Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 zlata_stafeta_klukuDo Vyškova se na oblastní přebory vydala velmi početná sestava plavců. Celkem jich bylo 35. „Vzhledem k tomu, že je Vyškov blízko a není problém s dopravou, přihlásili jsme na přebory i plavce z přípravky, aby si vyzkoušeli závodní atmosféru,“ vysvětluje mladý trenér Lukáš Kousal.

Plavci, pro které to byly první závody, mohli sledovat přesvědčivá, až neuvěřitelná vítězství Lukáše Řehořka, který stejně staré plavce porážel s velkým náskokem. Vybojoval celkem šest zlatých medailí, na nejlepší pozici doplaval v každé ze svých disciplín a k tomu přispěl ještě k dvěma medailím ve štafetách. Lukáš se z oblastních přeborů s přehledem nominoval na Zimní pohár jedenáctiletých, který se pořádal v Prostějově a své nominace proměnil na medaile. Z šesti startů vybojoval šest medailových úspěchů. S přehledem zvítězil na 100 metrů znak, 100 a 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Na 100 metrů volný způsob obsadil 2. místo a v kraulovém sprintu na 50 metrů doplaval bronzový časem 0:30,7.

Svou první medaili na oblastních přeborech vybojoval Filip Švec na trati 50 metrů motýlek. Snažily se i holky. Dvě bronzové medaile vybojovala Adéla Mazalová a stříbro a bronz přidaly Markéta Nováková i Dominika Smékalová. Holky v tradiční sestavě Mazalová, Marciánová, Samsonová a Smékalová zvítězily ve dvou štafetových závodech 4x50 volný způsob a 4x50 polohový závod. Holky vyplavaly zlatou medaili v kraulové štafetě i na zimním poháru. Dominika, Karolína, Adéla a Eva ukázali, že tuto disciplínu opravdu umí a zvítězily časem 2:11,8.

Zatímco co jedenáctiletí bojovali o medaile v Prostějově, desetiletí plavci bojovali o co nejlepší umístění ve Vsetíně na zimním poháru desetiletého žactva. Na medaile se sice dosáhnout nepovedlo, ale plavci nasbírali zkušenosti a jistě svá umístění na jaře vylepší.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments