Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel

FOTOGALERIE: Jestřábi doma navázali na páteční výhru ze Vsetína a po výborném výkonu srovnali čtvrtfinálovou sérii výsledkem 5:1. Jakub Neužil totiž v nedělním utkání čaroval, domácí proměňovali šance, a tak více jak čtyřem tisícům fanouškům na stadionu bylo jasné už deset minut před koncem, že tento vyrovnaný boj o semifinále rozhodne až úterní sedmý zápas.

Šesté utkání čtvrtfinále play-off přineslo již od začátku velice rychlý a bojovný hokej. Oba týmy se tlačily do zakončení. Ve 4. minutě hráli domácí první přesilovou hru, v ní měli největší šanci vstřelit první branku utkání Žovinec s Divíškem, ale Šelepněv dobře zasáhl a vše si pokryl. Hosté se po vrácení do plného počtu dlouho drželi v útočném pásmu Prostějova, ale ke střele se nedostali. V polovině první třetiny bylo hodně gólových příležitostí. Nejprve se v dobré příležitosti zjevil domácí Žálčík, ale brankář hostů snížil úhel a zasáhl. Puk se dostal na hůl Račuka, ale ani on Šelepněva nepřekonal. Poté dostal dvakrát nabito Nouza, ani on však šanci neproměnil. Vsetín ale odpověděl povedeným protiútokem. Slováček křižnou přihrávkou našel Roba, který dobře mířil ke vzdálenější tyči Jakuba Neužila, ale předvedl skvělý zákrok. V 11. minutě šli hosté, po krosčeku Koláře, do početní výhody. Domácí ale přesilovku bez větších problémů ubránili a pak byl k vidění tlak na obou stranách. Tři minuty před koncem první části šel Vsetín opět do čtyř. Čápova střela od modré se i s trochou štěstí odrazila od brusle bránícího hráče na hůl Tomáše Nouzy, který dorážkou do odkryté branky otevřel skóre zápasu – 1:0. Před koncem první sirény byl ještě vyloučený prostějovský Husa, ale šance Vsetína na vyrovnání byly zablokované a k domácímu Neužilovi se ani nedostaly.
Na Nouzův přesilovkový gól v závěru první dvacetiminutovky navázal krátce po přestávce trefou ve vlastním oslabení Prokeš – 2:0. Poté předváděli oba brankaři dobré zákroky. Šelepněv zasahoval proti střele Divíška. Musel si ji najít přes clonící hráče, což se mu však povedlo. Radim Kucharczyk střílel z prostoru mezikruží po přihrávce Ráce, ale Neužil skryl puk ve své výstroji. Ve 24. minutě byl větší prostor na ledu, to když byli současně vyloučeni Žovinec a Rác za potyčku před vsetínským brankovištěm a hrálo se ve čtyřech. Oba týmy kombinovaly, ale chyběla střela. Po vyloučení Nouzy si Vsetín vytvořil tlak, který si přenesl i do hry 5 na 5. Ve 29. minutě nápor hostů vyvrcholil brankou. Jiří Drtina využil clonění hráčů před Neužilem a povedenou dělovkou ze středu hřiště propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Chvíli na to museli domácí opět bojovat při oslabení, to ale opět ubránili. Dvořáček poté ujel do brejku a vzal střelbu na sebe. Šelepněv si ale připsal další dobrý zákrok. Ke konci byly k vidění dobré příležitosti na obou stranách. Domácím divákům jistě zatrnulo s koncem druhé třetiny, kdy puk sice překonal domácího brankáře, ale stalo se tomu tak vteřinu po skončení třetiny a branka tak neplatila.
Vsetín do závěrečné části vstoupil podobně, tak jak zakončil druhou třetinu. K jeho útočné hře mu pomohlo i vyloučení Jana Starého, vše se ale obešlo bez větších problémů. Pak to ale přišlo, ve 46. minutě šel na trestnou lavici hostů nejprve Frolo a chvíli po něm Kucharczyk. Domácí chtěli výhodu 5 na 3 využít, a tak pořádně tlačili. Už to vypadalo, že Vsetín oslabení ubrání, ale tři sekundy před návratem prvního z hráčů se prosadil Tomáš Divíšek, který vrátil domácím dvoubrankové vedení – 3:1! Prostějov se dostal k několika dalším střelám a v 50. minutě Jestřábi navýšili svůj náskok. Střelec první branky domácích Radek Prokeš využil dobré přihrávky od Meidla zpoza branky a znovu dopravil puk za záda hostujícího brankáře – 4:1. Čtyři minuty poté šli Valaši opět na trestnou lavici. Dušan Žovinec chytře využil clonící hráče. Nahodil puk na vsetínskou branku a ten doletěl až do její šibenice vsetínské – 5:1. Nakonec si připsal ještě jeden vynikající zákrok prostějovský hrdina série Jakub Neužil, který vychytal v samostatném nájezdu Hořanského.
Jestřábi tak zvládli vyrovnat čtvrtfinálovou sérii ze stavu 1:3 na 3:3 a v úterý se Vykoukalovi svěřenci pokusí o famózní obrat v sérii!

