Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak známo, nejlepší současnou beachvolejbalistkou s oddílovou příslušností VK AGEL Prostějov je Kristýna Adamčíková. V minulých letech vybojovala řadu skvělých mládežnických úspěchů, loni už se začala výrazněji prosazovat i v ženské kategorii. A nyní má před sebou ještě slibnější perspektivu, neboť byla coby pravidelná reprezentantka České republiky zařazena do projektu Beach Rio 2016.

Samotný název je naprosto výmluvný a jeho cílem je v maximální možné míře podporovat české adepty i adeptky v startu na olympijských hrách v příštím roce. Teprve sedmnáctiletá Adamčíková se coby velký talent dostala dokonce do nejvyšší skupiny Excelence, a to ve věkové kategorii U20. Může se tedy jako členka národního výběru naší země těšit na finanční, materiální i jinou pomoc od Českého volejbalového svazu.
A případný start na brazilských LOH 2016? To by byla opravdová bomba! „Taková šance určitě existuje a Týna pro ni udělá samozřejmě vše. Na druhou stranu je ještě dost mladá, má všechno před sebou, a pokud se tak náročný úkol nepodaří splnit teď, bude mít mnohem větší příležitost nominovat se na příští olympiádu za další čtyři roky. Rozhodně nechceme nic honit za každou cenu,“ upozornil již loni Kristýnin otec Petr Adamčík, který na slibně rozvíjející se kariéru své dcery pozorně dohlíží.
Prvním turnajovým startem Adamčíkové na písku v letošním roce se stal velký turnaj Českého poháru žen v Praze-Ládví, kde ve dvojici s novou parťačkou Annou Komárkovou obsadily dělené sedmé místo. Což není vůbec špatný výsledek, ovšem brzy po ukončení šestkové sezóny Týna pochopitelně nebyla ani zdaleka ideálně rozehraná pro beachvolejbal. Tudíž i v podobně silné dospělé konkurenci už klidně může myslet na lepší umístění, také až se s Annou víc sehrají. Navíc v hlavním městě v obou svých prohraných zápasech podlehly jen těsně 1:2, a to pozdějším vítězkám a bronzovému páru. O rostoucí formě holky ostatně přesvědčily na turnaji Českého poháru juniorek v Opavě, kde naprosto suverénně zvítězily.
A kdo by chtěl zhlédnout kvalitní plážový volejbal na vlastní oči, má příležitost v sobotu 30. května od 9.00 hodin, kdy se v areálu Beach Sport Prostějov u aquaparku koná další turnaj Českého poháru juniorek 2015.

Český pohár žen 2015 - turnaj v Ládví
Výsledky dua Adamčíková, Komárková: Pecháčková, B. Valková 2:0 (19, 15), Žolnerčíková, Háječková 1:2 (20, -14, -14), Trpišovská, Vojtíšková 2:0 (16, 12), Zelinková, Machová 1:2 (-17, 18, -11). Konečné pořadí: 1. Žolnerčíková, Háječková, 2. Nakládalová, Gálová, 3. Zelinková, Machová, 4. Bláhová, Výborná, 5. Bendíková, Olivová
a Honzovičová, Pluhařová, 7. Adamčíková, Komárková a Kotvová, Cidlíková.
Český pohár juniorek 2015 - turnaj v Opavě 

Konečné pořadí: 1. Adamčíková, Komárková, 2. Honzovičová, Pluhařová, 3. Lésková, Pavlovská, 4. Muchová, Šikralová.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-