Příjemnou noc, dnes je úterý 19.3.2019
svátek slaví Josef,
zítra Světlana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 krejcikovaAž do finále juniorské čtyřhry prošla na prvním grandslamu roku sedmnáctiletá hráčka TK Agrofert Prostějov Barbora Krejčíková. Po boky Ukrajinky Oleksandry Korashviliové nestačila až na pár číslo jedna – Chorvatku Anu Konjuhovou a Kanaďanku Carol Zhaovou. První set sice vyzněl pro Krejčíkovou a Korashviliovou poměrem 7:5, druhý však 4:6 ztratily a v rozhodujícím super tie-breaku podlehly 7:10.

Krejčíková společně s ukrajinskou spoluhráčkou coby šestý nasazený pár zdolali nejprve domácí dvojici Cabrerová, Hivesová 6:1 a 6:4. Ve druhém kole si poradili s hongkongsko-čínským deblem Ip, You 6:1, 7:6 a los čtvrtfinále je poslal proti nasazeným dvojkám Němce Lottnerové a Kanaďance Routliffeové. Krejčíková se svou ukrajinskou partnerkou ale ani v tomto duelu neztratily set a jednouznačný výsledek 6:1, 6:2 je poslal už do semifinále. O vstupenku do finále se nasazené šestky již potrápily. S thajsko-čínským párem Buayamová, Sunová zvládly první set 6:3, druhý ovšem 2:6 ztratily a rozhodující super tie-break pro ně vyzněl se skóre 10:7.

Sedmnáctileté tenistce se dařilo i ve dvouhře. Jako dvanáctka turnaje přešla přes Thajku Buayamovou 6:0 a 6:4, Ukrajinku Fridmanovou 6:4, 6:3 i Francouzku Ferrovou 6:1 a 6:4. První set ztratila až mezi osmi nejlepšími hráčkami, kde podlehla nasazené trojce a pozdější vítězce dvouhry i čtyřhry Chorvatce Aně Konjuhové dvakrát 4:6.

Druhá prostějovská zástupkyně mezi juniorkami Gabriela Pantůčková sice ve dvouhře skončila na raketě Australanky Sary Tomičové hned v prvním kole, ve čtyřhře však došla až do čtvrtfinále. Po boku Italky Matteucciové zvítězila nad domácí dvojicí Longová, Stojicová 6:2, 6:1 i francouzsko-českým párem Ferrová, Siniaková 1:6, 7:5, 10:5. Zastavily je až semifinálové soupeřky Krejčíkové Buayamová, Sunová. Thajsko-čínská dvojice uspěla po sadách 6:0 a 7:6.

Poslední prostějovský zástupce v dvouhře dospělých Tomáš Berdych ukončil své působení ve čtvrtfinále. Po úvodních čtyřech hladkých výhrách nastoupil ve čtvrtfinále proti Novaku Djokovičovi a přestože světové jedničce sebral jeden set, s turnajem se rozloučil. Srb se o kolo dříve natrápil se Švýcarem Wawrinkou a postoupil až po výsledku 12:10 v pátém setu. Proti Berdychovi na kurtu tolik bojovat nemusel a šel dál po setech 6:1, 4:6, 6:1 a 6:4.

Do druhého hracího týdne Australian Open se probila i Lucie Šafářová. S Anastasií Pavljučenkovou došla po třech vítězných duelech až do čtvrtfinále. Zde ale cesta česko-ruského páru skončila, dál je nepustily pozdější neúspěšné finalistky Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquaová. Domácí hráčky vyhrály 6:2 a 6:3.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments