Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta

FOTOGALERIE Dominace tenistů TK Agrofert v extralize smíšených družstev pokračuje. Ve finále posledního ročníku, které se hrálo minulé pondělí, to na vlastní kůži pocítili hráči 1. ČLTK Praha. V rozhodujícím střetnutí o titul inkasovali kanára a z osmého extraligového vítězství v řadě se tak radovalo hanácké družstvo. Tým v čele s Petrou Kvitovou a Tomášem Berdychem pražského soka deklasoval 6:0!

První bod pro obhájce titulu zařídil Lukáš Rosol, s Robinem Staňkem ale měl pořádnou práci. První sadu zvládl, když získal klíčový brejk v osmé hře, ve druhém setu ale přišel o vedení 5:3 a o výhře rozhodl až ve dvanáctém gamu, když proměnil druhý mečbol. „Po měsíční pauze bylo cítit, že mi chybí herní praxe. Nevěděl jsem, co od sebe můžu čekat, ale nakonec to nebylo tak zlé. S výkonem jsem byl docela spokojený, stejně jako se získaným bodem,“ hodnotil své vystoupení Rosol.

Své utkání proti Lucii Hradecké zvládla i Petra Kvitová. Domácí jednička ale musela o další prostějovský bod ve druhém setu bojovat proti agresivně hrající soupeřce ve zkrácené hře. V ní už prokázala svoji sílu, o chvíli dříve ale čelila několika brejkbolům soupeře a utkání mále dospělo do třetího setu. „Čekala jsem, že to bude těžké, Lucka hraje ostře. Příliš mi nevycházel servis, i proto bylo utkání náročné. Na druhou stranu ale v této fázi přípravy je každý soutěžní úder dobrý. Takové zápasy mi pomáhají,“ uvedla vítězka.

Ani ve druhé rundě se cesta obhájců za dalším titulem nezastavila a zasloužila se o to Barbora Strýcová proti Tereze Martincové. Úspěch slavila zkušenost a ta přinesla do prostějovské kabiny třetí bod. „Před zápasem jsem se necítila příliš dobře. Byla jsem unavená a dlouho jsem se dostávala do zápasu. Podařilo se to až během druhého setu. Tereza mi dala zabrat. Dávala velké rány, byla to fuška,“ oddechla si po utkání Strýcová.

Pokyn k chlazení šampaňského dal obsluze Dominic Thiem, i když ani neabsolvoval s Janem Mertlem žádný pohodlný trénink. Hráč 1. ČTLK po prohraném prvním setu zabojoval, získal soupeřům servis a vedl 3:1. Brejk se mu však nepodařilo udržet. Rakouský tenista zaútočil a po vyrovnání naprosto jednoznačně ovládl zkrácenou hru, do níž vlétl raketovým způsobem, a vedl 5:0. O chvíli později se už radoval z výhry. „Mám ze svého vystoupení dobrý pocit. Porazil jsem kvalitního soupeře, bylo to výborné zpestření přípravy,“ komentoval premiérovou účast ve finále české extraligy smíšených družstev Thiem.

Rozhodující bod pak přidal Tomáš Berdych. Světová šestka se k družstvu připojila po návratu z asijské ligy a naskočil až přímo do finále, v němž přehrál Jana Šátrala. „Není jednoduché naskočit do rozjetého vlaku. Kurt byl navíc hodně rychlý. Ale dopadlo to, jak mělo. Byla to hezká tečka za celým rokem,“ usmíval se Berdych.

Celou extraligu zakončil Jiří Veselý a Jan Hernych. Ve třísetovém utkání se opět radoval zástupce pořádajícího klubu a Pražané tak ve finále nezískali ani bod. „Není snadné dostat se po pauze do rytmu. Tentokrát to vyšlo,“ těšilo Veselého.