Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Středa 12. prosince byla pro nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov významným dnem. Právě v toto magické datum 12. 12. půl hodiny před dvanáctou totiž byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná i nově zastřešená tribuna ve venkovním areálu kurtů u sokolovny na Skálově náměstí. Večerník byl u toho!

Moderování akce se ujal velezkušený člen Sportovních komisí statutárního města Prostějova i Olomouckého kraje Antonín Dušek, jenž postupně představil řadu vzácných hostů v čele s novým prostějovským primátorem Františkem Jurou. Dále se slavnostního aktu zúčastnili například náměstci či radní města Jan Krchňavý, Jiří Pospíšil, Milada Sokolová a Miloš Sklenka, předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček, starostka TJ Sokol I Jitka Vitásková, šéf nohejbalového oddílu Jaroslav Faltýnek i trenér Richard Beneš. Chybět nemohli ani další funkcionáři či hráči prostějovského klubu, místní rozhodčí nohejbalu i věrné členky Sokola I. V krásně spraveném hledišti pak seděly děti z místních základních škol.
Úvodní slovo samozřejmě dostal primátor. „Na rekonstrukci tribuny se finančně spolupodílely město Prostějov, Olomoucký kraj i Tělocvičná jednota. Výsledek můžete vidět, dílo se podařilo. Jde však pouze o první etapu, neboť tento areál nohejbalistů potřebuje další stavební úpravy a následující kroky zvelebení tak budou pokračovat v příštích letech,“ řekl mimo jiné František Jura.
Uvedení tribunky do moderní podoby včetně vybudování střechy provedla firma Gréza s.r.o. a vše stihla od 1. října, tedy za dva měsíce a kousek. „Moc děkujeme všem, kteří se na uskutečnění projektu jakkoliv podíleli. Naše díky patří především Olomouckému kraji a městu Prostějov za poskytnutí dotací,“ zdůraznil předseda nohejbalistů Sokola I Jaroslav Faltýnek.
Využití zkrášlovaného areálku bude od nového letopočtu 2019 mnohočetné. „Kromě domácích zápasů našich oddílových družstev sem plánujeme dlouhodobý Přebor základních škol o pohár primátora města Prostějova, dále Přebor prostějovských firem a také Přebor seniorů – to vše v nohejbalu. Užší spolupráci chceme navázat se ZŠ Palackého a ZŠ E. Valenty, které tady mohou pořádat své sportovní akce. K tomu bychom rádi brzy uspořádali mistrovství republiky mládeže či mužů v některé disciplíně,“ prozradil trenér „jedničky“ Richard Beneš.
Slavnostní přestřižení pásky provedli František Jura ve dvojici s Jaroslavem Faltýnkem a Jan Krchňavý společně s Jitkou Vitáskovou. Došlo i na přípitek šampaňským a drobné občerstvení, navzdory citelné zimě zavládla všeobecně výborná nálada. Tu ještě přiživil moderátor setkání. „Nové vedení města má před sebou spoustu důležitých úkolů, občané by určitě rádi měli například nový plavecký bazén, vyřešený fotbalový areál ve Sportovní ulici nebo druhou ledovou plochu. A pokud to současná generalita Prostějova všechno splní, budeme ji za čtyři roky volit znovu,“ rozesmál svým povedeným bonmotem všechny přítomné Antonín Dušek.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-