Dobré odpoledne, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Důstojné prostředí Městského divadla v Prostějově bude svědkem vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Anketa, kterou pořádá hejtmanství ve spolupráci s TK PLUS, má za sebou bohatou historii. Významní sportovci budou 11. února od 19.30 hodin oceněni již po osmnácté.

„Kritéria pro účast v anketě jsou stejná jako v minulých letech. Musí jít o sportovní výkon dosažený v roce 2018 a jeho držitel musí mít příslušnost ke klubu registrovanému na území kraje,“ poznamenal David Lenz, manažer TK PLUS.
Nejvíce sledovaná je pochopitelně hlavní kategorie „Nejlepší sportovec“. Na vítězky posledních dvou ročníků Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou mohou tentokrát navázat další tenistky reprezentující Olomoucký kraj Barbora Krejčíková a Karolína Muchová. Může ovšem dojít k situaci, že si nejprestižnější cenu neodnese vyslankyně „bílého sportu“. Vážně ve hře jsou totiž například prostějovský parašutista Jiří Gečnuk, který se stal absolutním mistrem světa, jeden z nejlepších obránců fotbalové ligy Václav Jemelka nebo juniorská světová jednička v šermu Jakub Jurka. „Rozhodně nebylo hlasujícím co závidět. Reprezentanti kraje byli v loňském roce opravdu úspěšní. Sám jsem zvědavý, jaké budou výsledky,“ prohlásil náměstek hejtmana Petr Vrána.
Ceny budou předány tradičně v sedmi kategoriích. Mezi seniory a juniory se budou předávat jednotlivcům i týmům, vyhlášeni budou nejlepší handicapovaní sportovci a trenér roku. Zvláštními kategoriemi budou také letos Čestná cena a Cena Olomouckého kraje. Vyhlášením bude stejně jako v předchozích ročnících provázet Petr Salava, o hudební vystoupení se postará skupina O5 a Radeček.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník je každoroční mediálním partnerem a nejinak je tomu letos. V příštím vydání se tak budete moct těšit nejen na reportáž z dnešního večera, ale i kompletní výsledky a ohlasy zainteresovaných. (lv)

jak to dopadlo loni
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
Lucie Šafářová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
SK Sigma Olomouc (fotbal)
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
Jakub Galvas (lední hokej, HC Olomouc)
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika)
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
Václav Jílek (fotbal, SK Sigma Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
Martin Kukla (atletika, AK Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
Kateřina Janošcová (bowling, SK SKIVELO Olomouc)
ČESTNÁ CENA:
Miroslav Černošek
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Oldřich Machala (fotbal)

06 sportovec

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments