Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois

02 zlata_stafeta_klukuDo Vyškova se na oblastní přebory vydala velmi početná sestava plavců. Celkem jich bylo 35. „Vzhledem k tomu, že je Vyškov blízko a není problém s dopravou, přihlásili jsme na přebory i plavce z přípravky, aby si vyzkoušeli závodní atmosféru,“ vysvětluje mladý trenér Lukáš Kousal.

Plavci, pro které to byly první závody, mohli sledovat přesvědčivá, až neuvěřitelná vítězství Lukáše Řehořka, který stejně staré plavce porážel s velkým náskokem. Vybojoval celkem šest zlatých medailí, na nejlepší pozici doplaval v každé ze svých disciplín a k tomu přispěl ještě k dvěma medailím ve štafetách. Lukáš se z oblastních přeborů s přehledem nominoval na Zimní pohár jedenáctiletých, který se pořádal v Prostějově a své nominace proměnil na medaile. Z šesti startů vybojoval šest medailových úspěchů. S přehledem zvítězil na 100 metrů znak, 100 a 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Na 100 metrů volný způsob obsadil 2. místo a v kraulovém sprintu na 50 metrů doplaval bronzový časem 0:30,7.

Svou první medaili na oblastních přeborech vybojoval Filip Švec na trati 50 metrů motýlek. Snažily se i holky. Dvě bronzové medaile vybojovala Adéla Mazalová a stříbro a bronz přidaly Markéta Nováková i Dominika Smékalová. Holky v tradiční sestavě Mazalová, Marciánová, Samsonová a Smékalová zvítězily ve dvou štafetových závodech 4x50 volný způsob a 4x50 polohový závod. Holky vyplavaly zlatou medaili v kraulové štafetě i na zimním poháru. Dominika, Karolína, Adéla a Eva ukázali, že tuto disciplínu opravdu umí a zvítězily časem 2:11,8.

Zatímco co jedenáctiletí bojovali o medaile v Prostějově, desetiletí plavci bojovali o co nejlepší umístění ve Vsetíně na zimním poháru desetiletého žactva. Na medaile se sice dosáhnout nepovedlo, ale plavci nasbírali zkušenosti a jistě svá umístění na jaře vylepší.