Dobrý podvečer, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Středa 12. prosince byla pro nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov významným dnem. Právě v toto magické datum 12. 12. půl hodiny před dvanáctou totiž byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná i nově zastřešená tribuna ve venkovním areálu kurtů u sokolovny na Skálově náměstí. Večerník byl u toho!

Moderování akce se ujal velezkušený člen Sportovních komisí statutárního města Prostějova i Olomouckého kraje Antonín Dušek, jenž postupně představil řadu vzácných hostů v čele s novým prostějovským primátorem Františkem Jurou. Dále se slavnostního aktu zúčastnili například náměstci či radní města Jan Krchňavý, Jiří Pospíšil, Milada Sokolová a Miloš Sklenka, předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček, starostka TJ Sokol I Jitka Vitásková, šéf nohejbalového oddílu Jaroslav Faltýnek i trenér Richard Beneš. Chybět nemohli ani další funkcionáři či hráči prostějovského klubu, místní rozhodčí nohejbalu i věrné členky Sokola I. V krásně spraveném hledišti pak seděly děti z místních základních škol.
Úvodní slovo samozřejmě dostal primátor. „Na rekonstrukci tribuny se finančně spolupodílely město Prostějov, Olomoucký kraj i Tělocvičná jednota. Výsledek můžete vidět, dílo se podařilo. Jde však pouze o první etapu, neboť tento areál nohejbalistů potřebuje další stavební úpravy a následující kroky zvelebení tak budou pokračovat v příštích letech,“ řekl mimo jiné František Jura.
Uvedení tribunky do moderní podoby včetně vybudování střechy provedla firma Gréza s.r.o. a vše stihla od 1. října, tedy za dva měsíce a kousek. „Moc děkujeme všem, kteří se na uskutečnění projektu jakkoliv podíleli. Naše díky patří především Olomouckému kraji a městu Prostějov za poskytnutí dotací,“ zdůraznil předseda nohejbalistů Sokola I Jaroslav Faltýnek.
Využití zkrášlovaného areálku bude od nového letopočtu 2019 mnohočetné. „Kromě domácích zápasů našich oddílových družstev sem plánujeme dlouhodobý Přebor základních škol o pohár primátora města Prostějova, dále Přebor prostějovských firem a také Přebor seniorů – to vše v nohejbalu. Užší spolupráci chceme navázat se ZŠ Palackého a ZŠ E. Valenty, které tady mohou pořádat své sportovní akce. K tomu bychom rádi brzy uspořádali mistrovství republiky mládeže či mužů v některé disciplíně,“ prozradil trenér „jedničky“ Richard Beneš.
Slavnostní přestřižení pásky provedli František Jura ve dvojici s Jaroslavem Faltýnkem a Jan Krchňavý společně s Jitkou Vitáskovou. Došlo i na přípitek šampaňským a drobné občerstvení, navzdory citelné zimě zavládla všeobecně výborná nálada. Tu ještě přiživil moderátor setkání. „Nové vedení města má před sebou spoustu důležitých úkolů, občané by určitě rádi měli například nový plavecký bazén, vyřešený fotbalový areál ve Sportovní ulici nebo druhou ledovou plochu. A pokud to současná generalita Prostějova všechno splní, budeme ji za čtyři roky volit znovu,“ rozesmál svým povedeným bonmotem všechny přítomné Antonín Dušek.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments