Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Téměř sedmdesátka hráček a hráčů z celé země se sjela o posledním květnovém víkendu do Křenůvek na nejdůležitější turnaj celého roku. Bylo jím mistrovství republiky 2015, které nakonec po celodenních sobotních bojích vyhrála žena - Marta Völfelová.

Zástupkyně něžného pohlaví porazila ve finále Benedikta Mišoviče, přičemž vítězka brala zlato a poražený stříbro. Bronzovou medaili získal za lépe zvládnutou bitvu o třetí místo Marek Růžička, pomyslný bramborový kov zbyl na čtvrtého Martina Fazekaše.

V mládežnické kategorii do 12 let triumfoval Filip Kokeš před Františkem Karáskem a Antonínem Karáskem. Klubové hodnocení opanoval GLÁSFÉR TÝM, druhý skončil M-Dream Team a třetí pozici obsadil domácí výběr pořádající Hanácké Trefy.

Organizátoři i přímí aktéři šampionátu se přitom museli poprat s odpoledním běsněním živlů, neboť klání na čas přerušila pořádná bouřka s průtrží mračen. Hrací plocha se poté ocitla kompletně pod vodou, ovšem rychlé pracovní nasazení a šikovnost umožnily rozjeté boje posléze dokončit.

O den později v neděli se na stejném místě - tedy ve Sportovním areálu Křenůvky - uskutečnil rovněž turnaj 8. Křenůvky Open. Jeho výsledky, kompletní pořadí MČR i mnoho dalších informací o kuličkách najdete na webových stránkách www.hanackatrefa.cz!

„Národní šampionát i následný otevřený turnaj proběhly navzdory své důležitosti v tradičně velmi přátelské atmosféře a z organizačního hlediska na jedničku. Zdárně jsme překonali částečnou nepřízeň počasí a věřím, že všech devětašedesát účastníků v sobotu i sedmatřicet kuličkářů v neděli si u nás výborně zahrálo. Myslím, že celý víkend se opravdu povedl,“ spokojeně zhodnotil předseda Hanácké Trefy Křenůvky Lukáš Vlček.

Všechny přítomné potěšila tradiční pohostinnost zdejších pořadatelů. Ti například účastníky vítali chlebem, solí i něčím ostřejším k pití, nechybělo ani hezké vystoupení pěveckého souboru a pochopitelně také závěrečná oslava napříč generacemi...

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-