Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 vesely_vitezPánové a dámy, toto bude hvězda. Hned druhý challenger během tří týdnů vyhrál prostějovský tenista Jiří Veselý. Nedávná světová juniorská jednička a nejlepší teeneger na žebříčku ATP ovládl po klání v Turecku také turnaj Prosperita cup v Ostravě s dotací 100.000 amerických dolarů. Tento triumf by jej už měl vynést na 125. místo světového žebříčku a to se určitě nečekalo. „Vůbec jsem nečekal, že by to šlo tak rychle,“ usmíval se člen TK Agrofert Prostějov. „je to můj nejlepší výsledek kariéry,“ jásal Jiří Veselý.

Vítězem tenisového turnaje Prosperita Open 2013 se stal prostějovský tenista Jiří Veselý. Člen širšího daviscupového družstva zvládl úspěšně všechny nástrahy ostravské antuky a ovládl již druhý challenger této sezony. Devatenáctiletý talent zdolal ve finále desátého ročníku o devět let staršího Belgičana Steva Darcise a kromě sto deseti bodů do žebříčku ATP získal i prémii přes dvanáct tisíc amerických dolarů.

Veselý vstupoval do turnaje jako nenasazený hráč, přesto právě on zakončil podnik s bilancí pěti výher a žádné porážky. Nejprve zdolal své kolegy z TK Agrofert Prostějov Dušana Lojdu a Jaroslava Pospíšila, ve čtvrtfinále si na něj nepřišel ani pátý nasazený, Rakušan Andreas Haider-Maurer. Český tenista vyhrál po třísetové bitvě 7:6, 2:6, 6:3 a prošel mezi čtyři nejlepší.

V semifinále si mnohem snadněji poradil s Miloslavem Mečířem mladším a ve finále taktéž ve dvou setech udolal belgického reprezentanta a loňského přemožitele Tomáše Berdycha Steva Darcise. Přestože prostějovský hráč v obou sadách prohrával, vždy se mu podařil velký obrat a proměnil hned svůj první mečbol.

„Moc mě potěšilo, že se výrazně prosazuje další hráč z prostějovské líhně. Jirka odehrál turnaj skvěle a má namířeno do světové špičky. Jestli takhle bude pracovat dál, bude v první stovce ještě letos, což je bomba! Je to skvělá zpráva nejen pro něj a celý náš klub, ale i pro daviscupový výběr,“ těšil se z úspěchu Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán daviscupové reprezentace a šéftrenér prostějovské TK AGROFERT, který je se svým synem Michalem osobním trenérem Veselého. „Společně jsme pracovali především na zrychleni Jirkova forhendu. Musím říct, že v posledních turnajích se mu mimořádně dařilo a forhendem dělal rozhodující body a vynucoval si tlak. Je velice příjemné zjištění, že Jirka je profesionál, který je ochoten poctivě dřít a dát tenisu maximum. Nicméně nás čeká ještě kus práce především na zlepšení umístění servisu a volejích,“ poznamenal Jaroslav Navrátil, kde vidí největší zlepšení Jirky Veselého.

Na to, co říká na úspěchy Jirky Veselého a zejména poslední triumf z Ostravy se Večerník zeptal i Miroslava Černoška, šéfa prostějovského tenisu a spolumajitele marketingové společnosti TK PLUS, která se o rozvoj tohoto hráče stará již několik let. „Pro mě je to mimořádně příjemné konstatování! Jednak dvě turnajové výhry Jirky potvrzuji, ze je velký talent a že jeho první místo na juniorském světovém žebříčku a titul mistra světa nebyly náhodné. A také a to je podstatné, znovu se potvrdilo, ze prostějovský systém práce s talenty je úspěšný a velice sofistikovaný. Není přece náhodou, ze od Jirky Nováka je Veselý už šestým hráčem z prostějovského klubu, který nakukuje do první světové stovky,“ usmíval se po cestě domů ze severomoravské metropole spokojený Miroslav Černošek.

A jak jsou na tom ostatní talenty v Prostějově? „Především bych chtěla Jirkovi pogratulovat k výborným výsledkům na posledních challengerech. Do první světové stovky mu zbývá opravdu už jen kousek a ještě má víc jak půl sezony před sebou,“ uvedla Petra Langrová, která má tenisové projekty v Prostějově na starosti. „Jirka nebyl sám, komu se dařilo. Adam Pavlásek pod vedením Michala Tabary v Ostrave sehrál fantasticky zápas proti Rosolovi a potvrdil, že je to obrovský talent. Stejně tak postupují ženským žebříčkem vzhůru jak Tereza Smitkova, tak Barbora Krejčíková, což nás těší,“ dodala Langrová.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-