Dobré ráno, dnes je sobota 7.12.2019
svátek slaví Ambrož a Benjamín,
zítra Květoslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 moyaUž podvacáté se otevřou brány tenisového turnaje UniCredit Czech Open. Největší podnik na území České republiky proběhne v Prostějově v termínu od 3. do 8. června. Na kurtech se opět představí více než desítka hráčů z první světové stovky a také nejlepší domácí tenisté.

„Mezi přihlášenými je zatím celá řada známých hráčů. Například kvalitní Španělé Albert Montanes nebo Guillermo Garcia-Lopez. Největší hvězdy budeme tradičně lákat v průběhu prvního týdne turnaje v Paříži. Máme připravené čtyři divoké karty a věříme, že přivezeme atraktivní hráče,“ prohlásila ředitelka UniCredit Czech Open Petra Langrová.

Mezi účastníky by neměl chybět ani trojnásobný vítěz a loňský finalista Jan Hájek. Také v tomto případě se ale o příjezdu do Prostějova bude rozhodovat na Roland Garros. „S Honzou jsme domluveni. Současně chápeme, že pokud v Paříži v singlu nebo deblu, kde bude hrát s Radkem Štěpánkem, postoupí do druhého týdne, tak nám akorát zamává a zůstane ve Francii,“ řekl s úsměvem jednatel spolupořádající TK Plus Miroslav Černošek.

Český daviscupový reprezentant se na kurty TK Agrofert těší, a pokud to bude možné, na Hanou dorazí. „Czech Open je můj nejoblíbenější turnaj na okruhu. Doma hraji opravdu rád. V odhozech je hodně známých a blízkých přátel, cítím se tady dobře,“ vyznal se Hájek, který by se rád opět dostal až do závěrečného zápasu. „Bude to těžké. Turnaj je opět silně obsazený,“ poznamenal Hájek.

Dvacátý ročník UniCredit Czech Open zahájí 2. června kvalifikace, která bude pokračovat také o den později. Ve stejném termínu už ale budou odstartovány také zápasy 1. kola hlavní soutěže. „Pro diváky se nic nemění. Do areálu je volný vstup,“ zve tenisové příznivce ředitelka turnaje.

Samostatnou kapitolou turnaje je bohatý doprovodný program. Vrcholem bude sobotní špičková exhibice, která proběhne v 10 hodin těsně před začátkem finálového zápasu. Proti sobě se postaví domácí Jiří Novák a jeho soupeřem bude bývalá světová jednička Carlos Moya. „Carlos je v dobré formě. V poslední době občas startuje na turnajích seniorské Tour a nevede si špatně. Pro diváky to bude opravdová lahůdka,“ uvedla Langrová.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments