Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 atletika pvvyska 14FOTOGALERIE Více než sedm desítek atletických nadějí se aktivně zúčastnilo již šestého ročníku Prostějovské výšky. Na hřišti v areálu Základní školy a reálného gymnázia se ve svých kategoriích nejvíce dařilo Ivaně Večerkové, Simoně Ošťádalové, Markétě Urbancové, Petru Fojtíkovi, Filipu Sloukovi a Patriku Albrechtovi, souboje družstev ovládli mladší žáci i dorostenci Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova a starší žáci ZŠ Jana Železného.

Mezi mladšími žákyněmi překonala trojice nejlepších shodně 130 centimetrů a souboj tří zástupkyň Reálného gymnázia a základní školy tak rozhodly pokusy. Nejlepší bilanci měla Ivana Večerková a stala se tak vítězkou.

To mezi mladšími žáky nebylo o vítězi pochyb. O zbylých medailových pozicích sice také rozhodla až druhotná kritéria, neboť hned trojice atletů překonala laťku ve výšce 130 centimetrů. Král soutěže Petr Fojtík ale skočil ještě o jeden decimetr výše.

Klání starších žákyň mělo jasnou favoritku v podobě Simony Ošťádalové a druhá závodnice z nedávné Velké ceny města Prostějova svou roli ustála. Tentokrát sice neúspěšně atakovala hranici jednoho a půl metru, i 145 centimetrů ale stačilo. Druhá Karolína Klímová zvládla o pět centimetrů méně a dvojice Michaela Ontlová, Nela Hassová ztratila dalších pět centimetrů.

V závodě žáků se rozhodovalo o poznání výše. Třetí David Šarman zvládl metr šedesát, jeho spolužák z Reálného gymnázia a základní školy 165 centimetrů. Všem ale uletěl Filip Slouka ze Základní školy Jana Železného, jenž zvládl i laťku o hodnotě 175 centimetrů.

Souboj dorostenek se rozhodoval mezi trojicí Markéta Urbancová, Veronika Gregovská a Michaela Pavlová. Konečnou pro poslední dvě jmenované se stala výška 145 centimetrů, vítězka zvládla rovný metr a půl a pokračovala ještě výš. Hned při prvním pokusu se ale zranila a musela soutěž při atakování osobního maxima předčasně ukončit.

Šestý ročník ale teprve gradoval. Hned pětice skokanů zdolala i 160 centimetrů. Páté místo nakonec připadlo Alexandru Vyroubalovi, čtvrté Danielu Dostálovi a o druhé se shodnou bilancí podělili Filip Navrátil a Viet Anh Tran. Ani jeden z nich absolutně neměl na Patrika Albrechta. Student Střední školy designu a módy Prostějov se úspěšně přenášel výš a výš až předvedl výkon 178 centimetrů.

Suma sumárum to znamenalo, že v soutěži družstev vyzněl těsný souboj pro mladší žáky Reálného gymnázia a základní školy. Součet dvou nejlepších dívčích a dvou nejlepších chlapeckých výkonů dosáhl v jejich podání rovných pěti metrů. Mezi staršími žáky se díky přesně šesti metrům nejlépe vedlo Základní škole Jana Železného a dorostenecké klání ovládli zástupci Reálného gymnázia a základní školy, kteří naskákali 605 centimetrů.

Závod určený pro žáky prostějovských základních i středních škol uspořádala i letos Komise pro mládež a tělovýchovu při radě statutárního města Prostějova a Atletický klub Prostějov. Poháry, diplomy i medaile osobně předávali náměstkyně primátora Ivana Hemerková a předseda pořádající komise Pavel Smetana.

Výsledky Prostějovské výšky 2013:

Dorostenci: 1. Patrik Albrecht 178 cm, 2. Filip Navrátil (oba Střední škola designu a módy Prostějov – SŠDAM) a Viet Anh Tran (RG a ZŠ města Prostějova) 160 cm.

Dorostenky: 1. Markéta Urbancová (SŠDAM) 150 cm, 2. Veronika Gregovská (RG a ZŠ) 145 cm, 3. Michaela Pavlová (Gymnázium Jiřího Wolkera – GJW) 145 cm.

Družstva: RG a ZŠ Prostějov, 2. Střední odborná škola podnikání a obchodu, 3. SŠDAM, 4. Gymnázium Jiřího Wolkera.

Žáci: 1. Filip Slouka (ZŠ Jana Železného Prostějov – ZŠJŽ) 175 cm, 2. Petr Havier 165 cm, 3. David Šarman (oba RG a ZŠ) 160 cm.

Žákyně: 1. Simona Ošťádalová 145 cm, Karolína Klímová (obě ZŠJŽ) 140 cm, 3. Michaela Ontlová (RG a ZŠ), 135 cm.

Družstva: 1. ZŠ Jana Železného, 2. RG a ZŠ Prostějov, 3. Gymnázium Jiřího Wolkera, 4. ZŠ Melantrichova, 5. ZŠ Dr. Horáka.

Mladší žáci: 1. Petr Fojtík (ZŠ Dr. Horáka Prostějov) 140 cm, 2. Jakub Flajsar (GJW) 130 cm, 3. Jakub Zdobina (ZŠ Melantrichova Prostějov) 130 cm.

Mladší žákyně: 1. Ivana Večerková 130 cm, 2. Sára Korbařová 130 cm, 3. Vanesa Klíčová (všechny RG a ZŠ) 130 cm.

Družstva: 1. RG a ZŠ Prostějov, 2. ZŠ Jana Železného, 3. ZŠ Dr. Horáka, 4. ZŠ Melantrichova, 5. Gymnázium Jiřího Wolkera.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments