Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 zranenyFOTOGALERIE Ostře sledované hokejové derby mezi prostějovskými Jestřáby a přerovskými Zubry mělo děsivou tečku. Přitom samotné utkání probíhalo bez jakýchkoliv incidentů, když si odečteme slovní přestřelky mezi tábory fanoušků obou klubů. Pořadatelé, strážníci i policisté zvládali svoje bezpečnostní úkoly na jedničku, ovšem zhruba dvacet minut po zápase se jedna situace vymkla z rukou…

Za přísného policejního dohledu vycházeli příznivci Přerova zadním vchodem víceúčelové haly. Nastoupili do autobusu, který se s nimi od velodromu rozjel k vjezdu do Kostelecké ulice. Ale už fakt, že u brány se začaly srocovat skupinky rozvášněných prostějovských fandů, dával tušit, že se něco semele. Přestože policisté okamžitě vytvořili u brány kordon ve snaze zajistit bezpečný odjezd autobusu, jeden z rozběsněných rowdies se rozběhl do silnice a pěstí praštil do okna rozjetého autobusu. Muž však svoji zlobu přehnal, po úderu do autobusu upadl na silnici tak nešťastně, že si přivodil krvavé zranění v obličeji a počáteční bezvědomí. „Policisté ze zásahové jednotky muži poskytují první pomoc. Zraněný se už začíná hýbat, takže to zranění, doufáme, nebude tak vážné. Jenom panují obavy, zda mu autobus nepřejel nohy,“ svěřil se Večerníku přímo na místě jeden z policistů zajišťujících pořádek. Zásahová jednotka na povel prostějovských kriminalistů okamžitě zajistila na chodníku postávající zhruba dvě desítky prostějovských fanoušků jako svědky celého incidentu. Naopak přerovské fanoušky strážci zákona drželi v autobusu, aby nedošlo k dalším šarvátkám mezi oběma tábory hokejových příznivců.

Zhruba po pěti či šesti minutách po incidentu přijela na místo neštěstí sanitka, zraněného muže lékaři okamžitě naložili a odvezli do nemocnice. „Během opatření k hokejovému utkání mezi Prostějovem a Přerovem nedošlo k narušení veřejného pořádku ani občanského soužití. Při rozchodu diváků však jeden z příznivců hokeje, devětatřicetiletý muž z Olomoucka, povyskočil v Kostelecké ulici na rozjíždějící se autobus hokejových příznivců z Přerova. Při tomto manévru zabouchal na jedno z oken autobusu a následně spadl a udeřil hlavou o zem. Na místě mu okamžitě příslušníci pořádkové jednotky Územního odboru Policie ČR v Prostějově poskytli první pomoc a přivolali sanitku. Ta muže převezla do nemocnice na ošetření. Podle lékařské zprávy se jedná o lehké zranění, doba léčení nebyla přesně stanovena. U řidiče autobusu byl alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou, u zraněného muže byl nařízen odběr krve v nemocnici,“ uvedla v oficiálním prohlášení Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Jak dodala, policisté událost nadále šetří jako dopravní nehodu.

Jestřábi se omluvili poraněnému chlapci, fans požadují po Hodonínu odškodné - ŘÁDILI VE VLAKU
 (odkaz na článek)

EXKLUZIVNĚ: Fanoušek na pokraji SMRTI! (odkaz na článek)

 


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments