Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 5.12.2019
svátek slaví Jitka,
zítra Mikuláš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nohejbal micV neděli 7. října se odehrál na kurtu Sokola Stratov rozhodující finálový zápas o titul dorosteneckého mistra ČR v nohejbale družstev mezi domácím týmem Sokola Stratov a hostujícím celkem Sokola I Prostějov. Favoritem tohoto finále byl dle očekávání Sokol Stratov, který v základní části dorostenecké extraligy neztratil jediný bod a první prohru utrpěl až v prvním finálovém duelu právě se Sokolem I Prostějov.

Hráčům Sokola I Prostějov chyběl v zápase J. Ftačnik, hostům naopak zraněný J. Kalous a očekával se velký finálový boj. Tak se také stalo, hostující Prostějov byl oproti domácímu utkání se Stratovem mnohem bojovnější, leč i v tomto rozhodujícím utkání se hosté nevyvarovali zbytečných chyb na útoku a to nakonec rozhodlo o novém držiteli titulu mistra ligy, kterým se stal právě domácí celek Stratova.

 Na první  dvojku postavil trenér hostů Zrubeckého s Pírkem, a především první set byl naprosto vyrovnanou partií a pouze trocha štěstí připravila prostějovskou dvojici o vedení v tomto zápase. Druhý set měl již jednoznačnější průběh a domácí celek šel poprvé do vedení.  Druhá dvojka patřila prostějovskému celku ve složení Pacejka-Roba, kteří po tuhém odporu domácí dvojice nakonec dotáhli zápas k vítěznému konci : Stratov-Prostějov 1:1. Ve trojicích se celé finále prakticky rozhodlo, neboť první trojka Stratova porazila prostějovskou druhou trojici hladce 2:0 a bohužel vzápětí nejlepší trojka Prostějova ve složení Pacejka,Pírek, Anděl podlehla podobně jako v předchozím utkání v Prostějově druhé trojce domácích 0:2 a domácí tým šel do dvoubodového vedení na 3:1.

V singlu domácí nasadili málo ostříleného  Červinku, neboť svým způsobem šetřili svého leadra Strejčka na další trojkový duel a navíc Roba je nyní pro každého singlistu v dorostu příliš silným soustem. Roba dle očekávání neztratil ani set a snížil na 3:2 pro domácí družstvo. Následující trojice určily nového mistra ČR dorosteneckých celků pro letošní rok, když nejprve nejlepší trojka Stratova přehrála ve dvou setech prostějovskou první sestavu a v dalším duelu trojic zvítězila s notnou dávkou štěstí druhá formace Stratova nad prostějovskou sestavou Roba, Zrubecký, Pospíšil a Matkulčík 2:1, když ještě v rozhodujícím setu byl stav na ukazateli skóre 8:8. Celkový výsledek utkání mezi Sokolem Stratov a Sokolem I Prostějov byl tedy 5:2 a korunovace a předávání medailí od prezidenta Českého nohejbalového svazu mohla po více jak třech hodinách kvalitního utkání začít. Prostějovský tým obdržel stříbrné medaile, což lze při omlazeném kádru počítat jako úspěch.

„V utkání se naplnily i v tomto utkání  moje obavy, hráči byli především na útoku  příliš nervózní, mnoho chyb bylo nevynucených, což překvapilo především u zkušených hráčů a tahounů týmu Pacejku a Pírka. Naopak snad svůj nejlepší letošní výkon podal jediný hostující hráč v Sokole I Prostějov Lukáš Zrubecký, ale ani to nestačilo na vítězství v tomto utkání,“ zhodnotil souboje Richard Beneš, kouč mládeže v nohejbalovém oddílu TJ Sokol I Prostějov. „Celkově ovšem musím být s dosažením stříbrných medailí velmi spokojen, neboť v závěru základní části to vypadalo, že finále  vůbec hrát nemusíme. Každý, kdo se pohybuje v mládežnickém sportu, dobře ví, jak složité a těžké je udržet se na špici a nám se to zatím docela daří,“ dodal přece jen uspokojený Beneš.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments