Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 mandarinoJedenáctiletý tmavý hnědák Mandarino ze stáje Stanislava Popelky z Hvozdu se letos počtvrté představí v hlavním závodu Velké pardubické, který se poběží v sobotu 13. října. Letos jej na startu prestižního dostihu doplní Nikas prostějovského majitele Petra Kupky. Tento nadějný sedmiletý kůň dokázal loni triumfovat v Ceně Labe, která je po Velké pardubické druhým nejtěžším a nejlépe dotovaným závodem tuzemské dostihové sezony. Celkově z Hvozdu na sobotní odpoledne do Pardubic zamíří pět koní. Buďte u toho, když ne naživo, tak alespoň u televizních obrazovek, a držte palce!

Stáj Stanislava Popelky z Hvozdu vyšle do letošního ročníku Velké pardubické koně dvou generací. Mandarino, který se před jedenácti lety narodil přímo ve stáji mezi Ludmírovem, Hvozdem a Ponikví, letos nejtěžší překážkový dostih poběží už počtvrté. Nadějný sedmiletý Nikas v tomtéž dostihu zažije svoji velkou premiéru. Kdo z nich má podle uznávaného trenéra větší šanci? „Myslím, že je to vyrovnané. Ani jeden nebude patřit k největším favoritům, mohou však překvapit. Mandarino v každém z dostihů na Velké potvrdil svoji extratřídu. Skončil vždy na dotovaném místě, dvakrát byl čtvrtý a jednou pátý. Není sice nejmladší, hodně jsme ho letos šetřili, běžel jen jeden přípravný dostih. Jeho zkušenosti se však v tak těžkém závodě budou určitě hodit. Nikas je rozběhanější, jeho výkony však nejsou úplně vyrovnané. Na jaře to u něj nebylo nic moc, ale v srpnu už v Pardubicích jeden dostih první kategorie vyhrál. Je to typický podzimní kůň, jeho forma nyní graduje. Na druhou stranu Velká pardubická s žádným jiným dostihem nemá srovnání, pro nováčky je proto těžká dvojnásob,” uvažoval Stanislav Popelka.

Kromě Mandarina a Nikase se v sobotu na závodišti představí další trojice koní z Popelkovy stáje. „V Ceně Labě nahradí Nikase Godea. Stejně jako loni Nikas není favoritkou. Doufáme, že podobně jako on dokáže překvapit. Dále to bude ještě Borderland v memoriálu kapitána Poplera a Čáriray v Křišťálovém poháru,” dodal Josef Popelka, v jehož stájích Na Srdéčku podupává celkem 27 koní a čtyři hříbata. Na špičkové dostihy se pak připravuje asi dvacítka z nich. Díky Stanislavu Popelkovi tak bude mít Prostějovsko i letos při velkém svátku všech milovníků koní opět svá želízka ohni. Držme jim palce!

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments