Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Důstojné prostředí Městského divadla v Prostějově bude svědkem vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Anketa, kterou pořádá hejtmanství ve spolupráci s TK PLUS, má za sebou bohatou historii. Významní sportovci budou 11. února od 19.30 hodin oceněni již po osmnácté.

„Kritéria pro účast v anketě jsou stejná jako v minulých letech. Musí jít o sportovní výkon dosažený v roce 2018 a jeho držitel musí mít příslušnost ke klubu registrovanému na území kraje,“ poznamenal David Lenz, manažer TK PLUS.
Nejvíce sledovaná je pochopitelně hlavní kategorie „Nejlepší sportovec“. Na vítězky posledních dvou ročníků Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou mohou tentokrát navázat další tenistky reprezentující Olomoucký kraj Barbora Krejčíková a Karolína Muchová. Může ovšem dojít k situaci, že si nejprestižnější cenu neodnese vyslankyně „bílého sportu“. Vážně ve hře jsou totiž například prostějovský parašutista Jiří Gečnuk, který se stal absolutním mistrem světa, jeden z nejlepších obránců fotbalové ligy Václav Jemelka nebo juniorská světová jednička v šermu Jakub Jurka. „Rozhodně nebylo hlasujícím co závidět. Reprezentanti kraje byli v loňském roce opravdu úspěšní. Sám jsem zvědavý, jaké budou výsledky,“ prohlásil náměstek hejtmana Petr Vrána.
Ceny budou předány tradičně v sedmi kategoriích. Mezi seniory a juniory se budou předávat jednotlivcům i týmům, vyhlášeni budou nejlepší handicapovaní sportovci a trenér roku. Zvláštními kategoriemi budou také letos Čestná cena a Cena Olomouckého kraje. Vyhlášením bude stejně jako v předchozích ročnících provázet Petr Salava, o hudební vystoupení se postará skupina O5 a Radeček.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník je každoroční mediálním partnerem a nejinak je tomu letos. V příštím vydání se tak budete moct těšit nejen na reportáž z dnešního večera, ale i kompletní výsledky a ohlasy zainteresovaných. (lv)

jak to dopadlo loni
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
Lucie Šafářová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
SK Sigma Olomouc (fotbal)
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
Jakub Galvas (lední hokej, HC Olomouc)
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika)
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
Václav Jílek (fotbal, SK Sigma Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
Martin Kukla (atletika, AK Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
Kateřina Janošcová (bowling, SK SKIVELO Olomouc)
ČESTNÁ CENA:
Miroslav Černošek
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Oldřich Machala (fotbal)

06 sportovec

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments