Dobrý večer, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až do daleké Číny si parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku zaletěli pro výsledkový super úspěch na závěr celkově báječné sezóny. Ve Wuhanu se konaly 7. Světové vojenské hry 2019 a Hanáci v soutěžích klasického parašutismu vybojovali snových sedm cenných kovů!

O exkluzivní zásah se postaral tým Dukly ve složení Oldřich Šorf, Libor Jiroušek, Miloslav Kříž, Bonifác Hájek, Jakub Pavlíček a Petr Směšný, když vyhrál přesnost přistání družstev. Zlato doplnil sedmou pozicí ze skupinové akrobacie a především stříbrem za druhé místo v celkovém pořadí kolektivů.
Mezi jednotlivci se v kategorii mužů tradičně zaskvěl Jiroušek v disciplíně individuální akrobacie, z níž vytěžil další stříbro. Bronz přidal Šorf v absolutním hodnocení, další prostějovští borci zůstali těsně pod bednou (Kříž čtvrtý v přesnosti přistání, Šorf pátý v přesnosti + šestý v akrobacii). Do top ten se těsně vešel ještě Jiroušek, desátý celkově.
Krásnou sbírku výstupů na stupně vítězů pak doplnil junior Petr Chládek, který v mládežnické věkové kategorii skončil bronzový ve všech třech disciplínách: v individuální akrobacii, v přesnosti přistání i v absolutním pořadí.
Prostějovští parašutisté tak dosáhli na medaili v sedmi z devíti soutěží, do nichž zasáhli! Trenérsky je na vrcholném sportovním podniku armádních složek ve Wuhanu vedli Jiří Šafanda a Jan Wantula.

PARAŠUTISMUS
SVĚTOVÉ ARMÁDNÍ HRY 2019 (ČÍNA, WUHAN)

Muži – družstva
Skupinová akrobacie: 1. Belgie, 2. Katar, 3. Švýcarsko, 4. Německo, 5. Španělsko, 6. Rusko, 7. Česko – Dukla Prostějov.
Přesnost přistání: 1. Česko – Dukla Prostějov, 2. Německo, 3. Čína, 4. Slovinsko, 5. Maďarsko, 6. Bělorusko.
Celkově: 1. Německo, 2. Česko – Dukla Prostějov, 3. Rusko, 4. Čína, 5. Bělorusko, 6. Španělsko.
Muži – jednotlivci
Individuální akrobacie: 1. Weber (Německo), 2. Jiroušek (Česko – Dukla Prostějov), 3. Bykov (Rusko), … 6. Šorf, 15. Pavlíček, 19. Chládek, 30. Kříž, 34. Hájek (všichni Česko – Dukla Prostějov).
Přesnost přistání: 1. Wiesner (Německo), 2. Maximov (Rusko), 3. Asztalos (Maďarsko), 4. Kříž, 5. Šorf, … 20. Hájek, 24. Chládek, 35. Jiroušek, 107. Pavlíček (všichni Česko – Dukla Prostějov).
Celkově: 1. Wiesner (Německo), 2. Weber (Německo), 3. Šorf, … 10. Jiroušek, 15. Kříž, 16. Chládek, 20. Hájek, 35. Pavlíček (všichni Česko – Dukla Prostějov).
Junioři – jednotlivci
Individuální akrobacie: 1. Gao (Čína), 2. Yu (Čína), 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov).
Přesnost přistání: 1. Zhang (Čína), 2. Yu (Čína), 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov).
Celkově: 1. Yu (Čína), 2. Gao (Čína), 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov).


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-