Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 logo_jestrabiPouze třikrát za uplynulých třicet kol se prostějovským hokejistům nepodařilo bodovat. Stalo se tak v Opavě, Vsetínu a doma s Porubou. A právě jeden z této trojice soupeřů čeká na Jestřáby v sobotu 11. ledna, od 17.30 hodin se totiž podruhé v této sezoně představí na vsetínském zimním stadionu. Valachům se dlouho příliš nedařilo a od poloviny listopadu do půlky prosince dokonce marně čekali na výhru, v posledních týdnech však propad zastavili a hájí pozice opravňující k účasti v play off.

Na Lapač si v aktuálním ročníku zvykly mančafty jezdit pro body. Hráči Vsetína sice doma hned šestkrát dokázali bodovat naplno, zbývajících deset zápasů však prohráli, sedm z nich pak dokonce hned po šedesáti minutách. Platilo to pro souboje s Hodonínem, dvakrát Frýdkem-Místkem, Porubou, Břeclaví, Orlovou i Technikou Brno.
Do této sestavy by se chtěli přiřadit i členové jestřábí letky, první pokus jim však nevyšel. V polovině října nenašli odpověď na branky Kuba, Heži, Mikšovského a Ambruze, na úzkém kluzišti navíc přišli o Michala Nedbálka, jenž se zotavuje doteď, Lukáše Dubu a nakrátko i o Lukáše Luňáka.
Odveta před vlastním publikem již hanáckému výběru vyšla lépe. Hned v úvodu sice pustil soupeře do vedení, bleskově však z holí Venkrbce a Juraje Juríka otočil, do konce první části se ještě v rychlém sledu trefili i Luňák se Švaříčkem. Ve druhé třetině si pak Jestřábi náskok hlídali a vedli i 5:1 a 6:2, drama nepřipustili ani v závěru a duel zvládli v poměru 7:4.
Obrana přitom není nejpalčivějším problémem Vsetína. Venku mají šestou a doma sedmou nejlepší defenzivu, takže patří přibližně do poloviny startovního pole. Valachům se ovšem zatím příliš nedaří v útoku, vybočují z toho jen výsledky 6:2 s Orlovou, 5:1 s Valašským Meziříčím, 8:2 s Orlovou, 7:4 s Přerovem. A když už zápas došel do prodloužení, jen jednou z pěti případů ho Vsetínští dokázali urvat pro sebe.
Králem oddílové produktivity je zatím Daniel Vaněk, který dosud jako jediný z mužstva překonal hranici třiceti bodů, blízko k tomu má i René Kajaba. Přes dvacet bodů se dostala i bývalá prostějovská dvojice Robin Ševčík s Martinem Ambruzem, blízko k tomu má další exjestřáb Adam Mikšovský.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-