Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 29 nohejbalUplynulou sobotu uspořádal nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov další bodovaný turnaj v rámci Poháru českého nohejbalového svazu žáků v nohejbale dvojic. Tohoto klání pod názvem „Hanácký pohár dvojic“ se zúčastnilo celkem dvanáct celků z celé České republiky, které spolu svedly boje o další body do výše uvedené dlouhodobé soutěže mládeže. Jedním z favoritů o prvenství byla i dvojice Sokola I v sestavě Jakub Ftačník a Lukáš Kábrt. Další dvojice Prostějova byla složena z mladých talentovaných hráčů O. Pospíšila, T. Brennera a J. Spáčila, úspěchem v jejich podání by byl již postup do čtvrtfinále turnaje. Jak to všechno nakonec dopadlo?

Na základě rozhodnutí komise mládeže se hrálo ve dvou základních skupinách, z nichž nejlepší čtyři celky postupovaly do čtvrtfinále, v němž již šlo do tuhého vyřazovacím způsobem play off až do konečného umístění na prvních čtyřech místech. Domácí hlavní želízko v ohni, Ftačník s Kábrtem, si vedli ve skupině dobře, a i když se nevyvarovali zbytečných chyb či podcenění některých soupeřů, svoji grupu vyhráli a postupovali do play off z prvního místa. Druhá dvojka Prostějova šťastně proklouzla do vyřazovacích bojů až závěrečným překvapivým výsledkem na účet favorita z Českých Budějovic, což bylo pro celkové body do soutěže z pohledu pořádajícího TJ Sokol I velmi dobré.  

Ve čtvrtfinále svedl los do vzájemného souboje oba dva prostějovské výběry a po podcenění nejmladšího týmu soutěže zde nakonec mohlo dojít k velkému překvapení. Prostějov „A“ ovšem závěrečnými dvěma míči senzaci nepřipustil a jako první tým si vybojoval postup do semifinále. Po vyřazovacích čtvrtfinálových bojích se k němu přidaly dvojice Dynama Českých Budějovic „A“ i „B“ a Avie Čakovice. A právě s „dvojkou“ Čakovic se domácí tým utkal o postup do finále. Po výhře 2:1 na sety mohl přemýšlet o taktice rozhodujícího boje o prvenství. Do něj se po vzájemném souboji dvou budějovických sestav probojovala lepší a zkušenější dvojice Dynama pod označením „A“.

Nejprve zápas o třetí místo skončil zaslouženým vítězstvím rezervního celku Českých Budějovic poměrem 2:0. Finále, které mělo být vrcholem celého turnaje, se ovšem stalo doslova exhibicí prostějovského dua Ftačník - Kábrt, které svého soupeře deklasovalo 2:0 po setech 10:3 a 10:4! „Je to zasloužený úspěch naší nově sestavené dvojky pro letošní žákovskou sezonu,“ jásal Richard Beneš, lodivod mladých nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov. „S prvenstvím v turnaji a dalším úspěchem našich žáků v prestižní celostátní soutěži jsem samozřejmě velmi spokojen, a to i přes některé herní výpadky v průběhu klání. Otázkou ovšem je celá budoucnost prostějovského nohejbalu nejen v letošním roce, ale i v dalších letech...,“ přešel Beneš samovolně od úspěchu k problémům v zákulisí. „Oddíl nohejbalu má po výměně vedení v naší jednotě v březnu loňského roku nemalé potíže se zajištěním své činnosti. Děje se tak i přes úspěchy a vynikající propagaci nejen své mateřské jednoty, ale i města Prostějova a Olomouckého kraje, přičemž se nejedná pouze o finanční zajištění ze strany vedení jednoty, ale také o organizační problémy současného vedení TJ při plánování finančních podpor, sponzorských darů, zabezpečování činnosti a podobně. Možná vidím situaci černější než ve skutečnosti je, ale zatím nevím, jak dále zabezpečovat takto úspěšnou činnost oddílu nohejbalu...,“ nechal se slyšet Beneš, s nímž Večerník v nejbližších dnech plánuje na toto téma pořídit exkluzivní rozhovor!

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-