Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 krejcikovaAž do finále juniorské čtyřhry prošla na prvním grandslamu roku sedmnáctiletá hráčka TK Agrofert Prostějov Barbora Krejčíková. Po boky Ukrajinky Oleksandry Korashviliové nestačila až na pár číslo jedna – Chorvatku Anu Konjuhovou a Kanaďanku Carol Zhaovou. První set sice vyzněl pro Krejčíkovou a Korashviliovou poměrem 7:5, druhý však 4:6 ztratily a v rozhodujícím super tie-breaku podlehly 7:10.

Krejčíková společně s ukrajinskou spoluhráčkou coby šestý nasazený pár zdolali nejprve domácí dvojici Cabrerová, Hivesová 6:1 a 6:4. Ve druhém kole si poradili s hongkongsko-čínským deblem Ip, You 6:1, 7:6 a los čtvrtfinále je poslal proti nasazeným dvojkám Němce Lottnerové a Kanaďance Routliffeové. Krejčíková se svou ukrajinskou partnerkou ale ani v tomto duelu neztratily set a jednouznačný výsledek 6:1, 6:2 je poslal už do semifinále. O vstupenku do finále se nasazené šestky již potrápily. S thajsko-čínským párem Buayamová, Sunová zvládly první set 6:3, druhý ovšem 2:6 ztratily a rozhodující super tie-break pro ně vyzněl se skóre 10:7.

Sedmnáctileté tenistce se dařilo i ve dvouhře. Jako dvanáctka turnaje přešla přes Thajku Buayamovou 6:0 a 6:4, Ukrajinku Fridmanovou 6:4, 6:3 i Francouzku Ferrovou 6:1 a 6:4. První set ztratila až mezi osmi nejlepšími hráčkami, kde podlehla nasazené trojce a pozdější vítězce dvouhry i čtyřhry Chorvatce Aně Konjuhové dvakrát 4:6.

Druhá prostějovská zástupkyně mezi juniorkami Gabriela Pantůčková sice ve dvouhře skončila na raketě Australanky Sary Tomičové hned v prvním kole, ve čtyřhře však došla až do čtvrtfinále. Po boku Italky Matteucciové zvítězila nad domácí dvojicí Longová, Stojicová 6:2, 6:1 i francouzsko-českým párem Ferrová, Siniaková 1:6, 7:5, 10:5. Zastavily je až semifinálové soupeřky Krejčíkové Buayamová, Sunová. Thajsko-čínská dvojice uspěla po sadách 6:0 a 7:6.

Poslední prostějovský zástupce v dvouhře dospělých Tomáš Berdych ukončil své působení ve čtvrtfinále. Po úvodních čtyřech hladkých výhrách nastoupil ve čtvrtfinále proti Novaku Djokovičovi a přestože světové jedničce sebral jeden set, s turnajem se rozloučil. Srb se o kolo dříve natrápil se Švýcarem Wawrinkou a postoupil až po výsledku 12:10 v pátém setu. Proti Berdychovi na kurtu tolik bojovat nemusel a šel dál po setech 6:1, 4:6, 6:1 a 6:4.

Do druhého hracího týdne Australian Open se probila i Lucie Šafářová. S Anastasií Pavljučenkovou došla po třech vítězných duelech až do čtvrtfinále. Zde ale cesta česko-ruského páru skončila, dál je nepustily pozdější neúspěšné finalistky Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquaová. Domácí hráčky vyhrály 6:2 a 6:3.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-