Dobré odpoledne, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie

06 florbalNejtěžšího možného soupeře vyfasovali na sobotní večer florbalisté FbC Playmakers Prostějov. Tým Pavla Kubíčka zajížděl na půdu vedoucí Kopřivnice, která všech předchozích čtrnáct utkání zvládla za tři body. A nezaváhala ani proti vyslanci z Hané, jemuž dovolila pouze jednou skórovat. Domácí si tak pojistili vedení, hosté si o jednu pozici pohoršili.

Favorit střetnutí se prosadil již na počátku páté minuty, kdy se na brance kapitána Jiřího Boloma podílel pětibodový Jan Baďura. S hosty tato branka nezacloumala a o dvě a čtvrt minuty později se díky spolupráci Daniela Miczka a skórujícího Zdeňka Fojta dočkali vyrovnání na 1:1. Pro Playmakery to ovšem byla poslední gólová radost a od této chvíle se trefovali pouze domácí. Ještě v první třetiny se po přečíslení dva na jednoho prosadil Zdeněk Matúš, zcela volný Uvíra zvyšoval na 3:1 a v patnácté minutě překonal Krátkého i Lukáš Soukal.

Druhá dvacetiminutovka byla pro hosty z pohledu skóre nejúspěšnější, protože inkasovali jen z hole Martina Nehery. Naopak v poslední části obdrželi opět čtyři branky. Domácí využili trvalou střeleckou převahu, kdy na bránu vyslali celkově více než dvojnásobek pokusů a po Vávrově zvýšení na 6:1 se krátce po sobě trefili i Lichnovský s Matúšem. Poslední branky dosáhl šest a čtvrt minuty před koncem Jan Baďura, desátou branku již hosté i díky nabídnuté přesilovce nepovolili.

Další utkání, v pořadí již šestnácté, mají prostějovští hráči před sebou v sobotu. Od půl sedmé večer se pokusí překvapit druhý Rožnov pod Radhoštěm. Doma pak nastoupí až o víkendu 23. a 24. února, kdy v dvojutkání přivítají desátý Havířov a poslední Horní Suchou.

FBC Vikings Kopřivnice – FbC Playmakers Prostějov 9:1 (4:1, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Bolom (Baďura), 10. Matúš (Vávra), 10. Uvíra (Opatřil), 15. Soukal (Podlezl), 25. Nehera (Kresta), 43. Vávra (Baďura), 47. Lichnovský (Matúš), 50. Matúš (Baďura), 54. Baďura (Opatřil) – 7. Z. Fojt (Miczek).
Rozhodčí: Vybíhal – Kačer
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:0
Střely na bránu: 44:20
Diváků: 85

Ostatní víkendové výsledky:

Opava – Havířov 19:8, Klobouky – Sokol Brno I 5:3, Petrovice – Horní Suchá 13:3, Rožnov – Olomouc 7:6, Klobouky – Bulldogs Brno „B“ 3:4, Opava – Horní Suchá 14:2, Kopřivnice – Olomouc 7:8.

• 6

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.