Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do kvalifikace pro účast v hlavní soutěži dvaadvacátého ročníku mezinárodního challengeru UniCredit Czech Open 2015 nastoupilo hned patnáct Čechů. Úvodní zápasy se rozehrály již v neděli od deseti hodin a turnaj záhy poznal postupující z prvního kola. Z dílčího úspěchu se z domácích vyslanců radovali Brtnický, Šafránek, Paňák Poljak, nasazená trojka Michalička i naposledy Štaubert. O největší překvapení se pak postaral prostějovský tenista Michal Konečný, který dokázal porazit pátého nasazeného Jankoviče. Ostatní favorité nezakolísali.

První nasazeným hráčem kvalifikace je Uladzimir Ignatik z Běloruska, který měl v prvním kole volný los a naskočí až do dějství druhého. V České republice je přitom už přes měsíc, vyhrál ITF Futures v Praze na Spojích, byl ve finále turnaje Futures v Jablonci nad Nisou, kde prohrál s Markem Michaličkou. Ignatik minulý týden hrál ještě Futures Severočeská tenisová v Mostě, prohrál se Šátralem v semifinále. Ignatik určitě patří mezi ty, kteří by měli jasně postoupit.
Kvalifikace UniCredit Czech Open už také nabídla tři česká derby. Michalička se s Hlavačkou moc nepáral a udělil mu dva "kanáry, duel Šafránka s domácím Staňkem byl již mnohem vyrovnanější, po třísetové bitvě se z postupu těšil prvně jmenovaný. V souboji Poljaka a Kopřivy vyhrál známější Poljak.
Krásné počasí dovoluje tenistům pokračovat a tak v tuto chvíli se na kurtech areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí hrají již duely druhého kola. Prvním postupujícím se stal švýcarský daviscupový reprezentant Laaksonen, který ve dvou setech vyřídil domácího Paňáka. ROli favorita potvrdila i zmiňovaná jednička Ignastik v souboji s Partlem. Na kurtu je i Václav Šafránek, který srovnal stav utkání s Francouzem Teixeirou a rozhodnutí padne ve třetím setu. Průběžně můžete výsledky, ale i streamy ze zápasů sledovat prostřednictvím internetových stránek www.czech-open.cz. Rozhodující zápasy o postup do hlavní soutěže UniCredit Czech Open jsou na programu v pondělí. Loni startovalo v kvalifikaci sedmnáct Čechů, prvními dvěma koly prošli tři, do hlavní soutěže nakonec postoupili Konečný a Knoflíček.

Nasazení kvalifikace: 1. Ignatik (Bělorusko, 235. na žebříčku ATP), 2. Laaksonen (Švýcarsko, 285), 3. Michalička (ČR, 298.), 4. Michon (Francie, 318.), 5. Jankovič (Srbsko, 357.), 6. Kapas (Polsko, 360.), 7. Mektič (Chorvatsko, 361.) , 8. Teixeira (Francie, 367.)

Doposud známé výsledky kvalifikace UCO:
1. kolo: Partl (Slovensko) - Elgin (Rusko) 6:3, 3:6, 6:3; Šafránek - Staněk (oba ČR) 5:7, 6:2, 6:2; Teixeira (8-Francie) - Děrkas (ČR) 6:3, 6:0; Laaksonen (Švýcarsko) - Jatsyk (Bělorusko) 6:2, 6:1; Paňák (ČR) - Saško (Ukrajina) 6:2, 6:4; Zelenay (Slovensko) - Krček (ČR) 6:2, 6:3; Kapas (6-Polsko) - Bětov (Bělorusko) 6:1, 6:1; Michalička (3) - Hlavacka (oba ČR) 6:0, 6:0; Brtnický (ČR) - Karlovskij (Rusko) 5:7, 7:6(6), 6:3; Novák (ČR) - Bury (Bělorusko) 6:7(2), 6:4, 6:4, Mektič (7-Chorvatsko) - Papík (ČR) 4:6, 7:5, 6:3; Michon (4-Francie) - Kellovský (ČR) 6:3, 6:3; Poljak (ČR) - Kopřiva (ČR) 6:3, 6:4, Štaubert (ČR) - Kowalczyk (Polsko) 7:5 src.; Konečný (ČR) - Jankovič (Srbsko) 6:3, 6:2
2. kolo: Ignatik (1-Bělorusko) - Partl 7:6(5), 6:0; Laaksonen - Paňák 6:3, 6:1

Program kvalifikace:
pdf22_op.pdf

Pavouk kvalifikace:
pdf22_qs.pdf

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-