Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona

11 27 Jestrabi vsetinPřání prostějovských hráčů i fanoušků se naplnilo a vstup do semifinálové série proti Vsetínu vyšel Jestřábům velice dobře. Hned v úvodu pátečního utkání se Jestřábi dostali do vedení a svůj náskok v každé třetině zvýrazňovali, načež od čtyřiačtyřicáté minuty se pak utkání už pouze dohrávalo. Souboj mužstev, která za sebou mají úspěšnou pětizápasovou čtvrtfinálovou sérii, tak vyzněl jasně pro domácího favorita.

Hned po pár sekundách se Vsetínští dopustili faulu a nabídli Prostějovu první z mnoha početních výhod, první vyložená šance se ale udála před druhou kasou. Hosté zahodili jednu stoprocentní loženku, když ani nadvakrát nedostali puk přes Rozuma do brány. Jinak to ale byli právě oni, kdo místy až hořel v obraně a dopouštěl se spousty chyb a nepřesností. První formace toho v přesilovce nevyužila, o pár minut později Luňák z druhé vlny vypálil ostře, ale těsně vedle.

Jako první tak oken v zadních řadách Vsetína využil Viktor Coufal. Z hranice brankoviště nemohl prázdnou bránu minout a zakončil tak průnik Sršně, do něhož se zapojil i Belay - 1:0. Hostům se ovšem zčistajasna podařilo v závěru své druhé přesilovky po Podešvově přesné střele vyrovnat. V polovině dvanácté minuty, když byl na střídačce ošetřován Lukáš Duba, se tak opět začínalo od začátku – 1:1. Dokonce obrat mohl nastat po dalších několika desítkách sekund, kdy po chybě v prostějovské rozehře hosté dvakrát nebezpečně pálili z prostoru kruhů.

Poprvé šla střela vedle pravé tyče, napodruhé o fous minula levou tyč Rozumovy brány. Radost Valachů z nerozhodného stavu ale nevydržela ani do první přestávky, již po pár minutách ji utnul Matouš Venkrbec, jenž se de facto postaral o rozdílovou branku - 2:1. Ve druhé části chyběly Stejskalovi na brankovišti centimetry, aby umístil přihrávku z pravé strany do brány, Jestřábi ale nemuseli smutnit dlouho. Když se Duba se svým protějškem vracel po vzájemném vyloučení na led, využil pádu vsetínského beka a zmocnil se kotouče. Vyvinul se z toho brejk dva na jednoho. V něm domácí kapitán přihrál Luňákovi a ten předvedl ukázkový blafák do bekhendu-– 3:1. V samotném závěru prostřední části vyslali hosté dvě nepříjemná nahození od pravého mantinelu, Rozum byl ale pozorný. Chvíli nato na okamžik všem zatrnulo, když se mezi střídačkami ošklivě srazili dva vsetínští hráči, dobře to ale dopadlo.

Definitivní jistotu pak Jestřábům přinesl start třetí třetiny. Nejprve potrestal Zúbkův faul na Poláka Robin Malý, který si při přesilovce sjel na pravý kruh a Plšek neměl po přihrávce zpoza brány nejmenší šanci - 4:1. Dvě minuty nato dotlačil Venkrbcovu střelu za čáru Stejskal - 5:1.

Závěr zápasu již byl hodně rozkouskovaný, na skóre to ale žádný vliv nemělo. Nejprve si hosté vyzkoušeli výhodu čtyři na tři, a poté i téměř minutu pět na tři, avšak ani s oddechovým časem nic kloudného nevymysleli, chvíli poté si přesilovku o dva hráče zahráli i domácí. Taktéž neúspěšně, když největší šanci měl ještě v oslabení Duba, jenž jel od střední třetiny sám na Plška a oproti duelu s Frýdkem neuspěl. Před více než dvěma tisícovkami hlasitě povzbuzujících diváků se tak Jestřábi ujali vedení v sérii 1:0 na zápasy, když výhru mohl v samotném závěru ještě zvýraznit Aleš Knesl.

LHK JESTŘÁBI Prostějov - VHK Vsetín 7:4(2:0; 2:2; 3:2)

Branky a nahrávky: 18. Indra (Duba, Kučera), 19. Belay (Sršeň), 30. Venkrbec (Polák), 33. Duba (Černý, Luňák), 45. Jedlička (Černý, Kolibár), 51. Stejskal (Černý), 57. Šebek (Jurík, Černý) – 37. Mikšovský (Žák, Báchor), 38. Zúbek (Vaněk, L. Vrba), 47. Hurtík (L. Vrba, Vaněk), 56. F. Vrba (Mikšovský, Podešva). Vyloučení: 10:13, navíc Farda (V) 10 minut osobní trest, Ševčík (V) 10 minut osobní trest. Využití: 5:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 2 306.

Sestava lhK jestřábi
Rozum - Malý, Polák, Jedlička, Kolibár, Švaříček, Knesl, Veselý, Nedbálek - Stejskal, Luňák, Venkrbec - Indra, Duba, Kučera - Černý, J. Jurík, Šebek - Sršeň, Belay, Antončík.

Trenéři:
Petr Zachar
Jiří Vykoukal

sestava VHK Vsetín
Hromada – Hurtík, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Farda, L. Vrba – Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek, Kývala. Trenéři: Jiří Weintritt a Viktor Hlobil.

Pohledem trenérů

PETR ZACHAR - LHK Jestřábi Prostějov:
„Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe, Vsetín měl na začátku nějaké šance, trošku nás zatlačil. Dlouho jsme se hledali, asi až v polovině první třetiny jsme se z toho vymanili a zápas se vyrovnal. Měli jsme střelecké štěstí, ale po celou dobu to bylo vyrovnané utkání, v závěru jsme si to pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Velký vliv mělo to, že jsme v první třetině vsítili dvě branky a tento náskok jsme si drželi prakticky celý průběh zápasu. V některých fázích utkání jsme se však nechávali zbytečně vylučovat a dostávali jsme góly v oslabení.“

VIKTOR HLOBIL – VHK Vsetín:
„Jeli jsme do Prostějova s tím, že chceme vrátit sérii na Vsetín. Nebylo to z naší strany špatné, ale vždy když jsme se k něčemu nadechovali, šli jsme do oslabení. Rozhodla určitě první třetina, kdyby skončila bez branek, asi by byli domácí nervóznější. Ty dva rychlé góly nás přibrzdili a výsledkově jsme se už do zápasu nevrátili.“