Dobrý večer, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nahled 43_zraneny2V minulém čísle jsme informovali o nepříliš zdařilém železničním výjezdu fanoušků prostějovských hokejistů do Hodonína, během něhož jeden z nich vyhodil prázdnou láhev z jedoucího vlaku a zasáhl malého chlapce do nohy. Malému hokejistovi se naštěstí nic vážného nestalo, od vedení Jestřábů se navíc dočkal omluvy i malého bolestného v podobě tabletu od jedné z jeho firem.

„Velice nás to potěšilo a vážíme si toho. Oba dva moji kluci hrají hokej a naštěstí tato hloupost skončila pouze pohmožděninou. Bolest již odezněla, takže může opět trénovat,“ potěšilo otce mladého hocha, jenž si nepřál být jmenován. Upozornil přitom také na to, že moc nescházelo a vše mohlo mít tragičtější vyústění. „Seděl na lavce, takže noha nebyla tak daleko od hlavy. Při vší smůle to naštěstí ještě dopadlo dobře. Příště by měl nejprve přemýšlet, letělo to totiž z přijíždějícího vlaku, který tomu přidal rychlost,“ doplnil. K incidentu se na svých stránkách vyjádřili i fanoušci sdružení pod Fans of Prostějov 1913. Podle nich se jednalo o selhání jednotlivce a zatím nejde ani vyloučit jednání policejního provokatéra.

„Zatím se bohužel nepodařilo odhalit totožnost tohoto člověka. Do Hodonína v tom čase cestovalo vlakem přibližně sto dvacet osob hlásících se k prostějovským fanouškům a samozřejmě spousta dalších cestujících. Nechceme se zříkat odpovědnosti, a pokud se prokáže, že šlo o prostějovského fanouška, bude s tímto člověkem opět jednáno jako s provokatérem,“ oznámili. Prostějovští fans rovněž pohovořili o samotném venkovním duelu, kdy je podle nich bezdůvodně a až po zakoupení vstupenek nepustila na hodonínský zimní stadion pořadatelská služba.

„Prostějovští fanoušci přijeli do Hodonína kvůli rozhodnutí policie o zdržení vlaku ve stanici Hulín se zpožděním a ke stadionu přišli až v průběhu zápasu. Přesto si řádně zakoupili vstupné. Pořadatelská služba však u vstupu nezvládla situaci a naprosto nepochopitelně vyhrotila situaci použitím hasičského přístroje, pepřových sprejů a teleskopických obušků,“ píše se v jejich prohlášení společně s tím, že od předsedkyně jihomoravského klubu Jany Gajošové budou požadovat proplacení nákladů. Případné peníze hodlají použít na dobročinné účely.

Pravdou ovšem zůstává, že samotná cesta neprobíhala až tak v klidu. Ozval se nám totiž svědek přímo z prostředí společnosti České dráhy, který upozornil redakci Večerníku na nepřístojnosti, jež údajně provázely „výlet“ jestřábích příznivců. Někteří z nich se podle muže, jehož identitu má Večerník k dispozici, chovali až nepřístojně a zadržení v Přerově či následně v Hulíně bylo způsobeno právě vystupováním Prostějovanů. „Byly i stížnosti ostatních cestujících, proto došlo k zásahu Policie ČR. Když pominu vulgární pokřiky, nebyla nouze o házení dýmovnic ani o poškození soupravy,“ uvedl dokonce svědek. Na důkaz svých slov nám zaslal i jednu fotografii. Podle ní to vypadá, jakoby si někdo z příznivců hrál na známý „Brusel“ v podání sparťanských fanoušků a filmu „Proč“. Naštěstí žádné větší újmy nejsou hlášeny. Tentokrát...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-