Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 krejcikovaAž do finále juniorské čtyřhry prošla na prvním grandslamu roku sedmnáctiletá hráčka TK Agrofert Prostějov Barbora Krejčíková. Po boky Ukrajinky Oleksandry Korashviliové nestačila až na pár číslo jedna – Chorvatku Anu Konjuhovou a Kanaďanku Carol Zhaovou. První set sice vyzněl pro Krejčíkovou a Korashviliovou poměrem 7:5, druhý však 4:6 ztratily a v rozhodujícím super tie-breaku podlehly 7:10.

Krejčíková společně s ukrajinskou spoluhráčkou coby šestý nasazený pár zdolali nejprve domácí dvojici Cabrerová, Hivesová 6:1 a 6:4. Ve druhém kole si poradili s hongkongsko-čínským deblem Ip, You 6:1, 7:6 a los čtvrtfinále je poslal proti nasazeným dvojkám Němce Lottnerové a Kanaďance Routliffeové. Krejčíková se svou ukrajinskou partnerkou ale ani v tomto duelu neztratily set a jednouznačný výsledek 6:1, 6:2 je poslal už do semifinále. O vstupenku do finále se nasazené šestky již potrápily. S thajsko-čínským párem Buayamová, Sunová zvládly první set 6:3, druhý ovšem 2:6 ztratily a rozhodující super tie-break pro ně vyzněl se skóre 10:7.

Sedmnáctileté tenistce se dařilo i ve dvouhře. Jako dvanáctka turnaje přešla přes Thajku Buayamovou 6:0 a 6:4, Ukrajinku Fridmanovou 6:4, 6:3 i Francouzku Ferrovou 6:1 a 6:4. První set ztratila až mezi osmi nejlepšími hráčkami, kde podlehla nasazené trojce a pozdější vítězce dvouhry i čtyřhry Chorvatce Aně Konjuhové dvakrát 4:6.

Druhá prostějovská zástupkyně mezi juniorkami Gabriela Pantůčková sice ve dvouhře skončila na raketě Australanky Sary Tomičové hned v prvním kole, ve čtyřhře však došla až do čtvrtfinále. Po boku Italky Matteucciové zvítězila nad domácí dvojicí Longová, Stojicová 6:2, 6:1 i francouzsko-českým párem Ferrová, Siniaková 1:6, 7:5, 10:5. Zastavily je až semifinálové soupeřky Krejčíkové Buayamová, Sunová. Thajsko-čínská dvojice uspěla po sadách 6:0 a 7:6.

Poslední prostějovský zástupce v dvouhře dospělých Tomáš Berdych ukončil své působení ve čtvrtfinále. Po úvodních čtyřech hladkých výhrách nastoupil ve čtvrtfinále proti Novaku Djokovičovi a přestože světové jedničce sebral jeden set, s turnajem se rozloučil. Srb se o kolo dříve natrápil se Švýcarem Wawrinkou a postoupil až po výsledku 12:10 v pátém setu. Proti Berdychovi na kurtu tolik bojovat nemusel a šel dál po setech 6:1, 4:6, 6:1 a 6:4.

Do druhého hracího týdne Australian Open se probila i Lucie Šafářová. S Anastasií Pavljučenkovou došla po třech vítězných duelech až do čtvrtfinále. Zde ale cesta česko-ruského páru skončila, dál je nepustily pozdější neúspěšné finalistky Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquaová. Domácí hráčky vyhrály 6:2 a 6:3.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments