Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 prestrizeni_paskyProstějovský tenisový klub Agrofert má oficiálně k dispozici novou halu s jedním dvorcem a zázemím pro trenéry. Projekt „Hledá se nový Berdych, Kvitová či Veselý“ tak dostal nový rozměr, hala je totiž určená především pro tenisovou mládež. Třeba se právě v ní zrodí nová tenisová hvězda... Na výstavbě se velkou měrou podílelo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR za podpora statutární města Prostějova a marketingové společnosti TK PLUS.

Národní tenisové centrum Morava v Prostějově se před časem zařadilo mezi šest největších tenisových center na světě a to není zcela jistě náhoda, stejně jako podíl prostějovských tenistů na zisku Davisova poháru či obhajobě Fed cupu. V baště českého tenisu byla totiž v pátek 12. dubna otevřena nová hala, která má výhradně sloužit pro výchovu mladých talentů a třeba i budoucích vítězů zmíněných pohárů.

Výstavbu za třináct miliónů korun podpořilo z větší části Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, zbývající část profinancovalo město Prostějov. Ministr Petr Fiala a primátor Miroslav Pišťák, čelní zástupci obou investorů, po boku s šestým hráčem světového žebříčku Tomášem Berdychem symbolicky zahájili provoz haly. „Každá nová investice rozšíří náš areál a nabídne další možnosti k intenzivnímu tréninku a přípravě,“ konstatoval Michal Ptáček, provozní ředitel prostějovského klubu.

„Peníze vložené do této krásné haly považujeme za dobře investované, a to nejen proto, že zde působí naši úspěšní tenisoví reprezentanti, ale především proto, že se tu na vysoké úrovni pracuje s mládeží,“ prozradil o dobré investici ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala. Ten se také nebál chopit tenisové rakety a postavil se proti mladým tenistům, kteří již v nové hale zahájili přípravu.

Z Monte Carla, kde se již naplno věnuje přípravě, si na otočku do Prostějova našla cestu i česká tenisová jednička Tomáš Berdych. „Hala se mi moc líbí, je to určitě krok správným směrem. Když jsem začínal s tenisem, takové podmínky jsem neměl, s přestupem do Prostějova se mi dostalo tohoto úžasného zázemí. Nějaký čas tu tedy působím a můžu porovnat, jak ten areál roste, z čehož mám obrovskou radost. Každý si myslí, že ve světě to musí být všechno obrovské, ale osobně můžu porovnat, že to, co se rodí tady, je opravdu jedinečné,“ řekl na adresu prostějovského centra vítěz Davisova poháru Tomáš Berdych. Po krátké pauze se již naplno věnuje tréninku a přípravě na blížící se turnaje, ve kterých by rád byl ještě silnější než v úvodu sezony. „Přiletěl jsem na slavnostní otevření z Monte Carla, kde se v těchto dnech připravuji. Jsou tam zcela jiné klimatické podmínky, což má samozřejmě pozitivní vliv na fyzickou i psychickou připravenost. Pauza mi rozhodně prospěla, tělo si odpočinulo, v současné chvíli se cítím dobře, všechno probíhá tak, jak má. Věřím, že se vše zúročí také na kurtu a ziskem nějaké té trofeje,“ dodal s úsměvem vítěz Davisova poháru Tomáš Berdych.

Také primátor města Prostějova Miroslav Pišťák neskrýval spokojenost se spolufinancováním nové haly. Ve svém projevu poděkoval všem, kdo se na výstavbě nové haly podíleli, ale především popřál prostějovskému tenisovému klubu další pokračování úspěšné práce nejen s mládeží.

Podle spolumajitele společnosti TK Plus Miroslava Černoška doposud v Prostějově chybělo zázemí pro talenty zejména mezi pátým a patnáctým rokem. „Jsem velice rád, že za tak krátkou dobu se podařilo postavit plnohodnotnou halu, která má světové parametry. Začalo se někdy v listopadu, stavba byla dokončena v únoru. Staré kurty se tak podařilo dostat na vyšší úroveň. Plánujeme ještě zlepšení sociálního zařízení, ale také třeba i posilovnu,“ prozradil blízkou budoucnost stále se rozrůstajícího zázemí tenisového klubu Miroslav Černošek.

Už skoro dvacet let platí Prostějov = město sportu. „Bez dokonalé spolupráce s městem Prostějov bychom jen těžko mohli stát za sportovními projekty, které zviditelňují náš region,“ dodává jednatel TK PLUS Petr Chytil.

Na to, zda se v nové hale zrodí budoucí tenisová hvězda, si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Jisté je, že toto nové zázemí může být lákadlem pro další a další zájemce o „bílý sport“, k čemuž jim tenisový klub TK Agrofert Prostějov nabízí je ty nejlepší podmínky.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments