Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 zranenyFOTOGALERIE Ostře sledované hokejové derby mezi prostějovskými Jestřáby a přerovskými Zubry mělo děsivou tečku. Přitom samotné utkání probíhalo bez jakýchkoliv incidentů, když si odečteme slovní přestřelky mezi tábory fanoušků obou klubů. Pořadatelé, strážníci i policisté zvládali svoje bezpečnostní úkoly na jedničku, ovšem zhruba dvacet minut po zápase se jedna situace vymkla z rukou…

Za přísného policejního dohledu vycházeli příznivci Přerova zadním vchodem víceúčelové haly. Nastoupili do autobusu, který se s nimi od velodromu rozjel k vjezdu do Kostelecké ulice. Ale už fakt, že u brány se začaly srocovat skupinky rozvášněných prostějovských fandů, dával tušit, že se něco semele. Přestože policisté okamžitě vytvořili u brány kordon ve snaze zajistit bezpečný odjezd autobusu, jeden z rozběsněných rowdies se rozběhl do silnice a pěstí praštil do okna rozjetého autobusu. Muž však svoji zlobu přehnal, po úderu do autobusu upadl na silnici tak nešťastně, že si přivodil krvavé zranění v obličeji a počáteční bezvědomí. „Policisté ze zásahové jednotky muži poskytují první pomoc. Zraněný se už začíná hýbat, takže to zranění, doufáme, nebude tak vážné. Jenom panují obavy, zda mu autobus nepřejel nohy,“ svěřil se Večerníku přímo na místě jeden z policistů zajišťujících pořádek. Zásahová jednotka na povel prostějovských kriminalistů okamžitě zajistila na chodníku postávající zhruba dvě desítky prostějovských fanoušků jako svědky celého incidentu. Naopak přerovské fanoušky strážci zákona drželi v autobusu, aby nedošlo k dalším šarvátkám mezi oběma tábory hokejových příznivců.

Zhruba po pěti či šesti minutách po incidentu přijela na místo neštěstí sanitka, zraněného muže lékaři okamžitě naložili a odvezli do nemocnice. „Během opatření k hokejovému utkání mezi Prostějovem a Přerovem nedošlo k narušení veřejného pořádku ani občanského soužití. Při rozchodu diváků však jeden z příznivců hokeje, devětatřicetiletý muž z Olomoucka, povyskočil v Kostelecké ulici na rozjíždějící se autobus hokejových příznivců z Přerova. Při tomto manévru zabouchal na jedno z oken autobusu a následně spadl a udeřil hlavou o zem. Na místě mu okamžitě příslušníci pořádkové jednotky Územního odboru Policie ČR v Prostějově poskytli první pomoc a přivolali sanitku. Ta muže převezla do nemocnice na ošetření. Podle lékařské zprávy se jedná o lehké zranění, doba léčení nebyla přesně stanovena. U řidiče autobusu byl alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou, u zraněného muže byl nařízen odběr krve v nemocnici,“ uvedla v oficiálním prohlášení Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Jak dodala, policisté událost nadále šetří jako dopravní nehodu.

Jestřábi se omluvili poraněnému chlapci, fans požadují po Hodonínu odškodné - ŘÁDILI VE VLAKU
 (odkaz na článek)

EXKLUZIVNĚ: Fanoušek na pokraji SMRTI! (odkaz na článek)

 


Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments