Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až do daleké Číny si parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku zaletěli pro výsledkový super úspěch na závěr celkově báječné sezóny. Ve Wuhanu se konaly 7. Světové vojenské hry 2019 a Hanáci v soutěžích klasického parašutismu vybojovali snových sedm cenných kovů!

O exkluzivní zásah se postaral tým Dukly ve složení Oldřich Šorf, Libor Jiroušek, Miloslav Kříž, Bonifác Hájek, Jakub Pavlíček a Petr Směšný, když vyhrál přesnost přistání družstev. Zlato doplnil sedmou pozicí ze skupinové akrobacie a především stříbrem za druhé místo v celkovém pořadí kolektivů.
Mezi jednotlivci se v kategorii mužů tradičně zaskvěl Jiroušek v disciplíně individuální akrobacie, z níž vytěžil další stříbro. Bronz přidal Šorf v absolutním hodnocení, další prostějovští borci zůstali těsně pod bednou (Kříž čtvrtý v přesnosti přistání, Šorf pátý v přesnosti + šestý v akrobacii). Do top ten se těsně vešel ještě Jiroušek, desátý celkově.
Krásnou sbírku výstupů na stupně vítězů pak doplnil junior Petr Chládek, který v mládežnické věkové kategorii skončil bronzový ve všech třech disciplínách: v individuální akrobacii, v přesnosti přistání i v absolutním pořadí.
Prostějovští parašutisté tak dosáhli na medaili v sedmi z devíti soutěží, do nichž zasáhli! Trenérsky je na vrcholném sportovním podniku armádních složek ve Wuhanu vedli Jiří Šafanda a Jan Wantula.

PARAŠUTISMUS
SVĚTOVÉ ARMÁDNÍ HRY 2019 (ČÍNA, WUHAN)

Muži – družstva
Skupinová akrobacie: 1. Belgie, 2. Katar, 3. Švýcarsko, 4. Německo, 5. Španělsko, 6. Rusko, 7. Česko – Dukla Prostějov.
Přesnost přistání: 1. Česko – Dukla Prostějov, 2. Německo, 3. Čína, 4. Slovinsko, 5. Maďarsko, 6. Bělorusko.
Celkově: 1. Německo, 2. Česko – Dukla Prostějov, 3. Rusko, 4. Čína, 5. Bělorusko, 6. Španělsko.
Muži – jednotlivci
Individuální akrobacie: 1. Weber (Německo), 2. Jiroušek (Česko – Dukla Prostějov), 3. Bykov (Rusko), … 6. Šorf, 15. Pavlíček, 19. Chládek, 30. Kříž, 34. Hájek (všichni Česko – Dukla Prostějov).
Přesnost přistání: 1. Wiesner (Německo), 2. Maximov (Rusko), 3. Asztalos (Maďarsko), 4. Kříž, 5. Šorf, … 20. Hájek, 24. Chládek, 35. Jiroušek, 107. Pavlíček (všichni Česko – Dukla Prostějov).
Celkově: 1. Wiesner (Německo), 2. Weber (Německo), 3. Šorf, … 10. Jiroušek, 15. Kříž, 16. Chládek, 20. Hájek, 35. Pavlíček (všichni Česko – Dukla Prostějov).
Junioři – jednotlivci
Individuální akrobacie: 1. Gao (Čína), 2. Yu (Čína), 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov).
Přesnost přistání: 1. Zhang (Čína), 2. Yu (Čína), 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov).
Celkově: 1. Yu (Čína), 2. Gao (Čína), 3. Chládek (Česko – Dukla Prostějov).


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments