Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 zlata_stafeta_klukuDo Vyškova se na oblastní přebory vydala velmi početná sestava plavců. Celkem jich bylo 35. „Vzhledem k tomu, že je Vyškov blízko a není problém s dopravou, přihlásili jsme na přebory i plavce z přípravky, aby si vyzkoušeli závodní atmosféru,“ vysvětluje mladý trenér Lukáš Kousal.

Plavci, pro které to byly první závody, mohli sledovat přesvědčivá, až neuvěřitelná vítězství Lukáše Řehořka, který stejně staré plavce porážel s velkým náskokem. Vybojoval celkem šest zlatých medailí, na nejlepší pozici doplaval v každé ze svých disciplín a k tomu přispěl ještě k dvěma medailím ve štafetách. Lukáš se z oblastních přeborů s přehledem nominoval na Zimní pohár jedenáctiletých, který se pořádal v Prostějově a své nominace proměnil na medaile. Z šesti startů vybojoval šest medailových úspěchů. S přehledem zvítězil na 100 metrů znak, 100 a 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Na 100 metrů volný způsob obsadil 2. místo a v kraulovém sprintu na 50 metrů doplaval bronzový časem 0:30,7.

Svou první medaili na oblastních přeborech vybojoval Filip Švec na trati 50 metrů motýlek. Snažily se i holky. Dvě bronzové medaile vybojovala Adéla Mazalová a stříbro a bronz přidaly Markéta Nováková i Dominika Smékalová. Holky v tradiční sestavě Mazalová, Marciánová, Samsonová a Smékalová zvítězily ve dvou štafetových závodech 4x50 volný způsob a 4x50 polohový závod. Holky vyplavaly zlatou medaili v kraulové štafetě i na zimním poháru. Dominika, Karolína, Adéla a Eva ukázali, že tuto disciplínu opravdu umí a zvítězily časem 2:11,8.

Zatímco co jedenáctiletí bojovali o medaile v Prostějově, desetiletí plavci bojovali o co nejlepší umístění ve Vsetíně na zimním poháru desetiletého žactva. Na medaile se sice dosáhnout nepovedlo, ale plavci nasbírali zkušenosti a jistě svá umístění na jaře vylepší.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments