Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 tenis_openV roce, kdy se poprvé uděloval český titul v nejvyšší hokejové a fotbalové soutěži, se premiérově bojovalo také o vítězství na prostějovském tenisovém challengeru. Uteklo to jako voda a tak letos organizátoři slaví již dvacet let svého konání...

Z pohledu vrcholových výkonů sportovců jde téměř o dvě generace. Prvním vítězem se stal Karol Kučera, dnešní kouč dalšího slovenského tenisty Martina Kližana. Také další hvězdy již opustily světový okruh. Včetně bývalé světové jedničky Gustava Kuertena, který v Prostějově oslavil plnoletost. Hráči se mění, turnaj ale zůstal na stejném místě. Nikdy se netlačil mezi velké podniky série ATP.

Naopak trpělivě si budoval svoji pověst kvalitního podniku s maximálně vstřícným přístupem k hráčům a ukázalo se, že to byla šťastná volba. Stejně jako zvolený termín ve druhém týdnu grandslamové Paříže. Cestu do Prostějova si našli elitní hráči, kteří už nebyli ve hře grandslamového šampionátu i vycházející hvězdy nebo zástupci domácí špičky.

Právě snaha o účast nejlepších českých hráčů se ukázala jako klíčová z pohledu návštěvnosti. Zaplněné tribuny hnaly za úspěchem domácí borce. Odměnou byly skvělé výkony domácích tenistů, kteří jsou často reprezentanty prostějovského TK Agrofert. V báječné atmosféře se třikrát z celkového vítězství radoval Jan Hájek a dvakrát uspěl další hráč s prostějovskou minulostí - Radek Štěpánek. Skvělé zápasy odehrál na kurtech také Jaroslav Pospíšil nebo Michal Tabara.

Punc špičkového mezinárodního podniku dodaly v minulosti turnaji velké zahraniční hvězdy. Celkem dvaadvacet tenistů se probojovalo v průběhu kariéry do světové desítky!

A aby toho nebylo málo, pořadatelé každým rokem mysleli na bohatý doprovodný program. A tak se v Prostějově v rámci exhibic ukázali například Ivan Lendl, Miloslav Mečíř, Pat Cash, Mark Phillipoussis, Hana Mandlíková, Jana Novotná, Anna Kurnikovová, ale také Usain Bolt, Jan Železný a každoročním hostem je Jaromír Jágr. Nouze není o hvězdy showbyznysu v čele s Karlem Gottem nebo skupinou Elán.

Šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka tvrdí, že prostějovský challenger je svátkem českého tenisu. Předcházející ročníky to jednoznačně prokázaly.

Pojďme si užít i ten dvacátý! Bude se na co dívat.

Turnajové taháky jubilejního ročníku

Špičková exhibice

Bývalá světová jednička proti světové pětce. V exhibičním utkání Carlos Moya nastoupí proti Jiřímu Novákovi. Vítěz Roland Garros se nedávno vrátil na kurty v rámci turnajů seniorské Tour a je v dobré formě. To samé platí o prostějovské ikoně. Bude to lahůdka pro oko náročného fanouška.

Veselého jízda

Loni si v Prostějově Jiří Veselý zahrál díky divoké kartě. O rok později si už domácí talent vybojoval právo startu po předcházejících výkonech v první polovině sezony. Udělá hráč TK Agrofert v domácím prostředí další krok na cestě do první světové stovky?

Hájkův pokus o čtvrtý titul

Také v letošním roce bude patřit do širšího okruhu favoritů Jan Hájek, trojnásobný vítěz UniCredit Czech Open. Rodák z Olomouce se netají přáním zahrát si opět také závěrečný duel. Loni prohrál až ve finále. Teď stojí před další šancí na velký úspěch.

Antukáři ze Španělska

V poli přihlášených tenistů nechybí elitní antukoví tenisté ze Španělska, kteří v průběhu sezony bodují především na tomto povrchu. Proto budou Roberto Bautista Agut, Guillermo Garcia-Lopez nebo Alberto Montanes patřit mezi aspiranty na postup do závěrečných kol.

Hvězdy z Paříže

Do Prostějova opět přijedou „velcí poražení“ z Roland Garros a pokusí se nahradit svůj bodový výpadek. Je zřejmé, že do zápasů půjdou naplno, vždyť vítěz UniCredit Czech Open totiž do žebříčku ATP získá 125 bodů. Stejně jako za postup do 4. kola grandslamu. Kdo se představí jmenovitě, budeme znát těsně před turnajem...

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-