Dobrý podvečer, dnes je pátek 28.2.2020
svátek slaví Lumír,
zítra Horymír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 lukostrelbaPátý titul v řadě za sebou slaví členové Lukostřelby Prostějov. Kolektiv ve složení Vojtěch Dub, Miroslav Hudec, Michal Hlahůlek, Kamil Kovář, František Hajduk a Martin Bulíř ovládl i závěrečný díl první ligy družstev a za celou sezonu ztratil jediný bod. Ziskem pětapadesáti bodů tak vyrovnali vlastní rekord z roku 2010. Medailovou pozici udržely i třetí ženy, prostějovský tým kladkových luků skončil pátý. Těsně pod stupni pak skončili kostelečtí lučištníci, kteří v soutěži reflexních luků skončili za Prostějovem, Voticemi a Startem Brno čtvrtí. 

Mužské družstvo Lukostřelby Prostějov nastupovalo do posledního kola s náskokem čtrnácti bodů před druhým Brnem a svůj odstup od zbytku startovního pole ještě zvýraznilo. Kvalifikaci zcela ovládli, když druhým Voticím utekli o sto pětadvacet bodů, podobně si vedli i v následné eliminaci. Ve čtvrtfinále zdolali Litvínov poměrem 210:180, v semifinále přemohli Plzeň 204:200, ve finále nedali po výsledku 218:206 šanci ani Voticím.

 

„Naši lukostřelci odvedli i v posledním kole výborné výkony a potvrdili tak svoji vysokou výkonnost v soutěži první ligy. Stabilní výkon předvedl bývalý reprezentant Martin Bulíř, jenž zaznamenal 1267 bodů, pochvalu zaslouží Michal Hlahůlek za nástřel 1247 bodů. To je jeho druhý nejlepší letošní výsledek. Na své výkony také navázali Mirek Hudec a Kamil Kovář,“ radovala se z úspěšného zakončení vícedílné soutěže předsedkyně prostějovského oddílu Magda Majarová.

Velice ji potěšil obrat nepříznivě se vyvíjejícího semifinále i celkové udržení dlouhodobé výkonnosti, když jediná ztráta přišla v eliminaci litvínovského závodu při finále proti brněnskému Startu. „Potvrdilo se nám, že nasazení juniorů  do dospělé soutěže bylo správné rozhodnutí. Junioři získali cenné zkušenosti, které se jim budou hodit na případných zahraničních startech,“ udělalo radost Majarové.

O bronz neúspěšně usilovali reprezentanti Kostelce na Hané. V kvalifikaci stačil výkon trojice Karel Böhm, Martin Hámor, Jiří Zlámal na páté místo, když za třetí pozicí zaostali o rovných čtyřicet bodů, ve vyřazovací části se výš neposunuli. Hned v úvodu totiž podlehli Arcusi Plzeň 202:210 a výhry nad Litvínovem a 1. LK Plzeň 1935 znamenaly opět páté místo. To v součtu všech podniků vyústilo v „bramborovou“ medaili.

Prostějovské družstvo žen se muselo obejít bez Petry Indrákové a v obou částech skončilo na čtvrté příčce. Opět zcela suverénní byly Mariánské Hory, které za celý ročník neztratily jediný bod. Kvalifikaci zvládly o více než dvě stě bodů lépe než nejbližší konkurentky, poté nezaváhaly ani v play off proti Prostějovu a Startu Praha. Prostějovu nevyšel ani duel o bronz, když Plzeň byla o šest bodů lepší.

„Nedal se předpokládat posun na druhé místo. Body nám to nepřineslo, ale náskok na družstvo z Plzně byl dostačující ke konečnému,“ ocenila výsledné třetí místo Majarová.

V Praze skončila rovněž soutěž kladkových luků. V posledním kole se prostějovským zástupcům nedařilo, obsadili jak v kvalifikaci, tak i v eliminaci sedmé místo. To jim v součtu zajistilo konečné páté místo.

O první místo nepřišli střelci 1. Královského lukostřeleckého klubu Praha, přestože se tohoto dílu vůbec nezúčastnili. Druhý Litvínov se dokázal pouze dotáhnout na jeden bod.

„Byl to první ročník  soutěže  kladkových luků, pro další vývoj této kategorie to bylo určitě přínosné. Družstvo startovalo během ročníku ve složení Petr Musil, Vladislav Michejda, Mirek Hudec,“ zhodnotila jejich počínání Majarová, která rovněž poděkovala městu Prostějov a dalším sponzorům.

Výsledky 4.kola ligy dospělých:
I. liga mužů:
Kvalifikace: 1. Prostějov (Bulíř, Hlahůlek, Hudec, Kovář) 3720 bodů, 2. Votice 3595 b., 3. Start Brno 3580 b., 4. Arcus Plzeň 3572 b., 5. Kostelec na Hané (Böhm, Hámor, Zlámal) 3540 b., 6. Start Praha 3533 b., 7. 1.LK Plzeň 1935 3507 b., 8. Litvínov 3295 b.
Eliminace: 1. Prostějov, 2. Votice, 3. Arcus Plzeň, 4. Start Praha, 5. Kostelec na Hané, 6. 1.LK Plzeň 1935, 7. Start Brno, 8. Litvínov.
I. liga žen:
Kvalifikace: 1. Ostrava 3759 b., 2. Start Praha 3545 b., 3. Plzeň 3348 b., 4. Prostějov (Krákorová, Majarová, Studená) 3236 b.
Eliminace: 1. Ostrava, 2. Start Praha, 3. Plzeň, 4. Prostějov
Přebor kladkových luků:
Kvalifikace: 1. Start Brno 1328 b., 2. Litvínov 1320 b., 3. České Budějovice 1310 b., 4. 1.KLK Praha „B“ 1302 b., 5. Start Praha 1272 b., 6. Prostějov (Hudec, Musil) 1258 b., 7. Cheb 1245 b., 8. KLK Praha „A“ 0 b.
Eliminace: 1. České Budějovice, 2. 1.KLK Praha „B“, 3. Litvínov, 4. Start Brno, 5. Start Praha,
6. Cheb, 7. Prostějov, 8. KLK Praha „A“.
Konečné pořadí soutěží družstev:
I.liga mužů: 1. Lukostřelba Prostějov 55 b., 2. LK Votice 36 b., 3. LO TJ Start Brno 33 b., 4. TJ Sokol Kostelec 29 b., 5. 1.LKPlzeň 1935 29 b., 6. SK Start Praha 25 b., 7. Arcus Plzeň 14 b., 8. LK Litvínov 3 b.
I. liga žen: 1. LO TJ Mariánské Hory Ostrava 24 b., 2. SK Start Praha 15 b., 3. Lukostřelba Prostějov 6 b., 4. 1.LK Plzeň 1935 3 b.
Přebor Kladkových luků: 1. 1.KLK Praha „A“ 42 b., 2. LK Litvínov 41 b., 3. LO TJ Start Brno 36 b., 4. LK Trefa České Budějovice 35 b., 5. Lukostřelba Prostějov 23 b., 6. 1.KLK Praha „B“ 23 b.,
7. SK Start Praha 13 b., 8. LO TJ Eska Cheb 5 b.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments