Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 kulickyČeská hráčská špička se v sobotu 21. září sešla ve Vsetíně, aby se utkala v kuličkovém turnaji kategorie Masters. Zápasy hrané na kvalitním antukovém hřišti začaly dopoledne za deštivého počasí a skončily až večer za umělého osvětlení a mezi soutěžícími se ani trochu neztratili zástupci Prostějovska.

Zatímco po základních skupinách nebylo o favoritech turnaje příliš jasno, ve druhé fázi turnaje, která se hrála systémem pavouka na dvě porážky se zvýhodněným nasazováním, se brzy začali prosazovat někteří hráči z čela národního žebříčku. Bez jediné porážky se až do finále probojoval František Gregor z Ostravy. Zde se utkal s Veronikou Šťastnou z Prahy, aby díky své skvělé formě vybojoval vítězství v poměru 3:1. Františka Gregora a Veroniku Šťastnou doprovodil na stupně vítězů bronzový Luboš Karásek z Prostějoviček. Z dalších regionálních borců pak skončil Karel Ondrůj na patnáctém místě a Radek Julinek o dvě pozice pod ním. Mezi juniory vyhrál František Karásek z Prostějoviček. V klubové soutěži pak Hanácká Trefa ukořistila výborné druhé místo „Jak se zlepšovalo počasí, tak se zlepšovaly i mé výkony. Malinko více mi vyhovoval mokrý povrch, ale i sušší v pozdějších fázích turnaje byl fajn. Je rovný, hladký, kulička krásně drží směr,“ konstatoval bezprostředně po turnaji spokojený vítěz.

 

V Mostkovicích proběhl jen o den později závěrečný turnaj kuličkové sezony na Hané. Hrálo osm nejlepších borců, kteří v uplynulé sezoně splnili kvalifikační kritéria na turnajích v Prostějově, Mostkovicích a Křenůvkách. Stejně jako v loňském roce jsme tak hráli o pohár Mistra Hané. „Herní systém jsme zvolili tak, aby byl co nejspravedlivější a určil jednoznačného vítěze, hráli jsme tedy systémem každý s každým. Již od prvních zápasů začínalo být jasné, že pohár doma nezůstane, náš kuličkový kamarád František Gregor, který přijel z Ostravy, proplouval tabulkou jako nůž máslem,“ přiblížil průběh turnaje jeden z pořadatelů Lukáš Vlček.

Gregorovu spanilou jízdu ukončil až v posledním zápase Ladislav Vysloužil, který se tak stal jediným, komu se Františka podařilo porazit. I přes tuto jedinou porážku ale František Gregor v
 turnaji zvítězil a stal se tak historicky druhým Mistrem Hané.

Výsledky turnaje v Mostkovicích:

1. František Gregor (Ostrava),

2. Ivo Losík (Prostějov),

3. Luboš Karásek (Prostějovičky),

4. Radek Julinek (Prostějov),

5. Ladislav Vysloužil (Krumsín), 6. Drahoslav Zavadil (Mostkovice),

7. Jan Zavadil (Prostějov),

8. Pavel Kotyza (Prostějov).

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments