Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Důstojné prostředí Městského divadla v Prostějově bude svědkem vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Anketa, kterou pořádá hejtmanství ve spolupráci s TK PLUS, má za sebou bohatou historii. Významní sportovci budou 11. února od 19.30 hodin oceněni již po osmnácté.

„Kritéria pro účast v anketě jsou stejná jako v minulých letech. Musí jít o sportovní výkon dosažený v roce 2018 a jeho držitel musí mít příslušnost ke klubu registrovanému na území kraje,“ poznamenal David Lenz, manažer TK PLUS.
Nejvíce sledovaná je pochopitelně hlavní kategorie „Nejlepší sportovec“. Na vítězky posledních dvou ročníků Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou mohou tentokrát navázat další tenistky reprezentující Olomoucký kraj Barbora Krejčíková a Karolína Muchová. Může ovšem dojít k situaci, že si nejprestižnější cenu neodnese vyslankyně „bílého sportu“. Vážně ve hře jsou totiž například prostějovský parašutista Jiří Gečnuk, který se stal absolutním mistrem světa, jeden z nejlepších obránců fotbalové ligy Václav Jemelka nebo juniorská světová jednička v šermu Jakub Jurka. „Rozhodně nebylo hlasujícím co závidět. Reprezentanti kraje byli v loňském roce opravdu úspěšní. Sám jsem zvědavý, jaké budou výsledky,“ prohlásil náměstek hejtmana Petr Vrána.
Ceny budou předány tradičně v sedmi kategoriích. Mezi seniory a juniory se budou předávat jednotlivcům i týmům, vyhlášeni budou nejlepší handicapovaní sportovci a trenér roku. Zvláštními kategoriemi budou také letos Čestná cena a Cena Olomouckého kraje. Vyhlášením bude stejně jako v předchozích ročnících provázet Petr Salava, o hudební vystoupení se postará skupina O5 a Radeček.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník je každoroční mediálním partnerem a nejinak je tomu letos. V příštím vydání se tak budete moct těšit nejen na reportáž z dnešního večera, ale i kompletní výsledky a ohlasy zainteresovaných. (lv)

jak to dopadlo loni
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:
Lucie Šafářová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:
SK Sigma Olomouc (fotbal)
NEJLEPŠÍ JUNIOR:
Jakub Galvas (lední hokej, HC Olomouc)
NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:
MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika)
NEJLEPŠÍ TRENÉR:
Václav Jílek (fotbal, SK Sigma Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:
Martin Kukla (atletika, AK Olomouc)
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:
Kateřina Janošcová (bowling, SK SKIVELO Olomouc)
ČESTNÁ CENA:
Miroslav Černošek
CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:
Oldřich Machala (fotbal)

06 sportovec

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments