůra porážek se zastavila na čísle tři, což by jiní brali všemi deseti.
A podstatný je v tomhle směru ještě jeden fakt. Bez ohledu na okolnosti Jestřábi dokázali vždy, jakmile jim teklo trochu víc do bot, vítězně zabrat. A taková schopnost přidat plyn v situaci, kdy to opravdu potřebujete, svědčí o dvou stěžejních věcech: skutečné síle kolektivu i jeho vnitřní soudržnosti. Pokud si pozitivní klíčové prvky přenesou až do play-off, mohou v něm významně prorazit i na úkor favorizovanějších klubů.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments