Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 tiskovka maslak 01Čerstvý halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák navštívil ve čtvrtek dopoledne Prostějov. Třiadvacetiletá hvězda české atletiky ukázala na Hané svou nejnovější zlatou medaili a v prostorách kongresového sálu hotelu Tennis Club se mimo jiné dočkala ocenění od spolumajitele marketingové společnosti TK plus Miroslava Černoška. Právě od něj obdržel Maslák luxusní hodinky značky Tag Heuer a dostal se tak do společnosti Marie Šarapovové či Leonarda di Capria.

„Jsem rád, že Pavel sedí vedle mě. Od svého mládí jsem velkým příznivcem atletiky, proto jsem také kdysi vstoupil do projektu Zlaté tretry. Čtyřstovka pro mě vždy byla disciplína, na kterou jsem se hodně koukal, a jsem rád že s Pavlem mohu spolupracovat. Pavle, moc ti fandím, držím palce a udělám vše pro to, abys měl takové podmínky, abys Ameriku a Jamajku smetl,“ poděkoval doktor Černošek českému reprezentantovi za dosavadní velmi dobré výkony a popřál mu úspěchy i v dalších závodech.

Prvním Maslákovým závodem v letošní venkovní sezoně bude v pátek 9. května Diamantová liga v katarské Dauhá, o zhruba šest týdnů později se představí i na nejlepším domácím mítinku Zlatá tretra. A ve hře je i jeho duel s Usainem Boltem, pokud se slavný Jamajčan rozhodne v úterý 17. června pro dvousetmetrovou trať.

„Pavel se v hale výrazně zlepšil na 20,52 sekundy, což je jeho úroveň z loňského léta. V létě by tedy jeho dvoustovka mohla jít výrazně dolů a jeho zlepšení může vést až k fantastickému českému rekordu na 200 metrů. Bylo by škoda toho nevyužít,“ těší se na parádní představení sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Pro českého běžce je nicméně prioritou stále čtyřstovka a poloviční trať bere jako doplňkovou disciplínu, vrcholem letošního roku pro něj bude venkovní evropský šampionát ve švýcarském Curychu, kde chce obhájit svůj titul z roku 2012. V příští halové sezoně pak chce zaútočit i na evropský rekord, jenž časem 45,05 sekundy drží Němec Němec Thomas Schönlebe.

„Teoreticky by se to mohlo podařit. Budu se o to pokoušet a doufám, že se mi to povede. Mým cílem je jednou zaběhnout v hale pod pětačtyřicet sekund,“ přeje si Pavel Maslák, jehož osobní a současně národní rekord má nyní v hale hodnotu 45,24 sekundy. Venku je to ještě o čtyři desetiny lepší.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-