Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 mandarinoJedenáctiletý tmavý hnědák Mandarino ze stáje Stanislava Popelky z Hvozdu se letos počtvrté představí v hlavním závodu Velké pardubické, který se poběží v sobotu 13. října. Letos jej na startu prestižního dostihu doplní Nikas prostějovského majitele Petra Kupky. Tento nadějný sedmiletý kůň dokázal loni triumfovat v Ceně Labe, která je po Velké pardubické druhým nejtěžším a nejlépe dotovaným závodem tuzemské dostihové sezony. Celkově z Hvozdu na sobotní odpoledne do Pardubic zamíří pět koní. Buďte u toho, když ne naživo, tak alespoň u televizních obrazovek, a držte palce!

Stáj Stanislava Popelky z Hvozdu vyšle do letošního ročníku Velké pardubické koně dvou generací. Mandarino, který se před jedenácti lety narodil přímo ve stáji mezi Ludmírovem, Hvozdem a Ponikví, letos nejtěžší překážkový dostih poběží už počtvrté. Nadějný sedmiletý Nikas v tomtéž dostihu zažije svoji velkou premiéru. Kdo z nich má podle uznávaného trenéra větší šanci? „Myslím, že je to vyrovnané. Ani jeden nebude patřit k největším favoritům, mohou však překvapit. Mandarino v každém z dostihů na Velké potvrdil svoji extratřídu. Skončil vždy na dotovaném místě, dvakrát byl čtvrtý a jednou pátý. Není sice nejmladší, hodně jsme ho letos šetřili, běžel jen jeden přípravný dostih. Jeho zkušenosti se však v tak těžkém závodě budou určitě hodit. Nikas je rozběhanější, jeho výkony však nejsou úplně vyrovnané. Na jaře to u něj nebylo nic moc, ale v srpnu už v Pardubicích jeden dostih první kategorie vyhrál. Je to typický podzimní kůň, jeho forma nyní graduje. Na druhou stranu Velká pardubická s žádným jiným dostihem nemá srovnání, pro nováčky je proto těžká dvojnásob,” uvažoval Stanislav Popelka.

Kromě Mandarina a Nikase se v sobotu na závodišti představí další trojice koní z Popelkovy stáje. „V Ceně Labě nahradí Nikase Godea. Stejně jako loni Nikas není favoritkou. Doufáme, že podobně jako on dokáže překvapit. Dále to bude ještě Borderland v memoriálu kapitána Poplera a Čáriray v Křišťálovém poháru,” dodal Josef Popelka, v jehož stájích Na Srdéčku podupává celkem 27 koní a čtyři hříbata. Na špičkové dostihy se pak připravuje asi dvacítka z nich. Díky Stanislavu Popelkovi tak bude mít Prostějovsko i letos při velkém svátku všech milovníků koní opět svá želízka ohni. Držme jim palce!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-