Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 fed_cupPrvní krok za fedcupovým hattrickem zvládl český národní tým vedený dvojicí prostějovských tenistek Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou. Utkání 1. kola proti Austrálii bylo v ostravské ČEZ Aréně rozhodnuté už po třetí dvouhře, když dva body Kvitové podpořila Šafářová. Nešlo ale o žádnou jednoduchou partii, protože hned čtyři sety ve dvouhrách rozhodovala až zkrácená hra. České lvice všechny těžké chvilky zvládly a po výsledku 4:0, který dokonal úspěšný debl Hlaváčková-Hradecká, slaví postup do dubnového semifinále. V něm se obhájkyně trofeje střetnou s Itálií, která si ve vyrovnaném boji poradila s USA 3:2 na zápasy. Hrát se bude na půdě Italek.

Tři tie-breaky za dva body

Petra Kvitová se proti Jarmile Gajdošové rozjížděla pomaleji a v páté hře dokonce ztratila servis. Pak ale česká jednička přidala, srovnala krok a v pohodě zvládla také zkrácenou hru. Soupeřka se slovenskými kořeny v ní uhrála pouze dva body. Ve druhé sadě se Kvitová uklidnila a dvakrát sebrala Gajdošové podání. V deváté hře pak celé utkání zakončila. „V prvním setu jsem byla hrozně nervózní. Nehrálo se mi dobře. Jarmila ukázala momenty, kdy hrála velmi dobře. Na druhou stranu mi v několika momentech pomohla. Bylo důležité udržet koncentraci a počkat si na body, které nakonec přišly. Ve tom druhém už to bylo lepší a vychutnala jsem si to,“ uvedla po zápase Kvitová.

Po dramatickém průběhu přidala druhý bod Lucie Šafářová v duelu se Samanthou Stosurovou. O vítězce rozhodovaly dvě zkrácené hry a pokaždé byla úspěšnější prostějovská tenistka. Začátek přitom patřil Australance, který vedla 3:0. Šafářová se ale dokázala zlepšit, vyrovnala skóre a nakonec uspěla v tie – breaku. Do stavu 6:6 dospěla také druhá sada a v koncovce se opět prosadila česká jednička. „Především vstup do zápasu se nepovedl. Za nepříznivého stavu jsem se snažila zkoncentrovat a změnit hru. Zrychlila jsem. Věděla jsem, že kdybych jí dávala pořád tolik času, tak to nepůjde. To se vyplatilo,“ komentovala své vystoupení Šafářová.

Rozhodl souboj týmových jedniček

O postupu českého týmu rozhodla Kvitová hned na začátku druhého hracího dne. V duelu proti Stosurové musela dokonce odvracet mečbol, po třech setech se nakonec radovala z vydřeného vítězství. „Byl to nejlepší zápas v sezoně,“ prohlásila Kvitová. Australanka zahájila zápas nebojácně a poměrně bez problémů vyhrávala první sadu. Karta se začala obracet v dalším pokračování střetnutí. Za stavu 4:5 měla přesto Kvitová problémy a musela odvracet mečbol soupeřky. Osmé hráčce světa se to podařilo a po úspěšném tie-braku vyrovnala. Ve třetí sadě si pak vypracovala vedení 5:0, a i když Stosurová snížila na 5:4, vítězství si vzít nenechala. „Nechtěla jsem zklamat fanoušky a jsem ráda, že se to podařilo. Byl to vydařený víkend, který jsme si užily a doufám, že mi dvě výhry pomůžou v dalším průběhu sezony,“ poznamenala Kvitová.

Za rozhodnutého stavu si skvělí fanoušci vychutnali závěrečnou čtyřhru. Dvojice Lucie Hlaváčková s Lucií Hradeckou si poradila s finalistkami nedávného Australan Open a získala skalp páru Bartyová, Dellacquaová. „Soupeřkám trvalo než se rozkoukaly a to nám hodně pomohlo,“ všimla si Hradecká.


 

Čtvrtfinále fed cupu 2013

Česká republika – Austrálie 4:0

Sobota:

Kvitová - Gajdošová 7:6 (7:2), 6:3

Šafářová - Stosurová 7:6 (8:6), 7:6 (7:4)

Neděle:

Kvitová - Stosurová 2:6, 7:6 (7:3), 6:4

Hradecká, Hlaváčková - Bartyová, Dellacquaová 6:0, 7:6

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments