Dobré ráno, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 tenis_openV roce, kdy se poprvé uděloval český titul v nejvyšší hokejové a fotbalové soutěži, se premiérově bojovalo také o vítězství na prostějovském tenisovém challengeru. Uteklo to jako voda a tak letos organizátoři slaví již dvacet let svého konání...

Z pohledu vrcholových výkonů sportovců jde téměř o dvě generace. Prvním vítězem se stal Karol Kučera, dnešní kouč dalšího slovenského tenisty Martina Kližana. Také další hvězdy již opustily světový okruh. Včetně bývalé světové jedničky Gustava Kuertena, který v Prostějově oslavil plnoletost. Hráči se mění, turnaj ale zůstal na stejném místě. Nikdy se netlačil mezi velké podniky série ATP.

Naopak trpělivě si budoval svoji pověst kvalitního podniku s maximálně vstřícným přístupem k hráčům a ukázalo se, že to byla šťastná volba. Stejně jako zvolený termín ve druhém týdnu grandslamové Paříže. Cestu do Prostějova si našli elitní hráči, kteří už nebyli ve hře grandslamového šampionátu i vycházející hvězdy nebo zástupci domácí špičky.

Právě snaha o účast nejlepších českých hráčů se ukázala jako klíčová z pohledu návštěvnosti. Zaplněné tribuny hnaly za úspěchem domácí borce. Odměnou byly skvělé výkony domácích tenistů, kteří jsou často reprezentanty prostějovského TK Agrofert. V báječné atmosféře se třikrát z celkového vítězství radoval Jan Hájek a dvakrát uspěl další hráč s prostějovskou minulostí - Radek Štěpánek. Skvělé zápasy odehrál na kurtech také Jaroslav Pospíšil nebo Michal Tabara.

Punc špičkového mezinárodního podniku dodaly v minulosti turnaji velké zahraniční hvězdy. Celkem dvaadvacet tenistů se probojovalo v průběhu kariéry do světové desítky!

A aby toho nebylo málo, pořadatelé každým rokem mysleli na bohatý doprovodný program. A tak se v Prostějově v rámci exhibic ukázali například Ivan Lendl, Miloslav Mečíř, Pat Cash, Mark Phillipoussis, Hana Mandlíková, Jana Novotná, Anna Kurnikovová, ale také Usain Bolt, Jan Železný a každoročním hostem je Jaromír Jágr. Nouze není o hvězdy showbyznysu v čele s Karlem Gottem nebo skupinou Elán.

Šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka tvrdí, že prostějovský challenger je svátkem českého tenisu. Předcházející ročníky to jednoznačně prokázaly.

Pojďme si užít i ten dvacátý! Bude se na co dívat.

Turnajové taháky jubilejního ročníku

Špičková exhibice

Bývalá světová jednička proti světové pětce. V exhibičním utkání Carlos Moya nastoupí proti Jiřímu Novákovi. Vítěz Roland Garros se nedávno vrátil na kurty v rámci turnajů seniorské Tour a je v dobré formě. To samé platí o prostějovské ikoně. Bude to lahůdka pro oko náročného fanouška.

Veselého jízda

Loni si v Prostějově Jiří Veselý zahrál díky divoké kartě. O rok později si už domácí talent vybojoval právo startu po předcházejících výkonech v první polovině sezony. Udělá hráč TK Agrofert v domácím prostředí další krok na cestě do první světové stovky?

Hájkův pokus o čtvrtý titul

Také v letošním roce bude patřit do širšího okruhu favoritů Jan Hájek, trojnásobný vítěz UniCredit Czech Open. Rodák z Olomouce se netají přáním zahrát si opět také závěrečný duel. Loni prohrál až ve finále. Teď stojí před další šancí na velký úspěch.

Antukáři ze Španělska

V poli přihlášených tenistů nechybí elitní antukoví tenisté ze Španělska, kteří v průběhu sezony bodují především na tomto povrchu. Proto budou Roberto Bautista Agut, Guillermo Garcia-Lopez nebo Alberto Montanes patřit mezi aspiranty na postup do závěrečných kol.

Hvězdy z Paříže

Do Prostějova opět přijedou „velcí poražení“ z Roland Garros a pokusí se nahradit svůj bodový výpadek. Je zřejmé, že do zápasů půjdou naplno, vždyť vítěz UniCredit Czech Open totiž do žebříčku ATP získá 125 bodů. Stejně jako za postup do 4. kola grandslamu. Kdo se představí jmenovitě, budeme znát těsně před turnajem...

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments