Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Středa 12. prosince byla pro nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov významným dnem. Právě v toto magické datum 12. 12. půl hodiny před dvanáctou totiž byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná i nově zastřešená tribuna ve venkovním areálu kurtů u sokolovny na Skálově náměstí. Večerník byl u toho!

Moderování akce se ujal velezkušený člen Sportovních komisí statutárního města Prostějova i Olomouckého kraje Antonín Dušek, jenž postupně představil řadu vzácných hostů v čele s novým prostějovským primátorem Františkem Jurou. Dále se slavnostního aktu zúčastnili například náměstci či radní města Jan Krchňavý, Jiří Pospíšil, Milada Sokolová a Miloš Sklenka, předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček, starostka TJ Sokol I Jitka Vitásková, šéf nohejbalového oddílu Jaroslav Faltýnek i trenér Richard Beneš. Chybět nemohli ani další funkcionáři či hráči prostějovského klubu, místní rozhodčí nohejbalu i věrné členky Sokola I. V krásně spraveném hledišti pak seděly děti z místních základních škol.
Úvodní slovo samozřejmě dostal primátor. „Na rekonstrukci tribuny se finančně spolupodílely město Prostějov, Olomoucký kraj i Tělocvičná jednota. Výsledek můžete vidět, dílo se podařilo. Jde však pouze o první etapu, neboť tento areál nohejbalistů potřebuje další stavební úpravy a následující kroky zvelebení tak budou pokračovat v příštích letech,“ řekl mimo jiné František Jura.
Uvedení tribunky do moderní podoby včetně vybudování střechy provedla firma Gréza s.r.o. a vše stihla od 1. října, tedy za dva měsíce a kousek. „Moc děkujeme všem, kteří se na uskutečnění projektu jakkoliv podíleli. Naše díky patří především Olomouckému kraji a městu Prostějov za poskytnutí dotací,“ zdůraznil předseda nohejbalistů Sokola I Jaroslav Faltýnek.
Využití zkrášlovaného areálku bude od nového letopočtu 2019 mnohočetné. „Kromě domácích zápasů našich oddílových družstev sem plánujeme dlouhodobý Přebor základních škol o pohár primátora města Prostějova, dále Přebor prostějovských firem a také Přebor seniorů – to vše v nohejbalu. Užší spolupráci chceme navázat se ZŠ Palackého a ZŠ E. Valenty, které tady mohou pořádat své sportovní akce. K tomu bychom rádi brzy uspořádali mistrovství republiky mládeže či mužů v některé disciplíně,“ prozradil trenér „jedničky“ Richard Beneš.
Slavnostní přestřižení pásky provedli František Jura ve dvojici s Jaroslavem Faltýnkem a Jan Krchňavý společně s Jitkou Vitáskovou. Došlo i na přípitek šampaňským a drobné občerstvení, navzdory citelné zimě zavládla všeobecně výborná nálada. Tu ještě přiživil moderátor setkání. „Nové vedení města má před sebou spoustu důležitých úkolů, občané by určitě rádi měli například nový plavecký bazén, vyřešený fotbalový areál ve Sportovní ulici nebo druhou ledovou plochu. A pokud to současná generalita Prostějova všechno splní, budeme ji za čtyři roky volit znovu,“ rozesmál svým povedeným bonmotem všechny přítomné Antonín Dušek.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments