Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 kulickyČeská hráčská špička se v sobotu 21. září sešla ve Vsetíně, aby se utkala v kuličkovém turnaji kategorie Masters. Zápasy hrané na kvalitním antukovém hřišti začaly dopoledne za deštivého počasí a skončily až večer za umělého osvětlení a mezi soutěžícími se ani trochu neztratili zástupci Prostějovska.

Zatímco po základních skupinách nebylo o favoritech turnaje příliš jasno, ve druhé fázi turnaje, která se hrála systémem pavouka na dvě porážky se zvýhodněným nasazováním, se brzy začali prosazovat někteří hráči z čela národního žebříčku. Bez jediné porážky se až do finále probojoval František Gregor z Ostravy. Zde se utkal s Veronikou Šťastnou z Prahy, aby díky své skvělé formě vybojoval vítězství v poměru 3:1. Františka Gregora a Veroniku Šťastnou doprovodil na stupně vítězů bronzový Luboš Karásek z Prostějoviček. Z dalších regionálních borců pak skončil Karel Ondrůj na patnáctém místě a Radek Julinek o dvě pozice pod ním. Mezi juniory vyhrál František Karásek z Prostějoviček. V klubové soutěži pak Hanácká Trefa ukořistila výborné druhé místo „Jak se zlepšovalo počasí, tak se zlepšovaly i mé výkony. Malinko více mi vyhovoval mokrý povrch, ale i sušší v pozdějších fázích turnaje byl fajn. Je rovný, hladký, kulička krásně drží směr,“ konstatoval bezprostředně po turnaji spokojený vítěz.

 

V Mostkovicích proběhl jen o den později závěrečný turnaj kuličkové sezony na Hané. Hrálo osm nejlepších borců, kteří v uplynulé sezoně splnili kvalifikační kritéria na turnajích v Prostějově, Mostkovicích a Křenůvkách. Stejně jako v loňském roce jsme tak hráli o pohár Mistra Hané. „Herní systém jsme zvolili tak, aby byl co nejspravedlivější a určil jednoznačného vítěze, hráli jsme tedy systémem každý s každým. Již od prvních zápasů začínalo být jasné, že pohár doma nezůstane, náš kuličkový kamarád František Gregor, který přijel z Ostravy, proplouval tabulkou jako nůž máslem,“ přiblížil průběh turnaje jeden z pořadatelů Lukáš Vlček.

Gregorovu spanilou jízdu ukončil až v posledním zápase Ladislav Vysloužil, který se tak stal jediným, komu se Františka podařilo porazit. I přes tuto jedinou porážku ale František Gregor v
 turnaji zvítězil a stal se tak historicky druhým Mistrem Hané.

Výsledky turnaje v Mostkovicích:

1. František Gregor (Ostrava),

2. Ivo Losík (Prostějov),

3. Luboš Karásek (Prostějovičky),

4. Radek Julinek (Prostějov),

5. Ladislav Vysloužil (Krumsín), 6. Drahoslav Zavadil (Mostkovice),

7. Jan Zavadil (Prostějov),

8. Pavel Kotyza (Prostějov).

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments