Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 jestrabiPouze dva brankáře a dvacet hráčů do pole může napsat do zápisu o utkání kouč Jestřábů Josef Málek. A protože hrají na čtyři kompletní pětice, znamená to, že už nezbývá prostor na případného devátého obránce či třináctého útočníka. To se stalo důvodem, proč dostal zápasové volno David Jurík a v sestavě ho dvakrát nahradil Martin Kryl.

„Formuláře jsou takto nešťastně vymyšleny. Hokejový svaz chce, aby kluby hrály na čtyři lajny, kdyby to ale šlo, rád bych tam dopsal i další kluky a dal jim šanci,“ mrzí administrativní překážka prostějovského trenéra Josefa Málka. V duelech s Novým Jičínem a Valašským Meziříčím dal poprvé v sezoně příležitost Martinu Krylovi. Tento brzy dvaadvacetiletý odchovanec místního hokeje se již stihl zapsat mezi střelce.

„Stíhá všechno kromě jednoho tréninku, který absolvuje s juniory. Pokud se nikdo nezraní, bude se v sestavě střídat s Davidem Juríkem, takže budu mít třináct útočníků. David byl v týdnu ve Zlíně na rehabilitaci s klíční kostí a nechali jsme ho odpočívat,“ vysvětlil Málek změnu v sestavě s tím, že zbylá jedenáctka útočníků se o místo bát nemusí. A platí to i pro osmičku stabilních obránců. „Nepozoruji žádný výraznější propad ve výkonnosti. Nepomůže výměna hráče za hráče, je to spíše otázkou systémové práce a souhry celé pětice,“ poznamenal kouč Jestřábů.

V uplynulém týdnu ho nejvíce potěšilo šest získaných bodů a udržení vedoucí pozice, našel ale také věci, na nichž je potřeba ještě zapracovat. Jde v první řadě o disciplínu. „Tresty jsou jednak otázkou přehnané aktivity mladých hráčů a jejich nešikovných zákroků, jednak nás již dvakrát pískal arbitr, co nemá cit pro hru a pískal na obě strany i to, co nebyl faul,“ upozornil.

Největší radost mu tak udělala hned úvodní třetina, v níž dali Jestřábi paradoxně pouze dvě branky. „Bylo to takové, jaké jsme si představovali. Naše čtyři lajny na ně vlétly, soupeř nestíhal a byl vylučovaný. Pak už byla spousta oslabení, nehráli jsme v pěti a nedostali jsme se do tempa. Měli jsme to dohrát jinak,“ nebyl spokojen se zbývajícími čtyřiceti minutami, byť náskok narostl až na výsledných 8:2.

Prostějovu se navíc nevyhnuly ani dva tresty do konce utkání, ten první obdržel za vražení na mantinel Robert Jedlička, ten druhý za hrubost Michal Nedbálek. „U Jedly to vyplynulo ze hry a již před tím měl Veselý podobný zákrok, ale tomu to prošlo. Hráč se nešťastně narazil, chvíli tam ležel, nebylo to pěkné. U Nedbálka domácí hráč nešetrně atakoval Kociána a sejmul ho jako hřib, Michal si to s ním šel vyřídit. A v týdnu si to s ním vyřídím já,“ nechtěl Málek předesílat, jakou dohru to bude mít.

Prozradil jen to, že hráči se i v tomto týdnu mohou těšit na klasické tréninky. Mimo jiné tedy v pondělí posilovna, v úterý nacvičování obrany s Jiřím Vykoukalem, ve středu rozbruslení a zápas, ve čtvrtek posilovna i rehabilitace, v pátek klasika stále zaměřená na dynamiku nohou. „Díky tomu budeme soupeře přehrávat v bruslení ještě víc,“ těší se na pozitivní dopady Josef Málek.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-