Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vstup do čtvrtfinálové série Chance ligy mezi hokejisty Vsetína a Prostějova zvládli mnohem lépe domácí, kteří v pátečním otevíracím duelu potvrdili nedobytnost svého stadionu Na Lapači. V pekelné atmosféře usmažili hosty 3:0 a vykročili za očekávaným postupem.

Oba týmy v úvodu na nic nečekaly, hned v zahajovací minutě vyslaly první střely. Slováček i Dvořáček však ztroskotali na zákrocích Neužila se Šelepněvem. Ve 4. následovaly pokusy Jonáka + Roba opět vyražené Neužilem, načež měl dobrou šanci Dvořáček, jehož zblízka vychytal Šelepněv okrajem lapačky. Nicméně tlak VHK rostl a brzy se změnil ve vedení. Běžela 9. minuta, když chybnou rozehrávku v útočném pásmu uzmul volný Rob, najel si před bránu a bekhendem suše zavěsil do pravé šibenice – 1:0. Jestřábi se rázem ocitli dole, kam je ještě víc přitlačila nepovedená přesilovka utnutá vyloučením Račuka, který navíc za protesty vyfasoval desítku. Přesto mohlo být v 16. vyrovnáno, neboť během další početní výhody dorážel Nouzovu ránu do odkryté klece Starý, leč vedle. Stejná situace se opakovala krátce před přestávkou na opačné straně kluziště při přesilové hře ROBE, v tomto případě Drtinovu jedovku doklepl z tutovky mimo Rác.
Druhou třetinu odstartovali agilně Valaši, Neužil musel rychle za sebou likvidovat pokusy Roba, Tepera, Slováčka i Theoreta. Mezi dvěma nevydařenými převahami rozjetého soupeře 5 na 4 zahrozil ofenzivním výpadem ve 26. Žovinec, ovšem i Šelepněv byl na místě. Podobně jako o chvíli později proti střelám Prokeše a Nouzy. V téhle části bylo střetnutí rozkouskováno častým putováním na trestnou lavici, aby už v plném počtu hráčů na ledě vypálil ve 34. ze zajímavé pozice Račuk do boční konstrukce. O minutu později čaroval Neužil akrobatickým zákrokem proti ložence Kucharczyka, ale Vsetínští přesto svůj náskok zvýšili. Ve 38. kanonýr Rob projel s pukem na holi až k zadnímu mantinelu, odkud nahodil na Neužila a ten si jeho lišácký pokus nešťastně srazil do vlastní svatyně – 2:0.
Druhá inkasovaná trefa Prostějovany pořádně vyburcovala. Ještě v závěru prostřední periody napřáhli Nouza i Luňák, zkraje třetí části pokračovali v náporu slibnými příležitostmi opět Nouza a také Prokeš (oba nepřelstili Šelepněva). Ve 46. minutě domácího brankáře konečně překonal důraznou dorážkou ze závaru Dvořáček, leč kotouč zastavila horní tyčka. Následně favorit rostoucí nebezpečnost LHK otupil, proto mohli hosté jedině litovat promarněné přesilovky od 52. do 54. Vzápětí ujel v oslabení Starý a jeho projektil třískl pro změnu o levou tyč! Ohromná smůla, kterou záhy znásobil pečetící zásah šťastnějšího soka. V čase 56.10 při početní výhodě nahodil od modré Slováček a na šikovnou teč Theoreta z bezprostřední blízkosti nestihl Neužil zareagovat – 3:0. A bylo rozhodnuto. Ještě vyšší porážku pak v dalších oslabeních odvrátilo několik skvělých zákroků gólmana ptačí letky. 

ÚSTY TRENÉRŮ
Jiří DOPITA – VHK ROBE Vsetín
„První utkání série přineslo přesně to, co jsme čekali. Prostějov hrál bojovný hokej a napadal nás. Pro nás je to však super začátek, máme první vítězství, jsme spokojení.“
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„První třetinu jsme odehráli docela slušně, ani ta druhá nebyla z našeho pohledu špatná. Měli jsme tam nějaké přesilovky, ale chyběly vstřelené branky. Dnes nám prostě selhalo zakončení, bez gólů nemůžeme vyhrát. Vše vyvrcholilo ve třetí části, kde jsme se snažili zápas zdramatizovat a trefili dvě tyče. Potom nás srážela častá vyloučení, definitivně rozhodl gól na 3:0.“

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments