Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 veselyTéměř tříměsíční období neúspěšných výsledků ukončil tenista Jiří Veselý. Prostějovský hráč na turnaji ATP v Casablance postoupil až do semifinále. Ve svém posledním vystoupení sice prohrál se Španělem Danielem Gimeno-Traverem, přesto si celkový výsledek pochvaloval. „Mám za sebou těžké období, takže postup mezi nejlepší čtyři beru jako velký úspěch,“ prohlásil Veselý.

Třetí nejlepší český tenista získal na začátku roku titul v Aucklandu, na dalších šesti turnajích ale prohrál hned svůj úvodní zápas a nevyšlo mu ani daviscupové utkání proti Austrálii. Až teď ukončil nepříjemnou sérii sedmi porážek v řadě. „Musím přiznat, že už mi to lezlo do hlavy. Často to byly těsné porážky a to nikoho nepotěší,“ přiznal Veselý. „Ale nevzdal jsem se a věřil, že to zlomím,“ přiblížil své pocity z posledních týdnů český hráč.
Veselý v Casablance využil svého nasazení. Jako třetí hráč turnajového pavouka měl v prvním kole volný los, a pak porazil Michaila Južného z Ruska a ve čtvrtfinále Brita narozeného ve Slovinsku Aljaže Bedeneho. „Hodně mi pomohlo vítězství nad Južným, což je skvělý hráč. I proto byl následující zápas jednodušší,“ poznamenal Veselý. V boji o finále vyhrál první sadu, v dalších setech ale vždy ztratil jedno podání a Španěl výsledek otočil. „Snažil jsem se, ale výhru si zasloužil soupeř,“ uznal poražený tenista, který přesto dosáhl na druhý nejlepší výsledek v sezoně.
Nedařilo se naopak prostějovské Tereze Smitkové, která v Katovicích podlehla Němce Carině Witthöftové za 80 minut a během utkání získala pouhé čtyři hry. Slušného výsledku naopak dosáhla členka misryň z konce loňského roku Klára Koukalová, která v polském klání prošla do čtvrtfinále.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-