Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vstup do čtvrtfinálové série Chance ligy mezi hokejisty Vsetína a Prostějova zvládli mnohem lépe domácí, kteří v pátečním otevíracím duelu potvrdili nedobytnost svého stadionu Na Lapači. V pekelné atmosféře usmažili hosty 3:0 a vykročili za očekávaným postupem.

Oba týmy v úvodu na nic nečekaly, hned v zahajovací minutě vyslaly první střely. Slováček i Dvořáček však ztroskotali na zákrocích Neužila se Šelepněvem. Ve 4. následovaly pokusy Jonáka + Roba opět vyražené Neužilem, načež měl dobrou šanci Dvořáček, jehož zblízka vychytal Šelepněv okrajem lapačky. Nicméně tlak VHK rostl a brzy se změnil ve vedení. Běžela 9. minuta, když chybnou rozehrávku v útočném pásmu uzmul volný Rob, najel si před bránu a bekhendem suše zavěsil do pravé šibenice – 1:0. Jestřábi se rázem ocitli dole, kam je ještě víc přitlačila nepovedená přesilovka utnutá vyloučením Račuka, který navíc za protesty vyfasoval desítku. Přesto mohlo být v 16. vyrovnáno, neboť během další početní výhody dorážel Nouzovu ránu do odkryté klece Starý, leč vedle. Stejná situace se opakovala krátce před přestávkou na opačné straně kluziště při přesilové hře ROBE, v tomto případě Drtinovu jedovku doklepl z tutovky mimo Rác.
Druhou třetinu odstartovali agilně Valaši, Neužil musel rychle za sebou likvidovat pokusy Roba, Tepera, Slováčka i Theoreta. Mezi dvěma nevydařenými převahami rozjetého soupeře 5 na 4 zahrozil ofenzivním výpadem ve 26. Žovinec, ovšem i Šelepněv byl na místě. Podobně jako o chvíli později proti střelám Prokeše a Nouzy. V téhle části bylo střetnutí rozkouskováno častým putováním na trestnou lavici, aby už v plném počtu hráčů na ledě vypálil ve 34. ze zajímavé pozice Račuk do boční konstrukce. O minutu později čaroval Neužil akrobatickým zákrokem proti ložence Kucharczyka, ale Vsetínští přesto svůj náskok zvýšili. Ve 38. kanonýr Rob projel s pukem na holi až k zadnímu mantinelu, odkud nahodil na Neužila a ten si jeho lišácký pokus nešťastně srazil do vlastní svatyně – 2:0.
Druhá inkasovaná trefa Prostějovany pořádně vyburcovala. Ještě v závěru prostřední periody napřáhli Nouza i Luňák, zkraje třetí části pokračovali v náporu slibnými příležitostmi opět Nouza a také Prokeš (oba nepřelstili Šelepněva). Ve 46. minutě domácího brankáře konečně překonal důraznou dorážkou ze závaru Dvořáček, leč kotouč zastavila horní tyčka. Následně favorit rostoucí nebezpečnost LHK otupil, proto mohli hosté jedině litovat promarněné přesilovky od 52. do 54. Vzápětí ujel v oslabení Starý a jeho projektil třískl pro změnu o levou tyč! Ohromná smůla, kterou záhy znásobil pečetící zásah šťastnějšího soka. V čase 56.10 při početní výhodě nahodil od modré Slováček a na šikovnou teč Theoreta z bezprostřední blízkosti nestihl Neužil zareagovat – 3:0. A bylo rozhodnuto. Ještě vyšší porážku pak v dalších oslabeních odvrátilo několik skvělých zákroků gólmana ptačí letky. 

ÚSTY TRENÉRŮ
Jiří DOPITA – VHK ROBE Vsetín
„První utkání série přineslo přesně to, co jsme čekali. Prostějov hrál bojovný hokej a napadal nás. Pro nás je to však super začátek, máme první vítězství, jsme spokojení.“
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„První třetinu jsme odehráli docela slušně, ani ta druhá nebyla z našeho pohledu špatná. Měli jsme tam nějaké přesilovky, ale chyběly vstřelené branky. Dnes nám prostě selhalo zakončení, bez gólů nemůžeme vyhrát. Vše vyvrcholilo ve třetí části, kde jsme se snažili zápas zdramatizovat a trefili dvě tyče. Potom nás srážela častá vyloučení, definitivně rozhodl gól na 3:0.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments