Dobrý večer, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

logo branaPrvní sezónní střetnutí hokejistů Prostějov s Frýdkem-Místkem skončilo jasnou výhrou Jestřábů. Ti se tak výsledkem 10:1 dočkali první letošní nastřílené desítky a naplno ukázali svou sílu v útoku. Nyní je na programu odveta na zimním stadionu Poruby, kde mají hráči Frýdku-Místku dočasný azyl. Začíná se v sobotu 9. listopadu od 17.00 hodin.


Papírově domácí zažívají mírně nadprůměrný ročník. S třiadvaceti body jsou zatím osmí, což by jim zajišťovalo účast v play off. Navíc mají ve vyrovnané horní části stejně bodů jako sedmý Vsetín, jen čtyři body ztrácejí Slezané na čtvrtý Hodonín a další bod náskoku má třetí Přerov. Naopak od deváté Orlové a desáté Břeclavi dělí Frýdek-Místek po patnácti kolech již sedm bodů.
Mužstvo má zatím mírně negativní bilanci skóre, jako šestý druholigový tým se ale dostalo přes hranici padesáti nasázených branek. Stalo se tak zejména díky výhrám 7:3 a 6:5 po nájezdech nad Novým Jičínem a 8:2 na Orlovou, Frýdečtí umí zaskočit i papírové favority. Největšími letošními skalpy tak jsou výhry 5:4 nad Porubou, která již krátce vedla celou východní skupinu 3:2 nad Technikou Brno a 4:2 nad Přerovem.
Ani Prostějov nebyl při posledních dvou výjezdech na led Frýdku úspěšný, loni tu prohrál oba své zápasy. Nejprve 3:5, když po úvodní třetině prohrávali již 0:4, poté 2:4, když ztratili náskok 2:1 a hostitelé rozhodli v poslední třetině.
Na soupisce Frýdku nechybí zkušený a již brzy pětatřicetiletý Marek Ivan, dalšími veterány jsou ještě starší obránce Milan Ovšák a útočník David Mikšan. Jinak je tým složen zejména z mladíků kolem dvaceti let, pouze čtyři hráči totiž mají víc než sedmadvacet let.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-