Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 jestrabiNejen na hráče do pětadvaceti let hodlá v blížícím se ročníku spoléhat nový kouč prostějovských Jestřábů Josef Málek. Z devíti oficiálně představených hokejistů je zatím nejstarším třiadvacetiletý Robert Jedlička, i pro několik starších a zkušenějších se však najde místo na soupisce.

„Druhá liga je sice protkaná zkušenými hráči chceme však spoléhat hlavně na mladé. Vidím v nich potenciál a věřím, že se tady probudí a později prosadí i výš. Navíc chceme hrát dravý hokej s pěti hráči nahoře i pěti dole,“ podělil se o své plány Málek s tím, že v jednání jsou i ne zcela mladí hráči.

Dvaadvacetileté či třiadvacetileté hokejisty navíc nepovažuje za úplné mladíky, ale za ty, kteří již mají něco za sebou. „Chceme využít především je, protože po pětadvacátém roku dochází trochu k útlumu a pak se vracejí až po třicítce, když si některé věci dají do pořádku,“ objasnil.

Málek si tak nedělá těžkou hlavu z toho, že triu gólmanů je dohromady 64 let a nejstarším z nich je Ondřej Kocián, jenž se narodil 20. března 1991. „Je to možná sázka do loterie, ale představu mám. Jedničkou bude Kocián, dvojkou Rozum a trojkou Vydržel. Hierarchie je daná, ale ukáží až výkony, zda to bude pravda,“ odtajnil gólmanskou hádanku.

Posledním oficiálním představeným hráčem je třiadvacetiletý útočník Juraj Jurík, syn bývalého asistenta Jestřábů. „Strávil tři roky ve slovenské extralize, to je to nejlepší doporučení, aby byl posilou. Je důsledný v koncovce, umí tvořit hru. Cílem je mít více vůdčích osobností, abychom se nespoléhali jen na jednoho,“ přeje si.

Až do konce července se hráči budou připravovat individuálně, 22. se sejdou a o den později na ně čekají obecné fyzické testy, od 29. července pak testy na fakultě, jakými procházejí rovněž extraligoví hokejisté.

„Do dvaadvacátého bychom měli představit kompletně všechny hráče, přál bych si mít tři brankáře, devět obránců a patnáct útočníků,“ doplnil Josef Málek.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-