Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Důstojné prostředí Městského divadla v Prostějově bude svědkem vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Anketa, kterou pořádá hejtmanství ve spolupráci s TK PLUS, má za sebou bohatou historii. Významní sportovci budou 11. února od 19.30 hodin oceněni již po osmnácté.

„Kritéria pro účast v anketě jsou stejná jako v minulých letech. Musí jít o sportovní výkon dosažený v roce 2018 a jeho držitel musí mít příslušnost ke klubu registrovanému na území kraje,“ poznamenal David Lenz, manažer TK PLUS.
Nejvíce sledovaná je pochopitelně hlavní kategorie „Nejlepší sportovec“. Na vítězky posledních dvou ročníků Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou mohou tentokrát navázat další tenistky reprezentující Olomoucký kraj Barbora Krejčíková a Karolína Muchová. Může ovšem dojít k situaci, že si nejprestižnější cenu neodnese vyslankyně „bílého sportu“. Vážně ve hře jsou totiž například prostějovský parašutista Jiří Gečnuk, který se stal absolutním mistrem světa, jeden z nejlepších obránců fotbalové ligy Václav Jemelka nebo juniorská světová jednička v šermu Jakub Jurka. „Rozhodně nebylo hlasujícím co závidět. Reprezentanti kraje byli v loňském roce opravdu úspěšní. Sám jsem zvědavý, jaké budou výsledky,“ prohlásil náměstek hejtmana Petr Vrána.
Ceny budou předány tradičně v sedmi kategoriích. Mezi seniory a juniory se budou předávat jednotlivcům i týmům, vyhlášeni budou nejlepší handicapovaní sportovci a trenér roku. Zvláštními kategoriemi budou také letos Čestná cena a Cena Olomouckého kraje. Vyhlášením bude stejně jako v předchozích ročnících provázet Petr Salava, o hudební vystoupení se postará skupina O5 a Radeček.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník je každoroční mediálním partnerem a nejinak je tomu letos. V příštím vydání se tak budete moct těšit nejen na reportáž z dnešního večera, ale i kompletní výsledky a ohlasy zainteresovaných. (lv)

jak to dopadlo loni
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
Lucie Šafářová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
SK Sigma Olomouc (fotbal)
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
Jakub Galvas (lední hokej, HC Olomouc)
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika)
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
Václav Jílek (fotbal, SK Sigma Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
Martin Kukla (atletika, AK Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
Kateřina Janošcová (bowling, SK SKIVELO Olomouc)
ČESTNÁ CENA:
Miroslav Černošek
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Oldřich Machala (fotbal)

06 sportovec

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments