Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 berdychProstějovští tenisté po velice úspěšné sezóně, zakončené extraligovým titulem, si užili sváteční pohody a už se zase rozjíždí do světa vstříc nové sezóně. Tomáš Berdych se představí od čtvrtka 27. prosince 2012 na turnaji v Abu Dhabi, Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou čeká od neděle 30. prosince 2012 turnaj v australském Brisbane, kde se představí i další česká tenistka Lucie Hradecká či daviscupový vítěz Radek Štěpánek.

Šest předních světových hráčů bude soupeřit na Mubadala světovém tenisovém mistrovství, jenž neoficiálně startuje novou sezónu 2013. Od čtvrtka 27. prosince 2012 se v Mezinárodním tenisovém centru, v Zayed Sports City, Abu Dhabi, s cenou $250 000 pro vítěze, představí šestice hráčů, která se v uplynulém roce umístila ve světové desítce. Letošní line - up tohoto turnaje je historicky nejlépe obsazený. Představí se například světová jednička a obhájce titulu Novak Djokovic, světová trojka a vítěz z roku 2009 Andy Murray. Dalšími jmény jsou David Ferrer, Janko Tipsarevič a v neposlední řadě Tomáš Berdych. Rafael Nadal se turnaje pro střevní potíže nezúčastní, jeho místo zaujal další Španěl Nicolas Almagro. 

Dvě největší prostějovské naděje ženského tenisu míří k protinožcům na turnaj do australského Brisbane. Oslava Nového roku se tradičně pořádá na tomto skvěle obsazeném turnaji, který je rozdělen na mužskou a ženskou část. Jmenujme alespoň největší hvězdy mužské části, kde se představí například obhájce titulu Andy Murray, domácí tenista Lleyton Hewitt, Tommy Robredo, vítěz z roku 2009 Radek Štěpánek a prostějovskému publiku dobře známí Jarkko Nieminen či Florian Mayer. Ženy budou mít rozhodně větší konkurenci, když se do nabitého playlistu vměstnaly hned čtyři hráčky první pětky žebříčku WTA Victoria Azarenková, Maria Sharapová, Serena Williamsová a Angelique Kerber. Caroline Wozniacká, Sabine Lisická, Slovenka Daniela Hantuchová či Dominika Cibulková a samozřejmě prostějovské hráčky, vítězka ročníku 2011 Petra Kvitová, Lucie Šafářová a další zvučná jména se budou ucházet o celkový triumf na tomto mezinárodním turnaji v Brisbane. Startuje se v neděli 30. prosince 2012, finále je na programu 6. ledna 2013.

Všechny jmenované tenisové hvězdy se následně představí na prvním velkém grandslamovém turnaji Australian Open 2013. Prostějovský Večerník bude všechny tyto turnaje pro Vás sledovat i s podrobnými reportážemi.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments