Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

39 breclavValašské Meziříčí, Prostějov/jim – Hlad je nejlepší kuchař a prostějovským Jestřábům před duelem s Bobry z Valašského Meziříčí zřejmě notně vytrávilo. Při souboji s domácím celkem se nenechali zaskočit ani technickými problémy a vystrojili si brankovou hostinu. Na svatého Václava hodovali hned o osmi chodech a do pozice šéfkuchaře se odělo hned sedm různých střelců.

Jako první zahrozili domácí, ale po sourozenecké spolupráci Miroslav Varga na konci úvodní minuty neuspěl. S brankovým představením tak začali hosté, krátce po konci přesilovky si puk mezi kruhy našel Stejskal, jenž se po zemi trefil přesně mezi betony – 0:1.

Bobři nevyužili šanci na vyrovnání a následně nabídli Jestřábům zhruba tři čtvrtě minutovou výhodu pěti proti třem, s níž ovšem nenaložili hosté úspěšně. Již za plného počtu hráčů pouze nastřelili tyčku a při následných akcích se ukázali gólmani na obou stranách.

Hráčům vedoucího týmu tabulky se ale přece jen podařilo přidat ještě jeden zásah, při klasické přesilovce vybídl Šebek Kořínka a třiadvacetiletý bek dosáhl gólem do šatny, své druhé soutěžní trefy v prostějovském dresu.

Bývalému klubu Josefa Málka se velice zranil gólman a do brány musel místo dřívější akvizice Jestřábů Jiřího Slováka Lukáš Smolka. Tomu se dařilo déle než deset minut držet čisté konto. Překonal ho až Coufal, jemuž z první před prázdnou bránu předložil puk Belay – 0:3.

S přibývajícím časem začalo přibývat i trestů a jeden z nich proměnil ve čtvrtý týmový a svůj premiérový zásah Martin Kryl. Ten už měl lehkou úlohu, když z čáry doklepl kotouč do sítě – 0:4. Bobři kontrovali akcí do prázdné brány a snížením Matušenka, jenže hosté měli ještě bleskovější odpověď a pouhých čtrnáct sekund nato se po přečíslení prosadil Frank Kučera – 1:5. Jestřáby nezastavilo ani vyloučení Antončíka, ve vlastním oslabení přidal již šestou branku kapitán Lukáš Duba.

Množství vyloučených neubylo ani v závěrečné části a v případě obou týmů se tak součet dvouminutových vyloučení přehoupl přes deset. Za naražení Martinu Vargu na mantinel obdržel Robert Jedlička pět minut a k tomu do konce utkání a nabídl domácím minutu a čtvrt dlouhou přesilovku pět proti třem. Jenže to hosté opět ustáli a již podruhé se v oslabení prosadil Lukáš Duba – 1:7.

Prostějovská nedisciplinovanost ale pokračovala i nadále, po dalším faulu a těsně po vypršení Jedličkova trestu dostal puk za Kociána Miroslav Varga – 2:7.

I za rozhodnutého stavu a s vědomím několika minut do konce emocí neubylo a trestné minuty stále přibývaly. Michal Nedbálek takto dostal trest do konce zápasu a Bobři tak dostali příležitost hrát v početní výhodě až do závěrečné sirény, leč uspěli pouze hosté, a to již potřetí ve vlastním oslabení. Po úniku Stejskala s Belayem nejprve vyhrál domácí gólman, z dorážky se ale v pádu bývalý hráč Mladé Boleslavi přece jen prosadil a zakončením do šibenice tak Belay upravil již na 2:8.

Diváci tak viděli celkem deset branek, k radosti Jestřábů se o naprostou většinu z nich postarali právě oni. To znamenalo nejen pojištění prvního místa v tabulce, ale i na pozici ofenzivy.

HC Bobři Valašské Meziříčí – LHK Jestřábi Prostějov 2:8 (0:2, 1:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Matušenko (Vaněk, Slovák), 52. Miroslav Varga (D. Varga, Martin Varga) – 7. Stejskal (Venkrbec, Duba), 20. Kořínek (Šebek, Černý), 33. Coufal (Belay, Antončík), 36. Kryl (Šebek, Kořínek), 38. Kučera (Luňák, Jurík), 39. Duba (Venkrbec), 48. Duba (Coufal), 59. Belay (Stejskal). Rozhodčí: Vaněk – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 11:13, navíc Kvapil 2+2 minuty – Jedlička 5 minut a do konce utkání, Nedbálek 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:3.

Sestava Valašského Meziříčí: Slovák (21. Smolka) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Nundera, Kvapil, Martiník, Matušenko, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, D. Varga, Martin Varga, Miroslav Varga, Zábojník. Trenér: Jan Vavrečka.

Sestava Jestřábů: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera – Černý, Šebek, Kryl – Jurík, Luňák, Coufal – Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

POHLEDEM TRENÉRŮ:

JOSEF MÁLEK – LHK Jestřábi Prostějov:

„Utkání bylo specifické tím, že jsme sem přijeli a byl tu problém s elektřinou. Dokázali jsme se ale správně zkoncentrovat a hlavně v první třetině jsme dostali Valmez pod tlak, ve druhé části už to tak dobré nebylo, protože přišly zbytečné fauly, které jsou důsledkem toho, že tým je mladý. Jsou to hloupé fauly, ale jsem rád, že se nám podařilo dát góly i ve čtyřech. Jsem ale hodně nespokojený s přístupem k utkání a nedisciplinovaností, protože mančaft, který vede 7:2, by měl dohrát utkání v úplně jiné pohodě.“