Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Středa 12. prosince byla pro nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov významným dnem. Právě v toto magické datum 12. 12. půl hodiny před dvanáctou totiž byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná i nově zastřešená tribuna ve venkovním areálu kurtů u sokolovny na Skálově náměstí. Večerník byl u toho!

Moderování akce se ujal velezkušený člen Sportovních komisí statutárního města Prostějova i Olomouckého kraje Antonín Dušek, jenž postupně představil řadu vzácných hostů v čele s novým prostějovským primátorem Františkem Jurou. Dále se slavnostního aktu zúčastnili například náměstci či radní města Jan Krchňavý, Jiří Pospíšil, Milada Sokolová a Miloš Sklenka, předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček, starostka TJ Sokol I Jitka Vitásková, šéf nohejbalového oddílu Jaroslav Faltýnek i trenér Richard Beneš. Chybět nemohli ani další funkcionáři či hráči prostějovského klubu, místní rozhodčí nohejbalu i věrné členky Sokola I. V krásně spraveném hledišti pak seděly děti z místních základních škol.
Úvodní slovo samozřejmě dostal primátor. „Na rekonstrukci tribuny se finančně spolupodílely město Prostějov, Olomoucký kraj i Tělocvičná jednota. Výsledek můžete vidět, dílo se podařilo. Jde však pouze o první etapu, neboť tento areál nohejbalistů potřebuje další stavební úpravy a následující kroky zvelebení tak budou pokračovat v příštích letech,“ řekl mimo jiné František Jura.
Uvedení tribunky do moderní podoby včetně vybudování střechy provedla firma Gréza s.r.o. a vše stihla od 1. října, tedy za dva měsíce a kousek. „Moc děkujeme všem, kteří se na uskutečnění projektu jakkoliv podíleli. Naše díky patří především Olomouckému kraji a městu Prostějov za poskytnutí dotací,“ zdůraznil předseda nohejbalistů Sokola I Jaroslav Faltýnek.
Využití zkrášlovaného areálku bude od nového letopočtu 2019 mnohočetné. „Kromě domácích zápasů našich oddílových družstev sem plánujeme dlouhodobý Přebor základních škol o pohár primátora města Prostějova, dále Přebor prostějovských firem a také Přebor seniorů – to vše v nohejbalu. Užší spolupráci chceme navázat se ZŠ Palackého a ZŠ E. Valenty, které tady mohou pořádat své sportovní akce. K tomu bychom rádi brzy uspořádali mistrovství republiky mládeže či mužů v některé disciplíně,“ prozradil trenér „jedničky“ Richard Beneš.
Slavnostní přestřižení pásky provedli František Jura ve dvojici s Jaroslavem Faltýnkem a Jan Krchňavý společně s Jitkou Vitáskovou. Došlo i na přípitek šampaňským a drobné občerstvení, navzdory citelné zimě zavládla všeobecně výborná nálada. Tu ještě přiživil moderátor setkání. „Nové vedení města má před sebou spoustu důležitých úkolů, občané by určitě rádi měli například nový plavecký bazén, vyřešený fotbalový areál ve Sportovní ulici nebo druhou ledovou plochu. A pokud to současná generalita Prostějova všechno splní, budeme ji za čtyři roky volit znovu,“ rozesmál svým povedeným bonmotem všechny přítomné Antonín Dušek.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments