Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 krejcikovaAž do finále juniorské čtyřhry prošla na prvním grandslamu roku sedmnáctiletá hráčka TK Agrofert Prostějov Barbora Krejčíková. Po boky Ukrajinky Oleksandry Korashviliové nestačila až na pár číslo jedna – Chorvatku Anu Konjuhovou a Kanaďanku Carol Zhaovou. První set sice vyzněl pro Krejčíkovou a Korashviliovou poměrem 7:5, druhý však 4:6 ztratily a v rozhodujícím super tie-breaku podlehly 7:10.

Krejčíková společně s ukrajinskou spoluhráčkou coby šestý nasazený pár zdolali nejprve domácí dvojici Cabrerová, Hivesová 6:1 a 6:4. Ve druhém kole si poradili s hongkongsko-čínským deblem Ip, You 6:1, 7:6 a los čtvrtfinále je poslal proti nasazeným dvojkám Němce Lottnerové a Kanaďance Routliffeové. Krejčíková se svou ukrajinskou partnerkou ale ani v tomto duelu neztratily set a jednouznačný výsledek 6:1, 6:2 je poslal už do semifinále. O vstupenku do finále se nasazené šestky již potrápily. S thajsko-čínským párem Buayamová, Sunová zvládly první set 6:3, druhý ovšem 2:6 ztratily a rozhodující super tie-break pro ně vyzněl se skóre 10:7.

Sedmnáctileté tenistce se dařilo i ve dvouhře. Jako dvanáctka turnaje přešla přes Thajku Buayamovou 6:0 a 6:4, Ukrajinku Fridmanovou 6:4, 6:3 i Francouzku Ferrovou 6:1 a 6:4. První set ztratila až mezi osmi nejlepšími hráčkami, kde podlehla nasazené trojce a pozdější vítězce dvouhry i čtyřhry Chorvatce Aně Konjuhové dvakrát 4:6.

Druhá prostějovská zástupkyně mezi juniorkami Gabriela Pantůčková sice ve dvouhře skončila na raketě Australanky Sary Tomičové hned v prvním kole, ve čtyřhře však došla až do čtvrtfinále. Po boku Italky Matteucciové zvítězila nad domácí dvojicí Longová, Stojicová 6:2, 6:1 i francouzsko-českým párem Ferrová, Siniaková 1:6, 7:5, 10:5. Zastavily je až semifinálové soupeřky Krejčíkové Buayamová, Sunová. Thajsko-čínská dvojice uspěla po sadách 6:0 a 7:6.

Poslední prostějovský zástupce v dvouhře dospělých Tomáš Berdych ukončil své působení ve čtvrtfinále. Po úvodních čtyřech hladkých výhrách nastoupil ve čtvrtfinále proti Novaku Djokovičovi a přestože světové jedničce sebral jeden set, s turnajem se rozloučil. Srb se o kolo dříve natrápil se Švýcarem Wawrinkou a postoupil až po výsledku 12:10 v pátém setu. Proti Berdychovi na kurtu tolik bojovat nemusel a šel dál po setech 6:1, 4:6, 6:1 a 6:4.

Do druhého hracího týdne Australian Open se probila i Lucie Šafářová. S Anastasií Pavljučenkovou došla po třech vítězných duelech až do čtvrtfinále. Zde ale cesta česko-ruského páru skončila, dál je nepustily pozdější neúspěšné finalistky Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquaová. Domácí hráčky vyhrály 6:2 a 6:3.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments