Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita

47 jestrabi vsetinNa úzkém vsetínském kluzišti se prostějovským hokejistům v aktuální sezoně vůbec nedaří. Na Lapači prohráli v polovině října 2:4 a navíc na dlouhou dobu přišli o dva hráče, navlas stejné skóre se zrodilo i při druhém výjezdu Jestřábů na Valašsko. Po devatenácti duelech v řadě, v nichž dokázal lídr druhé ligy bodovat, tak poprvé od domácí porážky s Porubou vyšel zcela naprázdno. O náskok na čele tabulky však tým Petra Zachara nepřišel, druhé Porubě se vedlo obdobně.

Jiskřivé utkání naplněné spoustou trestů a jednou regulérní bitkou nabídlo tři zcela odlišné třetiny. V té první si domácí dvěma slepenými brankami v rozmezí jedné minuty vytvořili náskok 2:0, na počátku druhé dvacetiminutovky však i Jestřábům stačilo jen pár desítek sekund, aby se dokázali dotáhnout na 2:2. Hosté navíc ihned zahodili jednu gólovku a Belay vzápětí svou střelou orazítkoval obě tyče, obrat ale nepřišel.

Vyrovnaný stav vydržel až do poloviny jednapadesáté minuty, kdy se domácím podařilo využít ponechanou výhodu. Hostům se naskytla možnost přesilovky pěti proti třem, ale neuspěli v ní, naopak Vsetínští při stejné výhodě nezaváhali a v předposlední minutě své vedení čtvrtou brankou pojistili.

I po dvaatřiceti kolech je však mezi prvním Prostějovem a druhou Porubou tříbodová mezera, Slezané totiž nestačili na Frýdek-Místek, s nímž se v tomto ročníku dělí o domácí prostředí. Frýdečtí totiž v rozmezí třiapadesáté a šestapadesáté minuty hned třikrát skórovali a Poruba dokázala zkorigovat až v poslední minutě.

VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Ambruz (Kajaba, Vaňek), 13. Vítek (Zůbek, Vrba), 51. Podešva (Zůbek), 59. Kajaba (Vaněk, L. Vrba) – 22. J. Jurík (Kolibár, Jedlička), 23. Kučera (Antončík). Rozhodčí: Koliba – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 9:12, navíc Mikšovský (V) a Jedlička (P) 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1.

Sestava Vsetína: Hromada – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Zúbek – Kývala, Daněk, Hruška. Trenér: Juraj Jakubík.

Sestava Jestřábů: Kocián – Malý, Polák, Švaříček, Nedbálek, Jedlička, Kolibár, Knesl, Veselý – Stejskal, Luňák, Venkrbec – Antončík, Belay, Kučera – Coufal, J. Jurík, Černý – D. Jurík, Duba, Indra. Trenéři: Petr Zachar a Martin Kužílek.

Ostatní výsledky 32. kola východní skupiny druhé ligy:

Orlová – Břeclav 4:2, Přerov – Nový Jičín 5:1, Hodonín – Valašské Meziříčí 6:0, Poruba – Frýdek-Místek 3:4, Technika Brno – Opava 2:3.