Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

jestrabi logoKádr „A“ - týmu Jestřábů je opět kompletnější. Vedení oddílu totiž v uplynulých dnech odtajnilo jména tří hráčů, kteří prošli pražskou Spartou, a fanouškům představili i dobře známou tvář v podobě kapitána Lukáše Duby. Aktuálně tak soupiska prostějovských hokejistů čítá třináct jmen.

Prvním z odtajněných se stal podle očekávání Frank Kučera, syn olympijského vítěze Františka Kučery. Po dvaadvacetiletém útočníkovi zavítal na Hanou i o rok starší Šimon Antončík, který se v minulosti stal vítězem dorostenecké extraligy s Mladou Boleslaví a oblékal i dresy Sparty Praha, Písku, Litoměřic. „Mají svou kvalitu a chtějí ukázat, že na to mají a že si mohou vydobýt místo i ve vyšší soutěži,“ těší se na jejich přínos pro klub kouč Josef Málek.

Na pokračování spolupráce se s Jestřáby dohodl i dosavadní kapitán Lukáš Duba, od pětatřicetiletého hráče s bohatými extraligovými zkušenostmi očekává Málek především vůdčí úlohu, má pro něj i jedno překvapení.

„Chytrý a šikovný hráč natěšený stejně jako my. Své body si splní a nově s ním počítám jako s bránícím levým křídlem. Bude mít trochu jiné taktické úkoly, ale věřím, že přechod zvládne a bude to fungovat,“ odtajnil prostějovský kouč.

Nejčerstvějším ze všech prezentovaných hokejistů se stal Lukáš Luňák, syn nového generálního manažera klubu a hráč, jenž nasbíral několik desítek extraligových startů, se Spartou se zúčastnil Spengler Cupu a nastoupil i proti New Yorku Rangers.

„Známe se dlouhou dobu, líbí se mi jeho přístup, kdy k talentu přidává i odhodlání. Nemám obavu z protežování, bude normální řadový hráč bez žádných výhod,“ odmítl Málek možnost, že by měl mladý hokejista protekci nebo úlevy a doplnil, v čem bude pro mužstvo nejplatnější. „Je mladý, kvalitou má na extraligu, ale nedisponuje v současnosti populární figurou. Je velmi dobrý kombinačně, dokáže spoluhráčům připravit nebezpečné situace, stejně tak je dobrý na oslabení. Je to univerzál pracující pro tým,“ vyjmenoval trenér Jestřábů hlavní pozitiva nové posily.

I nadále platí, že by chtěl mít k dispozici pětadvacet hráčů a zbytek doplnit z juniorky nebo formou střídavých startů, v odtajňování se bude pokračovat až do zahájení společné fáze přípravy. „Kádr netvoříme pro druhou ligu, ale s vyhlídkami na vyšší soutěž. I proto hráči musejí být schopni trénovat dopoledne a být k dispozici čtyřiadvacet hodin denně. Základním cílem bude poprat se o první ligu,“ ozřejmil Málek.

Pokračování obránců Roberta Jedličky s Janem Kolibárem i útočníka Lukáše Duby současně znamená, že nevznikne zcela nový tým, ale mužstvo využívající i dosavadní opory. „Když se na to fanoušci podívají laicky i odborně, tak zjistí, že kostra zůstala a zaplňujeme mezery, které se způsobily, že se nepřešlo přes Karvinou. Ze silného útoku i obrany zůstane to pozitivní, právě defenziva byla loni největším problémem prostějovského týmu,“ poukázal Josef Málek.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-