Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 golemundV pátek 13. září ve věku nedožitých 78 let navždy odešla jedna z největších trenérských osobností prostějovského volejbalu Ing. Stanislav Goldemund.

Pro své odchovankyně byl koučem, na kterého s láskou vzpomínají. Pro jiné zase velkým trenérským i lidským vzorem. A pro celý prostějovský volejbal zejména ideálem erudovaného, vtipného, obětavého a hlavně slušného člověka. Se Staňou se jeho přátelé naposledy rozloučili v pátek 20. září v obřadní síni na Městském hřbitově v Prostějově.

Snímek, který doprovází tento článek, dokumentuje jedno z posledních významných veřejných vystoupení Stanislava Goldemunda. U příležitosti utkání Champions League mezi VK Prostějov a RC Cannes (25. listopadu 2010) tehdy obdržel z rukou předsedy Českého volejbalového svazu Zdeňka Haníka ke svým pětasedmdesátým narozeninám nejvyšší vyznamenání Olomouckého krajského volejbalového svazu. Potlesk opodál stojícího čínského trenéra Yan Fanga přitom není jen gestem slušnosti a předání tohoto ocenění přišlo v nejlepší možný čas, když k nám zavítal právě soupeř z Cannes. Hvězdou místního klubu totiž dlouhá léta byla a vlastně stále je Goldemundova dcera Leona. Svou lásku k volejbalu Staňa přenesl na obě své dcery Leonu i Kateřinu. Ta byla oporou družstva národní ligy žen TJ OP Prostějov, Leona jednou z nejvýznamnějších národních reprezentantek a členkou Síně slávy Českého volejbalového svazu.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments