Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita

38 prerovVysoká návštěva v podobě téměř dvou a půl tisícovky diváků, spousta vyloučení i dvojnásobných přesilovek, skóre přelévající se na obě strany. Takové bylo první hanácké druholigové derby v nové hokejové sezoně, které nakonec díky Vladimíru Stejskalovi vyznělo lépe pro hostující Prostějov.

Oba týmy do utkání vstoupily pěkně od podlahy a brankáři ani rozhodčí se hned od úvodu nenudili. Nejprve se na brankové čáře zaskvěl domácí Martin Vojtek, na opačné straně nedovolil soupeři skórovat ani Ondřej Kocián. Již po pěti a půl minutách se ale hráčům Prostějova naskytla výhoda přesilové hry a hosté nabídkou nepohrdli. Propasírováním mezi betony se prosadil David Šebek – 0:1.

Ani Jestřábi však nehráli čistě, v rychlém sledu putovali na trestnou lavici obránci Švaříček s Veselým a domácí mohli vyrovnat. Hosté se ubránili a domácí tak dokázali, že se jim v koncovce nedaří.

Vyrovnat se podařilo až bývalému hráči Prostějova Milanu Ministrovi, jenž tak po více než sto dvaceti minutách ukončil čekání Zubrů na vstřelenou branku. Pomohla mu k tomu další přesilovka a umístěná rána do horní části branky. Trestů neubylo ani v dalších minutách, jenže ani domácím, ani hostům se puk za brankovou čáru nepodařilo dostat.

Druhá třetina byla v tomto směru jiná a na tři branky se nečekalo ani sedm minut čistého času. Jako první se radoval David Jurík, od něhož doputoval puk za Vojtka, a Jestřábi podruhé v duelu vedli. Leč domácím se podařilo hned za minutu a půl vyrovnat a o dalších sto sedmnáct sekund později skóre otočit. Nejprve se prakticky z nulového úhlu zapsal podruhé mezi střelce Milan Ministr, po něm se ze závaru při ponechané výhodě prosadil Jiří Goiš.

Na tahu tak byli Jestřábi a domácí Přerov jim částečně pomáhal. Nejprve svou nedisciplinovaností nabídl klasickou přesilovku, poté minutu trvající výhodu pěti proti třem. Prostějovští hokejisté se dostali do několika tutovek, ale Antončík, Luňák ani Knesl nedokázali z vyložených pozic zamířit přesně. Poté se pro změnu museli bránit hosté, ale ani domácím se nepodařilo proměnit dlouhou přesilovku o dva hráče.

V poslední části to byli dlouho opět brankáři, kdo na sebe strhával hlavní pozornost. Změnit se to podařilo až Matouši Venkrbcovi osm a půl minuty před koncem třetí třetiny a byl to tak vytáhlý útočník, kdo střelou přes obránce dosáhl na vyrovnání.

O tři minuty později musel vystřídat Martin Vojtek a hosté neměli daleko ke všem bodům. David Šebek ale poloprázdnou bránu minul a šlo se do prodloužení. Vítěznou branku měl na holi Michal Černý, ale Sklenář si s ním poradil. V čase 62:42 ale zpoza brány vyjel Vladimír Stejskal, zamířil přesně mezi gólmanovy betony a dva body tak putovaly do Prostějova a jen jeden zůstal v Přerově.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 3:4 p. (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Ministr (Goiš), 23. Ministr, 27. Goiš (Haloda, Kudělka) – 7. Šebek (Černý, D. Jurík), 22. D. Jurík, 52. Venkrbec (Stejskal), 63. Stejskal. Rozhodčí: Šutara – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 8:7, navíc Blinka – Veselý, Stejskal 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváků: 2439.

Sestava Přerova: Vojtek (55. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček, Haloda – D. Šťastný, Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Kolář – Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Loupal, Brada. Trenér: Lubomír Václavíček.

Sestava Jestřábů: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera – Černý, Šebek, D. Jurík – J. Jurík, Luňák, Coufal – Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

Pohledem trenérů:

LUBOMÍR VÁCLAVÍČEK – HC ZUBR Přerov:

„Viděli jsme špičkový zápas. Po Opavě jsme si museli něco říct, protože nebylo možné kvůli velkým hrubkám přicházet o body. Dnes máme sice jen jeden, ale zápas byl odbojovaný a Prostějov byl v závěru šťastnější. Zbytečná ztráta puku za bránou nás stála jeden bod navíc. Hráli jsme s velice silným soupeřem, který, jak už jsem řekl, byl na konci šťastnější.“

JOSEF MÁLEK – LHK Jestřábi Prostějov:

„Bylo to zatím nejlepší utkání, jaké jsme odehráli. Soupeř byl velmi dobře připravený a zápas měl jednoznačně parametry minimálně play off. Na začátku sezóny je neskutečné si něco takového zkusit. Takový zápas jsme dlouho potřebovali a já jsem rád, že jsme ho díky nasazení a třetí třetině s prodloužením zvládli. Byli jsme hodně nedisciplinovaní, nehráli jsme svoji hru a tím to bylo narušené. Potřebujeme hrát v pěti, pak dokážeme vyvinout tlak, který nám v závěru pomohl.“