ÚSTY TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Nezlobte se, ale tentokrát dodržím své rozhodnutí nekomentovat jednotlivé zápasy play-off a celou sérii se Vsetínem zhodnotím až po jejím úterním konci.“ (úsměv)

Luboš JENÁČEK – VHK ROBE Vsetín
„Budu stručný. Šesté utkání jsme nezvládli, ale do rozhodujícího sedmého dáme absolutně všechno a pevně věřím, že jej doma vyhrajeme.“

Čtvrtfinále play-off:
3. zápasy:
Prostějov - Vsetín4:3pp
Další výsledky play-off: Litoměřice – Jihlava 3:4sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0). Branky: 25. Ščegolkov (Smetana), 25. Dluhoš (Korkiakoski), 50. Kropáček (Marcel, Jirásek) – 2. Bezúch (J. Pohl, A. Zeman), 31. Bezúch (J. Holý, A. Zeman), 55. Bezúch (Suchánek), rozh. náj. Čachotský. Diváci: 1740 * Havířov – České Budějovice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky: 35. Pawliczek (Gřeš, Pořízek) – 14. Karabáček (Bradley, Babka), 21. Z. Doležal (Kutlák, Pýcha). Diváci: 3019 * Přerov – Kladno 2:8 (0:1, 1:4, 1:3). Branky: 34. Navrátil (R. Černý, Pšurný), 43. T. Doležal (Pala, Navrátil) – 16. J. Říha (Melka, Plekanec), 23. Vampola (Zikmund, Jelínek), 23. J. Říha (Zikmund, Machač), 32. Machač (Vampola, Plekanec), 40. Kubík (Plekanec, Melka), 53. Jelínek (Plekanec, J. Strnad), 56. Redlich (Vampola, J. Strnad), 60. Zikmund (Kubík). Diváci: 3000.
4. zápasy:
Prostějov - Vsetín3:4sn
Další výsledky play-off: Litoměřice – Jihlava 3:6 (3:2, 0:3, 0:1). Branky: 2. Šik (Pavlas, Jánský), 4. Jánský (Korkiakoski, Šik) (TS), 19. Ščegolkov (Svoboda, Dluhoš) – 4. Bezúch (Jiránek, J. Pohl), 19. Jiránek (Matějíček, A. Zeman), 22. Dostálek (Harkabus), 26. M. Hlinka (Anděl, Půža), 35. Klíma (Půža), 58. Skořepa (Anděl, Čachotský). Diváci: 1700 * Havířov – České Budějovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:2). Branky: 18. R. Veselý (Bořuta, Rehuš), 24. Gřeš (Pořízek, Rehuš), 31. L. Bednář (Bořuta, Rašner) – 13. Babka (Karabáček, Bradley), 29. Z. Doležal (Bradley, Kutlák), 52. Babka (Gilbert, Bradley), 55. Endál (Karabáček). Diváci: 2883 * Přerov – Kladno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Branky: 3. Navrátil (R. Černý), 52. T. Sýkora (Sikora) – 8. Plekanec (Vampola, Jelínek). Diváci: 3000.
5. zápasy:
Vsetín - Prostějov 4:3 PP
Další výsledky play-off: Jihlava – Litoměřice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Branky: 1. Skořepa (Kajínek), 33. J. Holý (Suchánek, Čachotský), 37. Pekr (Anděl, Matějíček), 60. A. Zeman (J. Holý) – 7. Korkiakoski (M. Kadlec), 49. M. Kadlec (Voženílek, Korkiakoski). Diváci: 2937 * České Budějovice – Havířov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Branky: 24. Bradley (Z. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Kutlák) – 4. Kotala (F. Seman), 7. Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 29. L. Bednář (Maruna). Diváci: 4825 * Kladno – Přerov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Branky: 10. Nash (Zajíc, Machač), 26. J. Říha (T. Kaut), 51. Vampola (J. Říha), 54. Jelínek (Nash, Vampola) – 35. F. Dvořák (T. Sýkora). Diváci: 4825.
6. zápasy:
Prostějov - Vsetín5:1
Další výsledky play-off: Havířov – České Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). Branky: 2. O. Procházka (R. Veselý) – 20. Babka (Kutlák, R. Přikryl), 26. M. Jandus (R. Přikryl, Doktor), 30. Z. Doležal (Karabáček, Pýcha), 60. M. Novák. Diváci: 3353.

stav série: 3:3.

Branky a nahrávky: 18. Nouza (Čáp, Prokeš), 22. Prokeš (Pšenička), 48. Divíšek (Račuk, Starý), 51. Prokeš (Meidl), 55. Žovinec (Žálčík, Račuk) – 29. Drtina (Březina, Pitule). Rozhodčí: Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4193.
Sestava Prostějova: Neužil – Čáp, Havlík, Kolář, Žovinec, Krejčí, Husa, Bažant – Žálčík, Račuk, Krejčiřík – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, Starý – Prokeš, Meidl, Venkrbec. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.
Sestava Vsetína: Šelepněv – Drtina, Mikuš, Teper, Slováček, Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Hořanský, Šilhavý, Kopta – Karafiát, Pitule, Březina. Trenéři: Jiří Dopita a Luboš Jenáček.