Dobré odpoledne, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

09 horakovaJiž více než půl roku uplynulo od verdiktu Mezinárodní cyklistické federace, který překazil Janě Horákové možnost zúčastnit se podruhé za sebou letních olympijských her v bikrosu a vylepšit své umístění z Pekingu. Její život se od té doby výrazně změnil, na sport ovšem nezanevřela, o čemž svědčí její úspěšné vystoupení ve sportovní reality show České televize Se Čtyřkou na vrchol. V ní došla až do finále a jen krůček jí chyběl k celkovému triumfu.

„Tuto akci vymyslel můj bratr. Občas soutěž sledoval v televizi, a když se dozvěděl, že se to koná i na Dolní Moravě, tak to chtěl zkusit. No a co zkouší bratr, to většinou zkouším i já,“ vyprávěla usmívající se Horáková.

A nejela se zúčastnit jako turistka, jejím cílem bylo jako při každém závodě vyhrát. „Žádným sportům jsem se nevyhýbala ani předtím. Je pravda, že na ně ale nebylo tolik času, jak bych si přála. Nyní se jim můžu více věnovat,“ vysvětlila s tím, že nezanevřela ani na kolo a na jaře opět vytáhne nejen to bikrosové. Ve skikrosové kvalifikační jízdě zajela nejrychlejší čas ze všech a postoupila do finálového dílu. V něm nestačila pouze na jednu soupeřku a skončila celkově druhá.

Dvouletým přerušením profesionální sportovní kariéry se jí ale denní režim změnil radikálně a chvíli trvalo, než si na všechno zvykla. „Stále to ještě není ustálené, jak bych si představovala, ale je to jen otázka času a cviku. Pracuji jako exportní asistentka v jedné firmě, takže pevná pracovní doba a sezení u počítače. Mimo zaměstnání se navíc věnuji výuce angličtiny pro jednu jazykovku a trénuji budoucí bikrosaře ve Vyškově. Občas zavítám i do Prostějova mezi cyklisty,“ prozradila náplň svého času. Za dopingovou jizvou udělala tlustou čáru a již to neřeší, protože neexistuje možnost, jak by se domohla zrušení trestu.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-