Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 kucera„Je to na dobré cestě,“ mohou se zatím plácat po ramenou hráči, realizační tým i celé hokejové vedení. Jestřábí „A“-tým naplňuje předsezónní tužby a daří se mu nejen vítězit, ale také střílet spoustu branek a povětšinou předvádět pohledný hokej, na jedničku s hvězdičkou vychází také další přání - přilákat na domácí zápasy velký počet diváků. Výjimkou v tomto směru byl pouze zápas se Vsetínem, ale to se dalo vzhledem k souběžnému olympijskému souboji očekávat.

I tyto dvě stovky fanoušků navíc mohou v mnoha druholigových městech závidět a o jedno- či dvoutisícových návštěvách si mohou mimo play off nechat zdát i na mnoha prvoligových stadionech. Před začátkem sezony byla velkým otazníkem dlouhodobá výkonnost. Letní výsledky sice hovořily velice optimisticky, stále to však byla pouze příprava. I začátek ostré sezony se dařil jako po másle, o to překvapivější a šokující byl náhlý konec hlavního kouče Josefa Málka. Tradiční léčba v podobě změny na střídačce zabrala a společně s doplněním mužstva o zkušené beky Poláka s Kumstátem se výběr s jestřábem na prsou vrátil pevně na vítěznou cestu. Od osudové porážky s Porubou dokázal bodovat devatenáctkrát v řadě, a na první místo již nikoho nepustil. Pro atraktivitu soutěže i koncentraci prostějovských hráčů pak bylo velice přínosné, že se mezi soupeři našel takový tým, jakým byla Poruba. O první místo se díky tomu až do konce ledna vedla na dálku velká bitva, navíc ani Slezané nebyli neomylní a umožňovali krátké vydechnutí a občasné zakolísání. Napínavá až do závěrečného hvizdu posledního utkání byla i situace na třetím až sedmém místě. Koncovku ani trochu nezvládla Opava, která prohospodařila slušný náskok, naopak velice překvapivě poskočil na bronzový stupínek Přerov, jenž dlouho prožíval podprůměrnou sezonu. Mimo jiné to tak znamená, že na derby Prostějov versus Přerov může dojít až v druholigovém finále ve druhé polovině března. Nejprve ale bude potřeba úspěšně přejít přes úvodní dvě kola. Pro čtvrtfinále získal Prostějov asi nejschůdnějšího soka, jaký byl k mání, takže postupu 3:0 na zápasy může zabránit jen podcenění či fantastický výkon gólmana. Dále už to bude složitější, ale kvalita v bráně, obraně i útoku společně s širokým kádrem a dosavadními výsledky i velkou fanouškovskou podporou v zádech si dokáže poradit také s dalšími nástrahami na cestě do vytoužené baráže.

Tip Večerníku na vyústění čtvrtfinále:
Prostějov – Frýdek-Místek 3:0
Poruba – Hodonín 3:2
Přerov – Technika Brno 2:3
Opava – Vsetín 3:1

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments