Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nohejbal micV neděli 7. října se odehrál na kurtu Sokola Stratov rozhodující finálový zápas o titul dorosteneckého mistra ČR v nohejbale družstev mezi domácím týmem Sokola Stratov a hostujícím celkem Sokola I Prostějov. Favoritem tohoto finále byl dle očekávání Sokol Stratov, který v základní části dorostenecké extraligy neztratil jediný bod a první prohru utrpěl až v prvním finálovém duelu právě se Sokolem I Prostějov.

Hráčům Sokola I Prostějov chyběl v zápase J. Ftačnik, hostům naopak zraněný J. Kalous a očekával se velký finálový boj. Tak se také stalo, hostující Prostějov byl oproti domácímu utkání se Stratovem mnohem bojovnější, leč i v tomto rozhodujícím utkání se hosté nevyvarovali zbytečných chyb na útoku a to nakonec rozhodlo o novém držiteli titulu mistra ligy, kterým se stal právě domácí celek Stratova.

 Na první  dvojku postavil trenér hostů Zrubeckého s Pírkem, a především první set byl naprosto vyrovnanou partií a pouze trocha štěstí připravila prostějovskou dvojici o vedení v tomto zápase. Druhý set měl již jednoznačnější průběh a domácí celek šel poprvé do vedení.  Druhá dvojka patřila prostějovskému celku ve složení Pacejka-Roba, kteří po tuhém odporu domácí dvojice nakonec dotáhli zápas k vítěznému konci : Stratov-Prostějov 1:1. Ve trojicích se celé finále prakticky rozhodlo, neboť první trojka Stratova porazila prostějovskou druhou trojici hladce 2:0 a bohužel vzápětí nejlepší trojka Prostějova ve složení Pacejka,Pírek, Anděl podlehla podobně jako v předchozím utkání v Prostějově druhé trojce domácích 0:2 a domácí tým šel do dvoubodového vedení na 3:1.

V singlu domácí nasadili málo ostříleného  Červinku, neboť svým způsobem šetřili svého leadra Strejčka na další trojkový duel a navíc Roba je nyní pro každého singlistu v dorostu příliš silným soustem. Roba dle očekávání neztratil ani set a snížil na 3:2 pro domácí družstvo. Následující trojice určily nového mistra ČR dorosteneckých celků pro letošní rok, když nejprve nejlepší trojka Stratova přehrála ve dvou setech prostějovskou první sestavu a v dalším duelu trojic zvítězila s notnou dávkou štěstí druhá formace Stratova nad prostějovskou sestavou Roba, Zrubecký, Pospíšil a Matkulčík 2:1, když ještě v rozhodujícím setu byl stav na ukazateli skóre 8:8. Celkový výsledek utkání mezi Sokolem Stratov a Sokolem I Prostějov byl tedy 5:2 a korunovace a předávání medailí od prezidenta Českého nohejbalového svazu mohla po více jak třech hodinách kvalitního utkání začít. Prostějovský tým obdržel stříbrné medaile, což lze při omlazeném kádru počítat jako úspěch.

„V utkání se naplnily i v tomto utkání  moje obavy, hráči byli především na útoku  příliš nervózní, mnoho chyb bylo nevynucených, což překvapilo především u zkušených hráčů a tahounů týmu Pacejku a Pírka. Naopak snad svůj nejlepší letošní výkon podal jediný hostující hráč v Sokole I Prostějov Lukáš Zrubecký, ale ani to nestačilo na vítězství v tomto utkání,“ zhodnotil souboje Richard Beneš, kouč mládeže v nohejbalovém oddílu TJ Sokol I Prostějov. „Celkově ovšem musím být s dosažením stříbrných medailí velmi spokojen, neboť v závěru základní části to vypadalo, že finále  vůbec hrát nemusíme. Každý, kdo se pohybuje v mládežnickém sportu, dobře ví, jak složité a těžké je udržet se na špici a nám se to zatím docela daří,“ dodal přece jen uspokojený Beneš.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments