Příjemnou noc, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 orientakHistorické jádro hanácké metropole hostilo v pátek prestižní běžecký závod. Velké ceny Olomouce v orientačním sprintu „O POHÁR PRIMÁTORA“ se zúčastnilo na stopadesát dívek či žen a dvěstěpadesát chlapců a mužů. V souběžném závodu škol se pak na start postavilo osmdesát žáků a devadesát žákyň. V hlavní kategorii ovládli prestižní podnik Tomáš Dlabaja a Iveta Duchová. Akci uspořádalo statutární město Olomouc a marketingová společnost TK PLUS Prostějov ve spolupráci s Českým svazem orientačních sportů.

V Olomouci se běžela Velká cena Olomouce v orientačním sprintu, poslední závod letošního Sprint cupu. Spoluořadatelé z SK Prostějov využili prostor, kde se v roce 2008 běžel na MS sprint, tedy v olomouckých parcích, historických uličkách a zákoutích starého města, s doběhem před městskou radnicí. Trať závodu měřila podle kategorií od 1,5 do 2,7 kilometrů. Závodníci, kteří na ni vybíhali z prostoru před olomouckým orlojem, museli proběhnout devíti až sedmnácti kontrolami.

Lesk závodům dodali elitní běžci a běžkyně jako Daniel Němeček, Piotr Parfianowicz, Pavel Kubát, Marek Minář, Jan Petržela, Jan Šedivý, Jan Procházka, Tomáš Dlabaja, Vendula Horčičková, Ivana Bochenková, Adéla Jakobová, Katarína Labašová, Michaela Gomzyk Omová a Iveta Duchová.

Poslední zmíněná Iveta Duchová z Lokomotivy Pardubice pak zvítězila v elitní ženské kategorii. Ve stejné kategorii mužů vybojoval první místo Tomáš Dlabaja z TJ Turnov.

„Byla to velkolepě pojatá akce s centrem v Olomouci na Horním náměstí - dopoledne proběhl závod určený pro žáky olomouckých škol, odpoledne se uskutečnil závod pro veřejnost a hlavní závod. Vše bylo doplněno kulturními vystoupeními a řadou dalších akcí. Na startu hlavního závodu se sešla výborná konkurence,“ nechal se slyšet Josef Váňa, za marketingovou společnost TK PLUS muž zodpovědný.

V ženách dominovala Iveta Duchová, která v rychlém závodě vyhrála s náskokem deseti sekund před Evou Kabáthovou, třetí Michaela Gomzyk Omová ztratila o sekundu více, ještě další sekundu zpět byla Monika Topinková (5. Horčičková, 6. Knapová).

Závod mužů byl poznamenám řadou diskvalifikací (celkem 13 závodníků) za běh přes privát (záhonky v botanické zahradě), to se však netýkalo těch nejlepších. Vyhrál Tomáš Dlabaja, 12 sekund za ním zaostal druhý Štěpán Kodeda a 15 sekund třetí Jan Procházka (4. Zbranek, 5. Chromý, 6. Kubát).

Vítězové dalších kategorií:

Ženy

do 12 let               Lucie Kundratová             TJ Jižní Svahy Zlín

do 14 let               Tereza Janošíková           SK UP Olomouc

do 16 let               Gabriela Hiršová               VSK Mendelu Brno

do 18 let               Ludmila Sokolová             Magnus Orienteering

do 21 let               Tereza Svobodová           OB Kotlářka

do 35 let               Lada Jemelíková               VSK Mendelu Brno

do 45 let               Renata Jirková   KOB Prostějov

do 55 let               Stanislava Opavová         MLOK Mariánské Lázně

Muži

do 12 let               Mikuláš Jirka      KOB Prostějov

do 14 let               Ondřej Vystavěl               Oddíl orientačního sportu

do 16 let               Matěj Mašata    OK 99 Hradec Králové

do 18 let               Jonáš Hubáček  OOB TJ Slovan Liberec

do 21 let               Johan Vavrys     OOB TJ Slovan Liberec

do 35 let               Jan Drbal              SK Praga

do 45 let               Josef Milota       MLOK Mariánské Lázně

do 55 let               Přemek Škoda   Slavia Liberec orienteering

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments