Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 moyaUž podvacáté se otevřou brány tenisového turnaje UniCredit Czech Open. Největší podnik na území České republiky proběhne v Prostějově v termínu od 3. do 8. června. Na kurtech se opět představí více než desítka hráčů z první světové stovky a také nejlepší domácí tenisté.

„Mezi přihlášenými je zatím celá řada známých hráčů. Například kvalitní Španělé Albert Montanes nebo Guillermo Garcia-Lopez. Největší hvězdy budeme tradičně lákat v průběhu prvního týdne turnaje v Paříži. Máme připravené čtyři divoké karty a věříme, že přivezeme atraktivní hráče,“ prohlásila ředitelka UniCredit Czech Open Petra Langrová.

Mezi účastníky by neměl chybět ani trojnásobný vítěz a loňský finalista Jan Hájek. Také v tomto případě se ale o příjezdu do Prostějova bude rozhodovat na Roland Garros. „S Honzou jsme domluveni. Současně chápeme, že pokud v Paříži v singlu nebo deblu, kde bude hrát s Radkem Štěpánkem, postoupí do druhého týdne, tak nám akorát zamává a zůstane ve Francii,“ řekl s úsměvem jednatel spolupořádající TK Plus Miroslav Černošek.

Český daviscupový reprezentant se na kurty TK Agrofert těší, a pokud to bude možné, na Hanou dorazí. „Czech Open je můj nejoblíbenější turnaj na okruhu. Doma hraji opravdu rád. V odhozech je hodně známých a blízkých přátel, cítím se tady dobře,“ vyznal se Hájek, který by se rád opět dostal až do závěrečného zápasu. „Bude to těžké. Turnaj je opět silně obsazený,“ poznamenal Hájek.

Dvacátý ročník UniCredit Czech Open zahájí 2. června kvalifikace, která bude pokračovat také o den později. Ve stejném termínu už ale budou odstartovány také zápasy 1. kola hlavní soutěže. „Pro diváky se nic nemění. Do areálu je volný vstup,“ zve tenisové příznivce ředitelka turnaje.

Samostatnou kapitolou turnaje je bohatý doprovodný program. Vrcholem bude sobotní špičková exhibice, která proběhne v 10 hodin těsně před začátkem finálového zápasu. Proti sobě se postaví domácí Jiří Novák a jeho soupeřem bude bývalá světová jednička Carlos Moya. „Carlos je v dobré formě. V poslední době občas startuje na turnajích seniorské Tour a nevede si špatně. Pro diváky to bude opravdová lahůdka,“ uvedla Langrová.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-