Dobré ráno, dnes je sobota 20.4.2019
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Důstojné prostředí Městského divadla v Prostějově bude svědkem vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Anketa, kterou pořádá hejtmanství ve spolupráci s TK PLUS, má za sebou bohatou historii. Významní sportovci budou 11. února od 19.30 hodin oceněni již po osmnácté.

„Kritéria pro účast v anketě jsou stejná jako v minulých letech. Musí jít o sportovní výkon dosažený v roce 2018 a jeho držitel musí mít příslušnost ke klubu registrovanému na území kraje,“ poznamenal David Lenz, manažer TK PLUS.
Nejvíce sledovaná je pochopitelně hlavní kategorie „Nejlepší sportovec“. Na vítězky posledních dvou ročníků Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou mohou tentokrát navázat další tenistky reprezentující Olomoucký kraj Barbora Krejčíková a Karolína Muchová. Může ovšem dojít k situaci, že si nejprestižnější cenu neodnese vyslankyně „bílého sportu“. Vážně ve hře jsou totiž například prostějovský parašutista Jiří Gečnuk, který se stal absolutním mistrem světa, jeden z nejlepších obránců fotbalové ligy Václav Jemelka nebo juniorská světová jednička v šermu Jakub Jurka. „Rozhodně nebylo hlasujícím co závidět. Reprezentanti kraje byli v loňském roce opravdu úspěšní. Sám jsem zvědavý, jaké budou výsledky,“ prohlásil náměstek hejtmana Petr Vrána.
Ceny budou předány tradičně v sedmi kategoriích. Mezi seniory a juniory se budou předávat jednotlivcům i týmům, vyhlášeni budou nejlepší handicapovaní sportovci a trenér roku. Zvláštními kategoriemi budou také letos Čestná cena a Cena Olomouckého kraje. Vyhlášením bude stejně jako v předchozích ročnících provázet Petr Salava, o hudební vystoupení se postará skupina O5 a Radeček.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník je každoroční mediálním partnerem a nejinak je tomu letos. V příštím vydání se tak budete moct těšit nejen na reportáž z dnešního večera, ale i kompletní výsledky a ohlasy zainteresovaných. (lv)

jak to dopadlo loni
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
Lucie Šafářová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
SK Sigma Olomouc (fotbal)
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
Jakub Galvas (lední hokej, HC Olomouc)
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika)
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
Václav Jílek (fotbal, SK Sigma Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
Martin Kukla (atletika, AK Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
Kateřina Janošcová (bowling, SK SKIVELO Olomouc)
ČESTNÁ CENA:
Miroslav Černošek
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Oldřich Machala (fotbal)

06 sportovec

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments