Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Neporazitelnost prostějovských hokejistů na vlastním ledě pokračuje. Po dvou desetibrankových přídělech do sítě Frýdku-Místku a Břeclavi se sice proti Technice Brno taková kanonáda neopakovala, přesto nakonec Jestřábi odcházeli do kabin jako šťastnější. Proti v té době druhé Technice Brno potvrdili pozici vedoucího týmu tabulky, přestože promarnili náskok 3:1 a o výhru museli zabojovat až do samostatných nájezdů.

Atraktivní sobotní šlágr přilákal do ochozů podle oficiálních údajů více než osmnáct set diváků a velice dobře zaplněné hlediště hnalo od počátku dopředu své hrdiny. Úvod ovšem patřil hostům, kteří byli hned několikrát blízko vedoucí brance. Kocián musel zasahovat po střelách Benýška, Česneka, Klimeše i nájezdu Fadrného, na počátku páté minuty mu po střele od modré pomohla i tyčka.

Jestřábi se rozjížděli pomalu, o to účinněji ale zaútočili. Stejskal poslal puk před branku, kde ho v houštině těl objevil Venkrbec. Po jeho šesté trefě v sezoně to rázem, a k vývoji odehraných minut i trochu nečekaně, bylo 1:0.

Ve vysokém tempu a s výborně povzbuzujícími fanoušky se pokračovalo i ve druhých dvaceti minutách. Druhou branku mohl přidat po vydařené kombinaci Jedlička, hostující brankář byl ale proti, domácí hráči nevyužili ani další velké šance, viz Antončíkovo vybídnutí Coufala.

O zvýšení vedení se tak postaral právě až útočník s číslem 23. Při Benýškově vyloučení se vydal do útoku a byl zastaven jen za senu trestného střílení, s ním si poradil na výbornou a po zakončení k pravé Chvátalově tyči upravil na 2:0.

Netrvalo to ale ani tři minuty a hosté byli opět na dostřel. Na trestnou lavici usedl za hrubost Jan Veselý a David Havíř prokázal své extraligové zkušenosti. Napoprvé ho ještě Kocián svými betony zastavil, podruhé už slavil osmatřicetiletý obránce – 2:1.

S prostějovskými hráči snížení neotřáslo a téměř ihned téměř dosáhli na třetí branku, Chvátal ale ukryl puk pod výstrojí ještě před brankovou čarou, ačkoliv sám vůbec netušil, kde ho má. Na opačné straně chytil Kocián jistý gól a dvě minuty inkasoval Malý, během jeho trestu se ale Jestřábi velice dobře bránili a vůbec se nezdálo, že mají o jednoho hráče na ledě méně.

Ve slibné možnosti ze zčistajasna ocitl Venkrbec, k němuž na hranice brankoviště doputoval kotouč, druhý nejlepší střelec domácích ale na gólmana nevyzrál. Před druhou bránou zvládl souboj jeden na jednoho Štindl, udělal kličku na střed, ale vypálil jen do Kociánovy náruče.

Hned na startu třetí třetiny se čistě hrající hosté dopustili jednoho z mála faulů, Jestřábi se ale prosadili až při vlastním oslabení. Za úmyslné posunutí brány byl potrestán Šimon Antončík a po asistenci Matouše Venkrbce se nekompromisně prosadil Frank Kučera. Mezi všemi domácími hráči i fanoušky rázem propukla obrovská radost.

Při pokračující početní výhodě měl opět plno práce i Kocián, předváděl povedené zákroky betony i zbylou výstrojí. Přišel si na něj opět až David Havíř. Po přihrávce zpoza brány byl osamocený před bránou a Kocián se nestačil včas přemístit – 3:2.

A o pouhou minutu a čtvrt později bylo vyrovnáno. Již po snížení působili Jestřábi pařeným dojmem a po srovnávací brance to platilo dvojnásob. Šanci navrátit se do tempa jim tak dala až Technika dvěma fauly krátce po sobě, které tak znamenaly půlminutovou přesilovku pěti proti třem. Domácí byli blízko čtvrté brance, na přesnou střelu či dorážku ale i díky oddechovému času hostí čekali marně.

Šlo se tak do prodloužení. V něm se hráči Techniky snažili střílet ze všech pozic a zejména z velké dálky, Kocián byl ale pozorný a nenechal se nachytat. Do jednoho útoku za druhým se hnali i Jestřábi, do žádné gólové příležitosti se ale nedostali a rozhodnutí tak přinesly až nájezdy.

Začínali hosté, ale Fadrného i Česneka vychytal Kocián a Zábranský pálil mimo, na druhé straně ale úplně stejně dopadli Antončík, Venkrbec a Stejskal. Poté se role obrátily a začínali domácí. Lukáš Luňák se po ostré brzdě neprosadil, blafákem ale neuspěl ani Brzobohatý, Coufala mezi betony nepustil Chvátal a Havíř minul, přesně nezamířili ani Venkrbec a Fadrný.

Rozhodla až sedmá série. Michal Černý se jako první prosadil gólově, když si kličkou do forhendu položil brankáře a střelou pod víko rozvlnil síť, na opačné straně ho nenapodobil Zábranský. Obrovská euforie tak mohla vypuknout naplno, druhý bod připadl Jestřábům, kteří si tak drží tříbodový náskok. Teď již však ne na Techniku, ale na Porubu.

LHK Jestřábi Prostějov – VSK Technika Brno 4:3 s.n. (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Venkrbec (Stejskal), 29. Coufal, 47. Kučera (Venkrbec), rozhodující nájezd Černý – 32. Havíř (Česnek), 49. Havíř (Brzobohatý), 50. Látal (Odehnal, Klimeš). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváků: 1825.

Sestava Jestřábů: Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Coufal – Černý, Šebek, D. Jurík – J. Jurík, Luňák, Kučera – Kovařík, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

Sestava Techniky: Chvátal – Habrovec, Ditrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Čtvrtníček – Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Pargáč, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Bělohlávek, Buhaj. Trenér: Roman Kaňkovský.

Pohledem trenérů:

JOSEF MÁLEK – LHK Jestřábi Prostějov:

„Byl to remízový duel, oba soupeři předvedli výborný výkon a jsem rád, že jsme dokázali takto těžké utkání zvládnout. V první třetině soupeř nastřelil tyčku, měl také nějaké další šance. My jsme byli lepší ve druhé třetině, neustále jsme byli nastěhovaní v soupeřově třetině a mohli jsme přidat další branky. Chtěl jsem uhájit domácí neporazitelnost, i když aspoň takto v prodloužení nebo na nájezdy. Nakonec vstal Michal a jako nejstarší hráč to vzal na sebe a podařilo se mu vstřelit jediný gól. Takhle to má prostě vypadat.“

ROMAN KAŇKOVSKÝ – VSK Technika Brno:

„Chtěl bych svým hráčům poděkovat za to, že nepříznivý výsledek zvrátili a dotáhli utkání do prodloužení. Mrzí nás, že jsme mohli penalty dvakrát rozhodnout, ale nerozhodli jsme. Z obou stran to bylo ale velice kvalitní utkání.“