Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 zlata_stafeta_klukuDo Vyškova se na oblastní přebory vydala velmi početná sestava plavců. Celkem jich bylo 35. „Vzhledem k tomu, že je Vyškov blízko a není problém s dopravou, přihlásili jsme na přebory i plavce z přípravky, aby si vyzkoušeli závodní atmosféru,“ vysvětluje mladý trenér Lukáš Kousal.

Plavci, pro které to byly první závody, mohli sledovat přesvědčivá, až neuvěřitelná vítězství Lukáše Řehořka, který stejně staré plavce porážel s velkým náskokem. Vybojoval celkem šest zlatých medailí, na nejlepší pozici doplaval v každé ze svých disciplín a k tomu přispěl ještě k dvěma medailím ve štafetách. Lukáš se z oblastních přeborů s přehledem nominoval na Zimní pohár jedenáctiletých, který se pořádal v Prostějově a své nominace proměnil na medaile. Z šesti startů vybojoval šest medailových úspěchů. S přehledem zvítězil na 100 metrů znak, 100 a 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Na 100 metrů volný způsob obsadil 2. místo a v kraulovém sprintu na 50 metrů doplaval bronzový časem 0:30,7.

Svou první medaili na oblastních přeborech vybojoval Filip Švec na trati 50 metrů motýlek. Snažily se i holky. Dvě bronzové medaile vybojovala Adéla Mazalová a stříbro a bronz přidaly Markéta Nováková i Dominika Smékalová. Holky v tradiční sestavě Mazalová, Marciánová, Samsonová a Smékalová zvítězily ve dvou štafetových závodech 4x50 volný způsob a 4x50 polohový závod. Holky vyplavaly zlatou medaili v kraulové štafetě i na zimním poháru. Dominika, Karolína, Adéla a Eva ukázali, že tuto disciplínu opravdu umí a zvítězily časem 2:11,8.

Zatímco co jedenáctiletí bojovali o medaile v Prostějově, desetiletí plavci bojovali o co nejlepší umístění ve Vsetíně na zimním poháru desetiletého žactva. Na medaile se sice dosáhnout nepovedlo, ale plavci nasbírali zkušenosti a jistě svá umístění na jaře vylepší.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments