Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Základní část Chance ligy je setsakramentsky dlouhá, po letním zvýšení počtu účastníků ze čtrnácti na patnáct dokonce ještě delší než dříve. Dohromady šedesát kol a v nich šestapadesát utkání pro každého, to je během pěti a půl měsíce pořádná zápasová nálož téměř srovnatelná s termínovou našvihaností zámořské NHL. Pouze s tím „drobným“ rozdílem, že v USA + Kanadě hraje světová top elita, zatímco druhou nejvyšší tuzemskou soutěž provozuje při vší úctě zcela jiná kategorie plejerů.

Proto se osobně vůbec nedivím tomu, že zdaleka ne ve všech střetnutích odvede ten který mančaft svůj maximální výkon. Nesvede to totiž ani žádný z týmů bojujících o Stanley Cup, i nejslovutnější kluby planety mnohdy fanoušky zkruší nekoukatelnou podívanou. Tím pádem je jaksi přirozené, že herní projev zdejších prvoligistů občas sklouzne do nepříliš hodnotné kvality, ať už z jakýchkoliv důvodů. Motivace, únava, zdravotní stav, uspokojení, to vše a mnoho jiného hraje svou roli.
Je tedy logické, že ani výkonnost mužů LHK Prostějov nezůstává celou sezónu na nejvyšší možné úrovni. Někdy zahrají lépe, jindy hůře, čas od času vyšvihnou parádní představení a vzápětí pro změnu mizerné. Za velmi důležité považuji, že na rozdíl od většiny soupeřů neupadají do žádných dlouhodobějších krizí. Až dosud stále platí, že jejich nejdelší šňůra porážek se zastavila na čísle tři, což by jiní brali všemi deseti.
A podstatný je v tomhle směru ještě jeden fakt. Bez ohledu na okolnosti Jestřábi dokázali vždy, jakmile jim teklo trochu víc do bot, vítězně zabrat. A taková schopnost přidat plyn v situaci, kdy to opravdu potřebujete, svědčí o dvou stěžejních věcech: skutečné síle kolektivu i jeho vnitřní soudržnosti. Pokud si pozitivní klíčové prvky přenesou až do play-off, mohou v něm významně prorazit i na úkor favorizovanějších klubů.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments