Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 jestrabi prerovNejvyšší návštěva za poslední roky se zrodila v úvodním finále play off druhé ligy mezi prostějovskými Jestřáby a přerovskými Zubry. Při celkově pátém hanáckém derby této sezony poprvé padla nejen třítisícová, ale rovnou dokonce i čtyřtisícová hranice! Drtivou většinu měli v hledišti domácí fanoušci, ti po celý zápas neúnavně podporovali své hráče a po závěrečné siréně mohli slavit prostějovskou výhru 3:0 a úspěšný vstup do finálové série.

Ještě před úvodním buly překvapil domácí kouč Petr Zachar, když do brány po předchozí pětizápasové pauze nasadit Ondřeje Kociána, a tento tah mu vyšel náramně. Mladý gólman předvedl řadu výtečných zákroků a měl velký podíl na tom, že se Přerovu nepodařilo ani jednou rozsvítit červené světlo.

Bojovné utkání, které nabízelo spoustu osobních soubojů, ale zpočátku téměř žádné zakončení, brankově otevřel Robin Malý. Čtyřiadvacetiletý obránce si sjel až téměř před bránu a z pravé strany vymetl protější šibenici Sklenářovy klece. Druhý gól přidal po změně stran z přečíslení Vladimír Stejskal a skóre v závěrečné části završil přesilovkovou trefou Marek Indra.

Gólů mohlo padnout mnohem víc, ale na obou stranách se při únicích i zakončeních z bezprostřední blízkosti předvedli oba muži v masce. Počtvrté v sezoně tak Jestřábi vyzráli nad Zubry a ujali se vedení 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programu ve středu od 18 hodin v Přerově, třetí zápas pak přesně o dva dny později opět v Prostějově.

LHK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Malý (J. Jurík, Šebek), 24. Stejskal (Venkrbec), 44. Indra (Kučera, Švaříček). Vyloučení: 9:7, navíc Sakrajda (Přerov) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 4 212.

Sestava Jestřábů: Kocián – Malý, Polák, Jedlička, Kolibár, Švaříček, Knesl, Veselý, Nedbálek – Stejskal, Luňák, Venkrbec – Indra, Duba, Kučera – Černý, J. Jurík, Šebek – Sršeň, Belay, Antončík. Trenéři: Petr Zachar a Jiří Vykoukal.

Sestava Přerova: Sklenář – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Zbořil, Kundrátek, Kratochvíl – Goiš, Sedlák, Kovařík, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Šťastný, Kolář, Blinka, Haloda, Matula, Málek. Trenér: Vladimír Kočara.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-