Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 zranenyFOTOGALERIE Ostře sledované hokejové derby mezi prostějovskými Jestřáby a přerovskými Zubry mělo děsivou tečku. Přitom samotné utkání probíhalo bez jakýchkoliv incidentů, když si odečteme slovní přestřelky mezi tábory fanoušků obou klubů. Pořadatelé, strážníci i policisté zvládali svoje bezpečnostní úkoly na jedničku, ovšem zhruba dvacet minut po zápase se jedna situace vymkla z rukou…

Za přísného policejního dohledu vycházeli příznivci Přerova zadním vchodem víceúčelové haly. Nastoupili do autobusu, který se s nimi od velodromu rozjel k vjezdu do Kostelecké ulice. Ale už fakt, že u brány se začaly srocovat skupinky rozvášněných prostějovských fandů, dával tušit, že se něco semele. Přestože policisté okamžitě vytvořili u brány kordon ve snaze zajistit bezpečný odjezd autobusu, jeden z rozběsněných rowdies se rozběhl do silnice a pěstí praštil do okna rozjetého autobusu. Muž však svoji zlobu přehnal, po úderu do autobusu upadl na silnici tak nešťastně, že si přivodil krvavé zranění v obličeji a počáteční bezvědomí. „Policisté ze zásahové jednotky muži poskytují první pomoc. Zraněný se už začíná hýbat, takže to zranění, doufáme, nebude tak vážné. Jenom panují obavy, zda mu autobus nepřejel nohy,“ svěřil se Večerníku přímo na místě jeden z policistů zajišťujících pořádek. Zásahová jednotka na povel prostějovských kriminalistů okamžitě zajistila na chodníku postávající zhruba dvě desítky prostějovských fanoušků jako svědky celého incidentu. Naopak přerovské fanoušky strážci zákona drželi v autobusu, aby nedošlo k dalším šarvátkám mezi oběma tábory hokejových příznivců.

Zhruba po pěti či šesti minutách po incidentu přijela na místo neštěstí sanitka, zraněného muže lékaři okamžitě naložili a odvezli do nemocnice. „Během opatření k hokejovému utkání mezi Prostějovem a Přerovem nedošlo k narušení veřejného pořádku ani občanského soužití. Při rozchodu diváků však jeden z příznivců hokeje, devětatřicetiletý muž z Olomoucka, povyskočil v Kostelecké ulici na rozjíždějící se autobus hokejových příznivců z Přerova. Při tomto manévru zabouchal na jedno z oken autobusu a následně spadl a udeřil hlavou o zem. Na místě mu okamžitě příslušníci pořádkové jednotky Územního odboru Policie ČR v Prostějově poskytli první pomoc a přivolali sanitku. Ta muže převezla do nemocnice na ošetření. Podle lékařské zprávy se jedná o lehké zranění, doba léčení nebyla přesně stanovena. U řidiče autobusu byl alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou, u zraněného muže byl nařízen odběr krve v nemocnici,“ uvedla v oficiálním prohlášení Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Jak dodala, policisté událost nadále šetří jako dopravní nehodu.

Jestřábi se omluvili poraněnému chlapci, fans požadují po Hodonínu odškodné - ŘÁDILI VE VLAKU
 (odkaz na článek)

EXKLUZIVNĚ: Fanoušek na pokraji SMRTI! (odkaz na článek)

 


Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-