Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

FOTOGALERIE První dvouciferný výsledek za dobu nové éry se podařil prostějovským hokejistům. Včetně přípravného období to trvalo šestnáct utkání a ofenzivní sílu Jestřábů naplno odnesli hráči Frýdku-Místku. V dresu hostí se na prostějovský led vrátil „kat“ z jarního play off proti Karviné Marek Ivan, tentokrát si do statistik nepřipsal ani jeden kanadský bod, pouze čtyři trestné minuty. Jestřábi si tak upevnili vedení ve druhé lize a za šest soutěžních utkání stihli nasázet již sedmatřicet branek.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 10:1 (2:0, 5:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Coufal (Antončík, Belay), 18. Kučera (Luňák, J. Jurík), 28. Nedbálek (Luňák), 31. Duba (Stejskal, Venkrbec), 32. Luňák (J. Jurík, Kučera), 36. Stejskal (Duba), 37. Luňák, 45. Kučera (Luňák, J. Jurík), 53. Šebek (Černý), 57. Coufal (Antončík, Veselý) – 36. Krutil (Franek)
Vyloučení: 7:7
Využití: 1:0
Diváků: 1045.

Sestava Jestřábů: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera – Černý, Šebek, Kryl – J. Jurík, Luňák, Coufal – Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

Sestava Frýdku-Místku: Kubáň (32. Chvostek) – Valiček, Podešva, Měkýš, Franek, Krutil, Prokop, Čintala, Gogolka, Mikšan, Ivan, Slovák, Mamula, Samiec, Stranský, Mach. Trenér: Radim Nečas.

Třetímu domácímu duelu prostějovských hráčů přihlížela dosud nejnižší návštěva těsně přesahující tisícihlavou hladinu, kdo si ovšem našel cestu na místní zimní stadion a nepatřil současně mezi fanoušky hostí, ten nemohl litovat. Úvod byl sice poněkud ospalý, přestože se diváci snažili hned od počátku o vytvoření co nejlepší atmosféry, pak se ovšem nezadržitelně rozjel domácí stroj.

Domácí se opět nevyvarovali nečistých zákroků a hned za prvních deset minut inkasovali tři dvouminutové tresty. Hráči Frýdku-Místku se díky tomu dostali do několika slibných příležitostí, vždy ovšem bezchybně zasáhl jestřábí gólman Ondřej Kocián, jehož lapačka čarovala. Na opačné straně se do úniku od vlastní modré čáry dostal Stejskal, před soupeřovou brankou ale ztratil stabilitu a bez cizího zavinění skončil na ledě dříve, než stihl zakončit.

Na vedoucí branku si museli diváci počkat až do poloviny třinácté minuty, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil do poloodkryté brány Viktor Coufal. Krátce po konci přesilovky pak na počátku osmnácté minuty přidal druhý gól Frank Kučera, pro něhož nebyl problém vrátit puk do brány.

Na třetí branku si Jestřábi museli počkat do sedmadvacáté minuty. Při přesilovce si Michal Nedbálek sjel až mezi kruhy a vypálil tak přesně, že se dočkal prvního přesného zásahu v této sezoně. A tímto okamžikem začalo drtivých osm minut, během nichž se skóre z 2:0 změnilo na 7:1.

Černý ještě čtvrtou branku nepřidal a Coufal nastřelil po vybídnutí od Duby tyčku, na 4:0 tak zvýšil právě prostějovský kapitán, jenž se z levé strany trefil přesně do protější šibenice. A o jednačtyřicet sekund později výsledek ještě více navýšil po samostatném úniku Lukáš Luňák. To už Andreas Kubáň nevydržel a přepustil místo ve frýdecké bráně Danielu Chvostkovi.

Hostům se zčistajasna po ojedinělé akci podařilo snížit, když zakončením pod břevno připravil Kociána o čisté konto Michal Krutil, domácí to ale správně nabudilo. Třináct sekund po korekci dorazil do brány na 6:1 Vladimír Stejskal, jen o čtrnáct sekund později opět ihned po rozehře se s ničím nerozpakoval Lukáš Luňák a bylo to 7:1.

V exhibičním výkonu pokračovali Jestřábi i v závěrečné dvacetiminutovce a po osmém gólu z hole Franka Kučery, jenž zužitkoval přihrávku od levého mantinelu, se hledištěm začalo ozývat „deset, deset“. A hráči jejich přání vyslyšeli.

Nejprve sice dvakrát zvonila tyčka a Knesl přestřelil, David Šebek už se ale nemýlil. Černý sice bránu netrefil, puk se ale odrazil od zadního mantinelu a domácí forvard z voleje trefil několik decimetrů vzdálenou síť.

Desátá branka byla na spadnutí po Stejskalově střele, hostující gólman ale vytáhl parádní zákrok a dočkal se tak až Viktor Coufal. Čtyřiadvacetiletý kmenový hráč Prostějova tak skóre otevřel a rovněž uzavřel. Hosté ještě mohli kosmeticky zkorigovat, ale nastřelili tyčku a dorážka z pár kroků šla kousek vedle.

Pohledem trenérů:

JOSEF MÁLEK – LHK Jestřábi Prostějov:
„Utkání se hodnotí dobře, odehráli jsme ho v tom stylu, v němž bychom zápasy chtěli odehrát. Nutno podotknout, že Frýdek nebyl v úplně kompletní sestavě a doma bude kousat daleko víc. Na rozdíl od Valašského Meziříčí, z kterého jsme se poučili, jsme chtěli neustále hrát na čtyři lajny, chtěli jsme hrát zodpovědněji, i za stavu 8:1 jsme chodili dolů. Kromě jedné chyby na modré, kdy jsme si špatně pohlídali brejk, tak jsme to odehráli poctivě dozadu, čehož si cením. Vepředu nám vycházely kombinace, škoda, že nebyla nula pro Ondru, ale i jedničky si hodně cením. V pohodě dopředu, poctivě dozadu, tak, jak bychom si představovali.“

RADIM NEČAS – HC Frýdek-Místek:
„Začátek utkání do poloviny zápasu byl otevřený, měli jsme nějaké šance, mohli jsme se dostat do kontaktu. Potom jsme dostali dva rychlé góly a naše hra se sesypala. Soupeř už pak na ledě jasně dominoval, i když mě nepřekvapil ničím. My jsme věděli, že to bude v takovém tempu, bohužel nás přijelo málo, jsme zdecimovaní zraněními a nemocemi, navíc se nám ve druhé třetině zranil klíčový obránce, takže jsme dohrávali na pět beků a ti pak už nestíhali.“

Výsledky ostatních zápasů 6. kola východní skupiny II. ligy:

Orlová – Opava 4:3 po nájezdech, Technika Brno – Přerov 5:2, Poruba – Hodonín 3:2, Vsetín – Nový Jičín 3:1, Břeclav – Valašské Meziříčí 4:2.