Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nohejbal micV neděli 7. října se odehrál na kurtu Sokola Stratov rozhodující finálový zápas o titul dorosteneckého mistra ČR v nohejbale družstev mezi domácím týmem Sokola Stratov a hostujícím celkem Sokola I Prostějov. Favoritem tohoto finále byl dle očekávání Sokol Stratov, který v základní části dorostenecké extraligy neztratil jediný bod a první prohru utrpěl až v prvním finálovém duelu právě se Sokolem I Prostějov.

Hráčům Sokola I Prostějov chyběl v zápase J. Ftačnik, hostům naopak zraněný J. Kalous a očekával se velký finálový boj. Tak se také stalo, hostující Prostějov byl oproti domácímu utkání se Stratovem mnohem bojovnější, leč i v tomto rozhodujícím utkání se hosté nevyvarovali zbytečných chyb na útoku a to nakonec rozhodlo o novém držiteli titulu mistra ligy, kterým se stal právě domácí celek Stratova.

 Na první  dvojku postavil trenér hostů Zrubeckého s Pírkem, a především první set byl naprosto vyrovnanou partií a pouze trocha štěstí připravila prostějovskou dvojici o vedení v tomto zápase. Druhý set měl již jednoznačnější průběh a domácí celek šel poprvé do vedení.  Druhá dvojka patřila prostějovskému celku ve složení Pacejka-Roba, kteří po tuhém odporu domácí dvojice nakonec dotáhli zápas k vítěznému konci : Stratov-Prostějov 1:1. Ve trojicích se celé finále prakticky rozhodlo, neboť první trojka Stratova porazila prostějovskou druhou trojici hladce 2:0 a bohužel vzápětí nejlepší trojka Prostějova ve složení Pacejka,Pírek, Anděl podlehla podobně jako v předchozím utkání v Prostějově druhé trojce domácích 0:2 a domácí tým šel do dvoubodového vedení na 3:1.

V singlu domácí nasadili málo ostříleného  Červinku, neboť svým způsobem šetřili svého leadra Strejčka na další trojkový duel a navíc Roba je nyní pro každého singlistu v dorostu příliš silným soustem. Roba dle očekávání neztratil ani set a snížil na 3:2 pro domácí družstvo. Následující trojice určily nového mistra ČR dorosteneckých celků pro letošní rok, když nejprve nejlepší trojka Stratova přehrála ve dvou setech prostějovskou první sestavu a v dalším duelu trojic zvítězila s notnou dávkou štěstí druhá formace Stratova nad prostějovskou sestavou Roba, Zrubecký, Pospíšil a Matkulčík 2:1, když ještě v rozhodujícím setu byl stav na ukazateli skóre 8:8. Celkový výsledek utkání mezi Sokolem Stratov a Sokolem I Prostějov byl tedy 5:2 a korunovace a předávání medailí od prezidenta Českého nohejbalového svazu mohla po více jak třech hodinách kvalitního utkání začít. Prostějovský tým obdržel stříbrné medaile, což lze při omlazeném kádru počítat jako úspěch.

„V utkání se naplnily i v tomto utkání  moje obavy, hráči byli především na útoku  příliš nervózní, mnoho chyb bylo nevynucených, což překvapilo především u zkušených hráčů a tahounů týmu Pacejku a Pírka. Naopak snad svůj nejlepší letošní výkon podal jediný hostující hráč v Sokole I Prostějov Lukáš Zrubecký, ale ani to nestačilo na vítězství v tomto utkání,“ zhodnotil souboje Richard Beneš, kouč mládeže v nohejbalovém oddílu TJ Sokol I Prostějov. „Celkově ovšem musím být s dosažením stříbrných medailí velmi spokojen, neboť v závěru základní části to vypadalo, že finále  vůbec hrát nemusíme. Každý, kdo se pohybuje v mládežnickém sportu, dobře ví, jak složité a těžké je udržet se na špici a nám se to zatím docela daří,“ dodal přece jen uspokojený Beneš.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments